KomiksFEST 2008

Založil RakeW, 04 Listopad, 2008, 00:40:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

RakeW

Sice to s KF má společného poměrně málo, ale v programu o tom zmínka byla, takže píšu sem.

BIMBA - DOBRODRUŽSTVÍ BOHUMILA KONEČNÉHO

Na tuhle výstavu jsem se chystal už před Vánocema, ale nakonec mi to vyšlo až teď. Vypravili jsme se tedy včera s rakwičkou do Obecního domu. Náhodou jsme se zrovna trefili do začátku komentované prohlídky (což bylo velmi přijemné překvapení, protože jsem myslel, že už se letos konat nebudou) a nakonec tak zkejstli něco přes dvě hodiny. Výstavě fakt nemám co vytknout - jak po formální, tak i po obsahové stránce byla skvělá. Nadšený komentář (kurátor výstavy J. Hosnedl) se taky povedl.

Výstava byla prodoužena až do konce ledna, takže kdo z vás se bude do té doby vyskytovat v Praze, měl by okamžitě naklusat do Obecního domu. Těch směšnejch šest pětek (za studenta...) za to fakt stojí. Vězte, že i přes relativní neznámost toho jména (i když zrovna tady ho asi pár lidí znát bude - já mezi ně ale nepatříl), měl Bimba s vývojem českého komiksu mnoho společného. Sám jsem byl překvapen, kolik mně poměrně známých obrázků nakreslil právě on.

Mimochodem na foru tady máme jedno jeho dílo: Romanticko-sračkoidní šílenost a českou variaci na XIII Zuzanka a její svět. Četl jsem to někdy o prázdninách a samozřejmě jsem už dávno zapomněl, že to nakreslil právě Bimba.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

rakwicka

13 Leden, 2009, 16:46:30 #11 Naposled upraveno: 13 Leden, 2009, 16:55:51 od rakwička
ta výstava byla, mnooo...ňamiňami
hubu sem nezavřela, chichi
rozhodně tam zajděte!!
naprosto jsme byli unešeni obrázkem: kulometná rota...
už jen kvůli němu byste tam měli zajít...

rakwicka

jo a k těm důchodcům..
bylo jich tam jak dílů seriálu Tak jde čas...
rozmnožovali se tam geometrickou řadou..jako nějaká epidemie..
měla sem strach, že mi zfialoví vlasy a naroste baret..

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář