ABC speciál 2008

Založil JarKH, 22 Říjen, 2008, 13:49:40

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

JarKH

Zdravím všechny na fóru a děkuji všem za přivítání.
Vřelé díky všem archivářům a překladatelům, je to perfektní pánové a dámy - klobouk dolů!

Jak jsem slíbil minule, tady je slíbených pár dojmů a pocitů z nového speciálu :

Název: ABC speciál: Kultovní komiksy z ABC. Cena 89,- Kč lepený, tvrdý hřbet, 120 stran
Obsahuje Příhody Malého boha, Příchod Bohů a Kruanova dobrodružství + Vzpoura mozků - nic víc a nic míň.
Jaký je náklad a dostupnost se můžu jen domýšlet, ve dvou trafikách, které jsem ráno stihl zkontrolovat, dostali po jednom kuse.
Na webu ABC nabízejí možnost objednání pomocí SMS.

Mdlá obálka Jakuba Požára je bohužel příšerná - ,,Jednička" (nový hlavní robot ze Vzpoury mozků) si není moc podobný  není. Na šílený stroj, jehož jediným přáním je vyhubit lidstvo, by se mohl tvářit kapku tvrději a ne jako když právě udělal loužičku oleje.
Určitě se na obálku mohl zvolit nějaký atraktivnější motiv.
Na zadní stránce je třeba mnohem lepší obrázek Ar-geta (?) jedoucího na tutonovi...

Na druhé stránce jsou tři ,,provolání k národu" od nynější šéfredaktorky a pánů scénáristů Šorela a Tomana. Postrádám nějakou větší vzpomínku na pana Kobíka, který nám už bohužel nic nenakreslí - u těchto seriálů byl ale v nejlepší formě...
Na předposlední stránce obálky je pouze reklama na současné ABC.

U prvních tří seriálů chybí názvy dílů a opět jsou vypuštěny doprovodné texty, o novém vydání modelů k seriálům si také stále můžeme stále jen nechat zdát...
Osobně bych místo Vzpoury mozků radši viděl díl 4 Kruanova cesta a 5 Kruan a bohyně. Díl 6 Kruan a pozemšťané, který vycházel v ABC od č.5 roč. 43 do č.12 roč.44 (1998 -99), byl po 18 pokračováních údajně kvůli kresbě na pokyn vydavatele zastaven a rychle jakžtakž ukončen, stále čeká na své přepracování. Vázne to na jediném - na penězích. 

Ale zpátky ke speciálu starým zavilým ábíčkářům nic nového bohužel nepřinese.  Určitě bych ho doporučil novým čtenářům nebo těm, kdo nevlastní žádné z předchozích vydání, vy si tohle setkání rozhodně nenechte ujít..

JarKH

eda

Slušně jsi se rozepsal a to je dobře ale příšte radši sem

Obecný comics talk
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

PetBad

Hotové překlady: Pelissa, Stvůry tam u nás doma, Thorgal 1-14 (nevydané), Dan Dare, Myší stráž, Golden City
Rezervace: Nävis a Meteora, Bad Planet, Scalped, Myši II
Korektury :Florie, The Good Bad and Ugly, Asceltis, Korrigans, Světla Amalu
Právě dokončeno: Scalped 2, Meteora 8
Pracuju na:  Bad Planet 3

BeeSee

jo, klidně na hlavní kogelovskou stránku, to by nebyl problém  ;)

PaTa

:D
no já si Speciál nakonec koupil, i když jsem se tady nechal slyšet že do toho nejdu, protože tyhle komiksy už mám ve starejch Speciálech. Na to, kolik teď stojí ABC, jsem byl celkem potěšen cenou, že to nehnali do extrému. A stou titulkou bych to tak nehrotil, mě se celkem líbí   :--

BeeSee

PaTa: vidíš a mě třeba první co napadlo bylo "kdo udělal takovej paskvil"  ;)

PaTa

:D no každej to vidí jinak... já jsem skromnej a stačí mi málo k tomu, abych se propad do nostalgie a zavzpomínal na starý dobrý ABC-časy ;)

BeeSee

souhlas, já myslel pouze tu obálku, ta se mi nelíbí, ale neznamená to, že nejsem rád, že to vyšlo  ;)

PaTa

keykey

obešel jsem všech 7 trafik co tady máme a ani v jedné to neměli. A nechat si to poslat poštou, tak mi to přijde dodrbaný jak fena po hárání.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář