Supreme Power

Založil Blaine, 06 Únor, 2009, 08:07:00

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Blaine

06 Únor, 2009, 08:07:00 Naposled upraveno: 11 Únor, 2009, 14:31:35 od Blaine
Superhrdinové skutečně, bez příkrasy - od výborného scénaristy a s minimem cenzury. Jiný, realističtější - v mezích žánru superhrdinského komiksu, pohled na příběh muže s oceli, královny Amazonek, temného rytíře a nejrychlejšího muže na světě.

Kolikrát jste si při čtení komiksů říkali, že přece není možné, aby si po světě běhali superhrdinové a každou chvíli se s někým porvali uprostřed New Yorku a jak by to asi bylo ve skutečnosti? Vím, že toto téma, zasazení superhrdinů do světa, který není už kolik desítek let plný podobné magicko-radioaktivo-vesmirnopaprskové verbeže, je mezi autory docela populární, ale podle mě se ho nikdo nechopil tak obratně, jako to udělal John Michael Stracynzski, autor v našich končinách možná známý jako autor Vycházejích hvězd a Spider-Mana. A samozřejmě nelze zapomenout na Babylon 5, sci-fi seriál, který si získal spoustu fanoušků po celém světě. A k scénáristovi potřebujeme nějakého schopného kreslíře. Gary Frank, který už s JMS spolupracoval na Krajině půlnočních stínů (kterou vydalo Comics Centrum) umí nádhernou realistickou kresbu, s obličeji, které jsou lidské a rozhodně nejsou umělé. Jediné, co podle mě jde jeho kresbě vytknout, jsou ženy hrající vedlejší role, protože mi přijdou všechny úplně stejné.

Před dvěma desítkami let padala nočním nebem hvězda. V Kansasu ji spatřil jeden farmářský pár, který si zrovna procházel špatným obdobím, protože nemohli mít děti. Když dorazili přes pole ke kráteru, našli rozbitou vesmírnou loď a v jejích troskách malé děťátko. Neslyšeli jste to už někdy? Ano? A udivuje vás, když vám řeknu, že tato série vychází pod značkou Marvel MAX? Ale oproti příběhu, ze kterého JMS opsal začátek se další průběh velmi liší. Ono přece není možné, aby si americká vláda nevšimla padajícího meteoritu, který dopadl někde do obilného pole. A proto si pro dítě dojdou vojáci. Prezident Carter, který byl strašný sympaťák se rozhodl, že dítě, které už začíná projevovat svoje první schopnosti - začíná se blížit k nezranitelnosti, vychovají jako dítě Spojených států amerických. V jednom domečku v krásné krajině ohrazené plotem se maličký mimozemšťan stává dítětem dvou speciálních agentů, kteří se rozhodli obětovat celý svůj předchozí život na oltář vlasti. Dají mu jméno Mark Milton, jméno, které není ničím výjimečné, dají mu soukromé vzdělání, dají mu zapálenou víru v Ameriku. Ale nikdy mu nedokážou dát skutečnou lásku, protože se ho bojí. A malé dítě to vidí a slyší. A protože Projekt Hyperion, jak je znám v armádních archívech, vidí dál a slyší víc jak normální děti, tak se mu v očích usazuje obrovský smutek.

,,Mám vás rád stejně jako vy máte rádi mě."  Hyperion

Tak to bychom měli krátký úvod do světa Supreme Power. Série má osmnáct dílů, které provedou čtenáře Hyperionovým dětstvím, pokusům navázat pouto s ,,normálními" lidmi, zrození dalších superlidí, Hyperionovo hledání někoho s kým by si mohl povídat, odhalení veřejnosti, že mezi námi je někdo, kdo umí létat, uzvedne letadlo, je nezranitelný a má infrazrak. Prostě všechno, co je v normálních komiksech. Ale tady je to v balení, kterému uvěříte, protože každá osoba jedná podle skutečnosti, nikdo se nechová tak, aby se neřeklo, že hrdina přece nemůže někomu ublížit. A protože je to Marvel MAX, tak se autoři nemuseli bát odhalených ženských i mužských těl, které tomu dodávají další nádech skutečnosti.

Ale co vám budu povídat. Tohle je věc, kterou si snad každý čtenář "elasťáků" musí přečíst. Protože jsem to přeložil tady na fóru já, tak se přece ani nemůžu pochválit za překlad, to náleží někomu jinému. Ale rozhodně můžu poděkovat elithyovi a Siru_Petovi, kteří se mého překladu chopili a s nadšením editovali. Díky moc!

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

Verdant

Hej je to perfektne dielo a tesimsa na dalsie pokracovania. Samozrejme to citam v preklade a ten je myslim si perfektny - nieje taky kostrbaty a pripada mi plynuly , ale ja niesom odbornik na to. Inak ako Straczynsky to fakt vie ako to napisat ...uzasna scena je ked Mark bojuje proti Redstonovi , ktry ponom vrha auta s vodicmi - Mark jedno chyti ale to druhe leti inym smerom a na Markovi je vidiet uplna beznadej - pustim toto auto pre zachranu dalsieho? - tak isto je to aj vidiet pri scene boja v obchodnom centre. Velmi realisticky to na mna posobilo. Avsak zaujimavy je aj pribeh Dr. Spektrum-a a jeho morskej kamosky , paci sa mi zobrazenie ich nevinnej komunikacie, priatelstva az lasky. Skratka uzasna seria .

I love it :-*

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář