Leinil Francis Yu

Založil Maxman2000, 01 Únor, 2009, 11:32:33

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Davko

01 Únor, 2009, 11:32:33 Naposled upraveno: 08 Březen, 2010, 14:41:03 od megabite
Leinil Francis Yu, narozen roku 1977, je Filipínský kreslíř, který popisuje svůj styl jako "dynamický pseudo-realismus".

ZAČÁTKY

Leinil Francis Yu o sobě dal poprvé vědět výhrou kreslířské soutěže časopisu Wizard. Nejprve byl najat svým krajanem Whilem Portaciem na práci pro WildStorm, ale z té nakonec sešlo. Portacio ale poslal některé Yuovy výtvory na ukázku do Marvelu. Marveláckým bossům se jeho práce líbila a tak ho najali na práci na Wolverineovi (Yuem kreslený příběh Ještě žiju byl vydán vydavatelstvím Crew i v České republice).

PRŮLOM

Po skončení působení u série Wolverine začal v roce 200 pracovat na X-Menech. Následovaly další známé série jako Fantastic Four, Ultimate Wolverine vs Hulk a New Avengers. Nepracoval však jen pro Marvel, například pro DC udělal s Markem Waidem mini-sérii Superman: Birthright, pro Cliffhanger Comics zase příběh Highroads a pro WildStorm kreslil sérii Silent Dragon.
V nedávné době ukončil působení u série New Avengers (konkrétně číslem 37) a vrhl se na Marvelovskou událost roku, Secret Invasion s Brianem Michaelem Bendisem. Po jejím skončení se vrhl na jednu odloženou fušku- dokončení Ultimate Wolverine vs Hulk.

GALERIE

{alt} {alt} {alt} {alt} {alt}


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek
Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal