Dan Slott

Založil Maxman2000, 31 Leden, 2009, 22:05:54

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Davko

31 Leden, 2009, 22:05:54 Naposled upraveno: 08 Březen, 2010, 14:43:10 od megabite
Dan Slott (narozen roku 1967) je komiksový autor, který v poslední době získává velkou pupularitu.
Tu si zajistil hlavně tím, že do klasických superhrdinských komiksů vkládá skvělý humor.ZAČÁTKY

Slott začinal rovnou v Marvelu, ale ne u velké série, nýbrž u komiksu Ren and Stimpy, založeného na stejnojmenném animáku. Jeho styl se stalu dětských čtenářů velmi oblíbeným a tak se Dan Slott dostal do DC Kids, kde psal Scooby Doo, Powerpuff Girls nebo Looney Tunes. Po pracích na Batman Adventures a Justice League Adventures (opět podle animovaého seriálu) dostal nabídku psát pro hlavní část DC. Tam uspěl s minisérií Arkham Asylum: Living Hell a podílel se i na JLA Classified, konkrétně na číslech 32-36.

V MARVELU

Úspěch Arkham Asylum: Living Hell vynesl Dana Slotta zpátky do Marvelu, tentokrát jako plnohodnotného autora "dospěláckých" sérií.
Tam rozjel sérii She-Hulk, která byla velmi úspěšná. Po odchodu (po čísle 21) se dostal ještě o stupínek výše a stal se jedním ze scénáristů série Amazing Spider-man.Poté napsal mini-sérii Spider-man/Human Troch a věnoval se příběhlm skupiny Great Lakes Avengers.
V roce 2005 rozjel sólovku člena Fantastické čtyřky Thinga, která ale byla zrušena už po 8 číslech (a to i přes protestní kampaň fanoušků). Zmíněných osm dílů bylo vydáno jako book The Thing: Idol of the Millions.
Evidentně největšího úspěchu se dostalo titulu Avengers: The Initiative (Pomstitelia: Iniciatíva), který začal vycházet po ukončení Občanské války. Slottovi pomáhal se scénářem Christos N. Gage, který nyní v Iniciative pokrčauje sólo. Dan Slott totiž dostal příležitost převzít po Brianu Michaelu Bendisovi od čísla 21 sérii Mighty Avengers (Mocní Pomstitelia), kterou kreslí Khoi Pam.

GALERIE

{alt} {alt} {alt} {alt} {alt}


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek
Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal