Nostalgie ke Spideymu

Založil Heimmi, 14 Leden, 2009, 17:26:20

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heimmi

14 Leden, 2009, 17:26:20 Naposled upraveno: 16 Březen, 2009, 18:21:34 od NAVIGATOR
 Sedám před monitor, zapínám WordPad a hledím na bikající kurzor:-)Najednou blik a napadlo mě to!!Zalovím v šuplíku a vytahuju dneska už zapomenutou serii.
Spiderman, ten starej známej pavouk ze sousedství.Každý ho moc dobře zná, modročervený kostým, bílé velký oči, symbol pavouka na hrudi a kolem něj spousta pavučin.No jo Spidey, kdo by ho neznal.Ale pamatuje si ještě někdo na to, když v naší rodné zemičce vycházel pravidelně každý měsíc?

O tom by měl být tento článek.O nostalgii ke Spideymu.

V květnu roku 1999 u nás Spiderman rozjíždí kompletně novou sérii na kterou moc lidí není zvyklá.Proč?Vychází totiž každý měsíc.A to až do roku 2001(potlesk), ale nepředbíhejme.
Takže je tu první číslo nové série.Na obálce s velkým nápisem 1.DÍL NOVÉ SÉRIE:-) (a v rohu nápis: Opravdový od Marvela).Nuže dobrá,proč ne?Za 56kč kdo by odolal?(já rozhodně ne,po ruhém čísle mi už Spidey chodil až do schránky).A tak vycházelo každý měsíc nové číslo a ja s napětím očekával co nebo kdo se v něm objeví.Jednou to byl Scorpion, pak se začali dít záhadné věci kolem tajemného senátora Warda.Na pár čísel se objevil i jakýsi neznámí hořící kostlivec jménem Shadrac a to dokonce asi ve třech dílech, než ho hodil k ledu samotný Iceman, jeden z mnoha členů X-Men.Pak asi na dvě čísla přišel na návštěvu bůh hromů Thor, než ho vystřídal Sandman aby se postavil proti Spideymu a kompletnímu týmu Fantastic Four.To už stál časopis dokonce úctyhodných 49kč:-)Pak přišla Marrow(taktéž členka týmu X-Men) a než se z toho všeho chudák pavouček stačil vzpamatovat byl tu Bullseye a jeho velmi přesné vrhání vším co bylo zrovn po ruce:-)Tak bych mohl pokračovat dál a dál.Za zmínku však stojí Speciální číslo v pořadí už jedenácté s názvem Masky(79kč), a to od nihoko méně známého než od samotného Todda McFarlanea, kde se Spiderman po boku s Ghost Riderem utkal s psychopatickým Green Goblinem.Jo, taky tu byl velký upírobíjec Blade, (a to už zase komics stál 59kč:-) ) po něm přišel další speciál, tentokrát  oficiální komics k filmu X-Men(129kč, to už bylo celkem dost peněz ale stálo to za to)Navíc už comisc nevydávalo nakladatelství Crew nýbrž Calibre Publisching.Po tomhle speciálu se vrátil Spiderman, ale s jedním malým rozdílem, stál neuvěřitelných 69kč a to na dosti špatném papíře.Člověk by si řekl, vyšší cena lepší kvalita,bohužel opak byl pravdou.A tak Spidey pokračoval a vycházel pravidelně,najednou přišel Venom a vypadalo to že Spidey v České Republice bude hodně populární.Náhle však přišel zvrat, objevil se Blob a všechno všecičko rozdupal a chudáka Spíďu smetl z povrchu českého:-oA to dokonce měla v dalším čísle přijít velká Sinister Six, bohužel už kdesi v úplně jiném časopise, který se tuším jmenoval Comics??:-/
A tak Spiderman, přesně po dvou letech, nadobro zmizel i s celou svou NOVOU SÉRIÍ.
Ach ta nostalgie:-(

Doufám že jsem tímto článkem nikoho nepohoršil,nedej bože uplně nenasral?Rozhodně mi ale uděláte velkou radost každou kladnou reakcí na tuto (aspoň pro mě)skvělou sérii.

R.I.P. Spidey

Davko

Zrovna články bych do Ostatní-Digi neházel. Dávej to třeba do Probíráme komiksové informace
Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

Heimmi

Citace od: Maxman2000 v 14 Leden, 2009, 17:33:40
Zrovna články bych do Ostatní-Digi neházel. Dávej to třeba do Probíráme komiksové informace

A co teď?Mám to smáznout a hodit to tam?

Davko

Redaktor, překladatel, učitel, komentátor, moderátor, radiátor. Přezdívku "Profesor" nemám nadarmo.
Co mám na svědomí

Heimmi

Raul

no treba pro me uz jen zacatek pusobi trosku usmevne :)
asi jsi mladsi ctenar ze? :)
nostalgii zrovna tahle serie nezavani, to spis ta od semicu.

Citacekompletně novou sérii na kterou moc lidí není zvyklá.

??? vsak predtim uz tu spidey byl a byl to taky mesicnik. a pravidelne tu uz vychazelo takovych veci...
takze mesicniky ani spidey zadna novinka :)
par chybek faktickych (Green Goblin -> hob/demogoblin)
jinak strucne, ctive napsane a vubec celkem v pohode suma sumarum tehle serie.
jen tak dal. mozna priste vypichni nejake veci, ktere te nejvic zaujali a udelali na tebe dojem, ne jen stroha fakta, aby to bylo vice osobni, preci jen to podle stylu pises ze sveho pohledu, za sebe.
kazdopadne se tesim na dalsi clanecek.
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

jofre

Heimmi

No ten od Semicu mě bohužel opravdu minul.Jako přeci jenom už je to deset let takže to pro nás mladší komiksáky tou nostalgií zavánět může.Už jenom proto že od té doby žádná tak dobrá serie(aspoň podle mě)nebyla.Ten s prominutím brak co vychází v dnešní době snad ani rači nebudu počítat.
Jo za toho Green Goblina se opravdu omlouvám.Budu se za to na věky stydět :-[ :D

Jinak mockrát děkuji za poklonu :-))

Heimmi

Citace od: jofre v 14 Leden, 2009, 18:01:46
konkurenciaaaa  :.o

Aaaale jaká pak konkurence?? :D To byl můj první pisatelskej pokus :) podle reakcí soudím že snad i povedenej a doufám že ne poslední.
Dík moc kluci.Važím si toho :-)) :-)) :-))

jofre

Len pis dalej ,dame potom dajaku spolupracu na niecom väčšom... tesim sa na dalsie clanky od teba :D Skusal si aj ine veci, okrem recenzii teda... ?!

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář