"Iní" hrdinovia na druhú -NOVÉ POSILY

Založil jofre, 04 Únor, 2009, 15:11:45

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jofre

04 Únor, 2009, 15:11:45 Naposled upraveno: 20 Červen, 2009, 20:28:17 od Toebiash
Iní hrdinovia

Pojednanie o postavách, komických i psychopatických  z radou iných...hrdinov!!!

Pozor tento článok neobsahuje spoilery!!!
  rofl

V tomto miniseriáliku by som Vám rád predstavil troška "iných" , trocha nekomerčnejších, "crazy", undergroundových, ale aj dávno zabudnutých "komerčných" hrdinov. "Inicioval" ma k tomu komiks, na ktorý som sa dlho"chystal". Ale našiel som ho dokonca aj na Našom fóre. - Scud. Tak hor sa! do čítania priatelia. No ako som písal, nehcem sa zamerať len na jeden tip hrdinu, či jeden komiks. Pravidelne Vás budem informovať aké podivnosti som vylovil zo svetovej siete, no a aj z mojej hlavy...či inak povedané spomienok na časy nedávno minulé. Medze nekladiem ale ani Vám a vašej iniciatíve. Prispievajte ako sa Vám to zľúbi. Ja paradoxne začnem Scudom. Napriek tomu, že ho nemám načítaného. Ale chcem navnadiť Vás aj seba. A to nielen na Scuda ale i na ďalšie bizardné postavy a príbehy. Nech sa páči...!

Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

jofre

04 Únor, 2009, 15:14:49 #1 Naposled upraveno: 25 Únor, 2009, 09:50:04 od jofre
Scud: The Disposable Assassin

Je humoristická, hyperkinetická science fiction  Roba Schraba. (1994,1998, 2008, 24dielov)
- toľko k wpedii  :D

Predstavte si , že v budúcnosti si môžete zadovážiť robotických nájomných vrahov (alebo Scud-ov)  za pár halierov (centov). V automatoch.  Scudi sú v rámci zlej globálnej ekologickej situácie na jedno ,,použitie". Ale nie. Akonáhle zlikvidujú  primárny cieľ -explodujú,  aby tak zničili všetky dôkazy. Hneď v prvom diely , si ,,náš" Scud uvedomí, že ,,zomrie" a už nikdy nebude recyklovaný (robotická reinkarnácia). Zabíja ciele tak,  aby  smrteľne zranené(-í)  skončili v nemocnici.  Stáva sa z neho obávaný nájomný ,,vrah" na voľnej nohe a žoldom si platí životné výdavky. 

Scud bol pôvodne naprogramovaný zabiť stvoru z vašej najčiernejšej nočnej mory, Jeffa .
Jeff je veľké desivé monštrum, ktoré rozpráva len popkultúrne hlášky z TV, filmou a piesní. Elektrická zástrčka miesto hlavy, mousetraps for handsústa na kolenách, ruky namiesto chodidiel, chobotnica na hrudi. A čo je klincom do rakvy -Jeff je ženského pohlavia. Takže má neustále ,,blbú" náladu. No uznajte- neboli by ste aj vy zlý bubák, keby už ani Vaše meno nezodpovedalo pohlaviu ?! Ale zas by ste to mali vykonpenzované tým, že dokážete vstrebať časti zvierat a mechanizmov a vyrábať tak všakovaké zbrane.
Keď Scud pochopí, že ihneď ako zabije Jeffa, ďaľším bodom programu je sebadeštrukcia, úlohu nedokončí. Teda svojim spôsobom áno. Zmrzačí Jeffa a platí za neho nemočničné účty. Samozrejme z Ďalších kontraktov. No ale účteniek akosi pribúda.     
Nová ,,robota" je pre neho doslova odyseou.
Napríklad založí svoju robotickú ruku a je nútený používať vlkodlačí pazúr- ruku. Nakoniec sa stretne aj s jej majiteľom. 
Stretne sa s kultom "Grittitov", ktorí uctievajú Hanka Gritta Krawoburgera, mužnosť a zbytočné výbuchy. Najmú ho na prácu a asimilujú do kultu.
Scud sa stretne aj so zlou armádou zombie dinosaurov, nemŕtveho Voodoo Benjamina Franklina pána nemŕtvych a posla samotného Pekla! Dokonca sa zúčastní súťaže ,,Pán Silák 2025".

Čo mňa osobne na tejto komiksovej sérii priťahuje sú práve tieto šialené charaktery a vesmír. Schrab dokonca v jednotlivých zošitoch uvádzal aj zoznam hudby, ktorú na akej strane počúvať. No čo bolo najlepšie- dokonca určil kto má "dabovať" tú ktorú postavu. Hrali tam naúríklad John Malkovich (Scud), a aj samotný sir Sean "007" Connery!!! Ide teda o kultovú nezávislácku, nedávno oživenú klasiku!!! Dnes už vznikajú aj spin-offy od viacerých tvorcov.

Trocha som podcenil kolónku VYHĽADÁVANIE ale na fóre to je.- Vďaka RakeW-ovmu upozorneniu Vám prinášam túto skvelú vec aj na Vaše monitory. Zas raz fóum nesklamalo. Ako vždyprijemne prekvapko :-))
link: Scud The Disposable Assassin + 3 čísla spin-off série

beepee

:.o  :oD  rofl JAK JE MOŽNÝ, ŽE TO TU JEŠTĚ NENÍ ???

Sir_Pete

Tuhle postvu znám, akorát ne z komiksu ale ze hry (a tu jsem ještě ke všemu nehrál). Každopadně diky za info  :-)).

jofre

Citace od: Sir_Pete v 04 Únor, 2009, 17:54:39
Tuhle postvu znám, akorát ne z komiksu ale ze hry (a tu jsem ještě ke všemu nehrál). Každopadně diky za info  :-)).

Neni zač. A áno boli 2 hry s týmto titulom, ktoré som nehral ani ja. Ale pravdepodobne, z toho čo som čítal šlo o prepadáky...

jofre

Citace od: beepee v 04 Únor, 2009, 16:51:06
:.o  :oD  rofl JAK JE MOŽNÝ, ŽE TO TU JEŠTĚ NENÍ ???

aj ja sa pytam...Mno ale to nie je nic coby nevyriesil torrent.... :D Treba tak 2-3 dni pockat kym to stiahnem a zriesim upload...ale kto to potom preloží!?

RakeW

04 Únor, 2009, 18:37:26 #6 Naposled upraveno: 04 Únor, 2009, 18:42:41 od RakeW
Ser na torrenty, na komics-live.com je Scuda spoustu. A i tady na foru je nějaký topic, ale nevím, kolik toho v něm je.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

jofre

Citace od: RakeW v 04 Únor, 2009, 18:37:26
Ser na torrenty, na komics-live.com je Scuda spoustu. A i tady na foru je nějaký topic, ale nevím, kolik toho v něm je.

ano nasiel som....dik za upozornenie....tak dam pre vsetkych link. Este ostava zistit ci su tam aj diely 21-24. Kazdopadne velak vdaka!!! :-))

RakeW

Pořešeno. Dodal jsem ty čtyři poslední díly a komplet celé série.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

jofre

Citace od: RakeW v 04 Únor, 2009, 19:06:06
Pořešeno. Dodal jsem ty čtyři poslední díly a komplet celé série.

:-// :-// :-// :-//
Nemam slov...d a k u j e m...

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář