Tajná Invaze-milovaná, opovrhovaná, dlouze připravovaná

Založil Maxman2000, 03 Únor, 2009, 20:03:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Davko

03 Únor, 2009, 20:03:43 Naposled upraveno: 09 Únor, 2009, 13:25:35 od Maxman2000
ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY O VÝSLEDKU IVAZE, POKUD JSTE KOMIKSY JEŠTĚ NEČETLI, NEČTĚTE ANI ČLÁNEK!


Tajná Invaze nám skončila (dokonce už v prosinci) a tak je čas se na ni podívat.

JAK VŠECHNO ZAČALO
Podle slov šéfredaktora Marvelu, Joe Quesady, to začalo před zhruba pěti lety. Tehdy za ním přišel Brian Michael Bendis, jeden z nejvytíženějších scénáristů poslední doby, a začal mluvit o velké invazi Skrullů. Ani Joe si nebyl jistý, zda boj proti zeleným mužíčkům bude to pravé. Ale Bendis to měl vymyšlené fikaně. Chtěl Skrully ještě smrtonosnější než kdy předtím. A bojovat proti nim měli všichni pospolu - hrdinové i padouši.

ODHALENÍ SKRULLOVÉ
New Avengers 31. Číslo, které všechno od základů změnilo. Nikdo nevěděl,komu může věřit, když byla zabitá "Elektra". Ano, úvozovky jsou na správném místě. Po smrti se její tělo změnilo do pravé podoby - do té skrullské!
Z těch nejvýznamějších hrdinů se odhalila jako Skrull Spider-Woman (ta to odnesla nejvíc-byla nahrazena dokonce Skrullskou královnou), známý hrdinský sluha Jarvis (ten dokonce unesl dceru Luka Cage, vše se vyřešilo v New Avengers 49), Sue z Fantastické čtyřky, agent S.H.I.E.L.D.u Dum Dum Dugan a také Hank Pym (jeho náhradník založil Iniciativu a ta je kvůli tomu zkompromitována).

VÝSLEDEK A OBĚTI
Mimo několika neznámých hrdinů to nejvíc odnesla Wasp. Její smrt bylo to první, co se nešťastník Hank Pym po svém návratu na Zem dozvěděl. Jakožto nový vůdce totálně překopaného týmu Mighty Avengers přijal identitu své ex-manželky.
Odnesla to i Iniciativa. Jak už jsem se zmiňoval, zakládal ji Skrullský náhradník Hanka Pyma a proto byla prohlášena za Skrullský komplot.

A kdo teď vede svět? Ten, koho byste nejméně čekali. Norman Osborn (ředitel Thunderbolts, dříve Spideyho nemesis Green Goblin) byl ten, kdo zabil skrullskou královnu a poté, co byl Tony Stark prohlášen za nechopného své funkce (nedokázal preventivně zabránit invazi atd.) se stal šéfem všeho, co spadalo pod Starka. Což znamená Iniciativa, S.H.I.E.L.D. (který předělal na H.A.M.M.E.R.) a také Avengers. Z nich udělal dost hardcore tým. Z původních Mighty Avengers vzal Sentryho a Arese, sám přijal identitu Iron Patriota (spojení Iron Mana a Kapitána Ameriky) a přidal i pár "ostřejších" ex-padouchů (z Moonstone udělal Ms Marvel, z Dakena se stal Wolverine, Marvel Boy přijal identitu Captaina Marvela, Venomovy schopnosti byly potlačeny aby vypadal jako Spidey a ostrostřelec Bullseye se navlékl do kostýmu Hawkeye).
Hned po Tajné Invazi tak následuje Temná Vláda. Jak hrdinové přijmou svět, který řídí takzvaný Cabal (Norman, Namor, Dr.Doom, Loki, Emma Frost a Hood)? Budete si moct přečíst již brzy....

GALERIE


HODNOCENÍ: 8,5

+Zlepšená kresba Leinila Francise Yua
+napnutí, u nikoho se nevědělo, zda je Skrull

- poměrně narychlo ukončeno, aby se mohlo přejít na Temnou Vládu

Jaký je váš názor?
Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí


Davko

Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

kaaos

no..deadpool je uplně boží. a miniskrullové taky. k tomu ostatnímu sem se zatím nedostal, bo je toho jaksi moc a nevyznám se v tom. ale deadpool je boží. uplně boží

renok

Přiznám se, že se přestávám orientovat ve světě marvelu a rád bych si ujasnil nějaké věci jak zapadl nebo vypadl do tajných válek Spiderman? A jak může Norman Osborn žít, když ho spiderman zabil?

garmada

Citace od: renok v 24 Únor, 2009, 11:53:26
Přiznám se, že se přestávám orientovat ve světě marvelu a rád bych si ujasnil nějaké věci jak zapadl nebo vypadl do tajných válek Spiderman? A jak může Norman Osborn žít, když ho spiderman zabil?


Ja v tom mam tiez uz dost salat, predtim ked mal kazdy superhrdina svoj komiks a obcas sa stretli v niakom velkom crossoveri bolo vsetko v poriadku lebo clovek to stihal citat (a pochopit) ale teraz ked sa snazim precitam Civil War, Secret Invasion a Dark Rein som uplne hotovy. Inak moje pocity z tajnej invazie boli dost zmiesane, trochu my vadilo ze som to nemohol nikde na internete zohnat ako jeden pack, ktory by bol niak zmysluplne usporiadany, preto som to cital dost halabala a potom som mal zmetok, celkovo to ale nepovazujem za prave najlepsie dielo Marvelu, uprimne s obcianskou vojnou som bol viac spokojny. Dufam ze aspon temna vlada prinesie nieco nove a zaujimave.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal