KomiksFEST 2008

Založil RakeW, 04 Listopad, 2008, 01:40:47

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

RakeW

Tákže dnes poprvé na KomiksFESTové akci - vernisáž výstavy výtečného Nicolase Mahlera (někteří již možná zaregistrovali, že jeho Van Helsing je v mojí TOP... no prostě TOP), nepřítomného Heinze Wolfa a komiksové skupiny Tonto (dva zástupci).

Nebudu zastírat, že Wolf a Tonto nejsou zrovna můj šálek kávy. Až příliš experimentální a, ehm, neotřelé. Mahler sice obsahově nezklamal, ale bohužel byla jeho výstava složená pouze z několika originálních kreseb k jeho novému sešítku Spam (viz níže) a člověk si jeho tvorby užil víc, když nahlédl do nabízených komiksů k prodeji. Vůbec jsem byl překvapen "velikostí sálu" i malým počtem panelů celkově (v poměru k počtu vystavovaných umělců).

Další nepříliš pozitivní dojem na mě udělalo věkové složení návštěvníků. Bylo tam spoustu důchodců! A to si nedělám prdel, já tam byl se svým děvčetem snad nejmladší. Pak pár "normálních" a pak, snad víc než polovina celku (nepočítaje organizátory a umělce), důchodci. Po pár minutách jsem vysledoval, že babičci a dědečci vůbec netuší, na koho se přišli podívat, ani co je to ten KomiksFest. Na druhou stranu přesně věděli (zřejmě z hojných návštěv ostatních akcí Rakouského kulturního fora), v kterém rohu se podává víno a solené tyčinky. Byli jsme tam všehovšudy asi půl hodiny (slovy "půl hodiny"!) a Terezka zaregistrovala jednoho dědu, co si přišel s prádnou dvoudeckou ke slečně se džbánem čtyřikrát! A kdo ví, jak dlouho v tom po našem odchodu ještě pokračoval (jinak na ty kresby na panelech se ani nepodíval). Ale tak co, lepší než kdyby doma seděli u televize.

Trochu víc jsem také čekal doprovodného slova. Chvíli mluvil akorát nějaký pán z RKF (srandovní až skoro roztomilou češtinou) a trochu delší chvíli Hibi.

Nakonec jsem ale odcházel pozitivně naladěn - za lidových 60 Kč (předpokládám, že se nejednalo o žádnou speciální cenu - je to fakt jen pár stránek) jsem si pořídil Mahlerovu novotinu Spam (info na komiksfest.cz), kterou u nás vydalo nakladatelství Seqence. Svou za voprc stojící němčinou jsem autora požádal o signaturu (ze které se vyklubal další klasicky mahlerovský obrázek) a zmínil se o tom, že jsem četl jeho Van Helsinga a že je to fakt pecka. Mahler se divil, kde jsem k tomu přišel (resp. jak se to dostalo do ČR). A já povídám (jakože laik v těchto věcech), že jsem to asi četl na netu a že se asi jednalo o ilegální scan. Pročež se Mahler divil ještě víc...

Toliko moje první komiksová vernisáž.

"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

81splinter

No pekné, pekné... a že se možná jednalo o ilegální sken...  :D :.o :D   Bez toho skenu by som, ale veru Mahlera asi nikdy neobjavil...  :-*  Díky za príjemné zreferovanie, RakeW  :-)) :-))

PaTa

To já se byl včera večer podívat v Cafe Jericho na "výstavu" pořádanou v rámci Komiksfestu Andraste: Mechuplné pletichy...
Po tom, kdy mi na netu vyjela o Jerichu informace, že jde o literární kavárnu, galerii a knihkupectví v Opatovický na Praze 1 jsem se vydal na místo, natěšen na dílka od Andraste, kterou sleduju už dýl a fakt se mi její věci líběj.
Jaké bylo ale zklamání, když jsem na místo dorazil  :( Kavárna byla v obležení návštěvníků usrkávajících u přeplněných stolů svou kávu a sodovku a k obrazům které visely na zdech za těmi obleženými stoly se nedalo vůbec dostat. Takže jsem se zmohl pouze na to, zkouknout v rychlosti pár věcí přes hlavy a těla kafařů a čajařů ze vzdálenosti cca. 4-5m a zase jsem raděj rychle zmizel... Takže milá Andraste, tvoji tvorbu obdivuji ale když něco budu chtít vidět, tak raděj zajdu Na Humanart nebo jinou galerii na síti, kde prezentuješ svý věci.

RakeW

Jo jo, tyhle výstavy po kavárnách nejsou nic moc...

Jinak já byl včera večer ve Světozoru na Neviděných hrdinech (tak to bylo v programu kina, Hibi tvrdí, že "nevídaných", tak vlastně ani nevím, jak se to jmenovalo). A byla to fakt prdel (viděli jste někdy kýchajícího spider-mana?). Komentáře kluků-uvaděčů byly taky fajn. Takže hodnotím jednoznačně kladně. A budu si muset sehnat Toxického mstitele :).
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

DevCageR

Teda! ze se nestydite! Kolikpak z vas asi bylo vcera na KomiksFestu, co??

Musim rict, ze ten kdo nebyl, prisel o hodne. Podle me CrweCon '08 hadr.
Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

PaTa

nevím, nevím... KomiksFest mě moc nebere... je fajn komiks přibližovt lidem ale už to není ten underground, jak býval... komerce se dostane všude!!!

RakeW

Já se trochu stydím... Měl jsem Komiksovou sobotu v plánu, ale nakonec jsem jel v pátek domů, pač se mi nějak nechtělo zvostávat v Praze. Takže jsem nakonec z celého KF byl jen na dvou akcích (i když nějakou tu výstavu ještě plánuju).

Kocour

Citace od: DevCageR v 09 Listopad, 2008, 12:30:23
Teda! ze se nestydite! Kolikpak z vas asi bylo vcera na KomiksFestu, co??

Musim rict, ze ten kdo nebyl, prisel o hodne. Podle me CrweCon '08 hadr.

Tak povídej, co tam bylo?

Kocour

Na kocogel.info je nyní nová anketka, jak se vám líbil letošní Komiksfest...

Upozorním i na anketku ohledně osobností KomiksFestu na mdscomics.netu
http://www.mdscomics.net/

Mj. minulá anketka ohledně vydávání booku "Y. Poslední z mužů" dopadla dle očekávání... Pouhá 2% z cca 150 uživatelů  věří, že se všech pěti dílů dočkáme do 5 let ;)

CareFree

sux, já o tom vůbec nevěděl  ::)
Nejni někde přímo seznam akcí v čechách?
kɒmɪks.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář