co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sackettboy

Citace od: alexxiik v 22 Květen, 2020, 13:56:04(Červenák je výnimka),

na červenáka ma upozornil práve karika, a dobre urobil, už ho mám radšej. pride mi povahovo viac prístupny človek ako karika (toho úspech asi moc zasiahol). teraz rozbieha nejakú novú westernovú sériu tak sa teším. predpokladám, že to bude niečo ako callaghen, westernové fantasy.

nob321ody

,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

kemen

Citace od: alexxiik v 22 Květen, 2020, 13:56:04Červenák je výnimka...
Škoda, že pán Žarnay toho nenapísal viac :)

Červenák je samozrejme úplne iná liga, jeho práca so slovenčinou je úžasná... Bodaj by takých slovenských exotov bolo viac :)
A pán Žarnay, teda ak myslíme Jozefa Žarnaya, tak ten ma svojho času svojim Tajomstvom Dračej steny absolútne dostal, jedna z najlepších kníh pre mládež akú som kedy čítal a čítal som toho fakt celé hromady. Aj pokračovanie Prekliata planéta bolo fajn a vlastne aj Kolumbovia. Jeho novú tvorbu nepoznám, ale vyšlo mu ešte pár ďalších vecí a to aj relatívne nedávno.

magik

Citace od: kemen v 22 Květen, 2020, 14:50:44A pán Žarnay, teda ak myslíme Jozefa Žarnaya, tak ten ma svojho času svojim Tajomstvom Dračej steny absolútne dostal, jedna z najlepších kníh pre mládež akú som kedy čítal a čítal som toho fakt celé hromady. Aj pokračovanie Prekliata planéta bolo fajn a vlastne aj Kolumbovia. Jeho novú tvorbu nepoznám, ale vyšlo mu ešte pár ďalších vecí a to aj relatívne nedávno.

Žarnay aj mna dostal v detstve, všetky tie knihy som citala X-krat. Prekliatu Planétu som si kúpila za vreckove na vylete na zakladnej škole (ostatné decká minuli svoje peniaze na sladkosti a zmrzlinu). Tú jedinú sme nemali doma a musela som si ju vždy požičiať z knižnice keď som si ju chcela opäť prečítať  :D  Neviem či sa dá niekde zohnať, ale strašne dobrý bol aj Časolet. Bola to dosť úzka kniha ale stála za to, bola o cestovaní časom a opäť mala super postavy.  :)

Rell

23 Květen, 2020, 00:47:39 #1324 Naposled upraveno: 23 Květen, 2020, 00:52:30 od Rell
No vím, že ten Časolet v elektronickéj podobě je zde:

https://uloz.to/file/2j3MFy8z5Mol/zarnay-jozef-casolet-mobi
https://uloz.to/file/h0THfg9Jf27K/zarnay-jozef-casolet-pdb
https://webshare.cz/#/file/7nH7k957Q1/zarnay-jozef-casolet-doc

p.s. Jinak teď koukám na Tajomstvo dračej steny (1982) na Youtube a furt to má určité to dětské kouzlo... :D
https://www.youtube.com/watch?v=ZdhMvtvWG2w

nob321ody

Citace od: Rell v 23 Květen, 2020, 00:47:39No vím, že ten Časolet v elektronickéj podobě je zde:
...já mám i ty ostatní ....ale musel by to nemouš "přetavit"
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Rell

23 Květen, 2020, 01:10:31 #1326 Naposled upraveno: 23 Květen, 2020, 01:12:19 od Rell
Je pravda, že i já mám něco v mobi či pdb...ale nějak to ani pomocí on-line konvektorů do doc či pdf nedám....tedy aby z toho nevyšlo rozházené formátování či nějaké "paznaky" nebo otazníky... F:/

alexxiik

Citace od: Rell v 23 Květen, 2020, 00:47:39p.s. Jinak teď koukám na Tajomstvo dračej steny (1982) na Youtube a furt to má určité to dětské kouzlo... :D
https://www.youtube.com/watch?v=ZdhMvtvWG2w

Pred dvomi týždňami som to našiel na webshare, ale oproti knihe sa to nechytá.

V .doc mám Kolumbov, Prekliatu planétu aj Dračiu stenu. A mám ich aj fyzicky :P Hoci mám stále pred očami to staré, šalátové, rozsypané vydanie z našej mestskej knižnice :D

Rell

No z knihy asi nikdy neuděláš stoprocentní film ani seriál...možno kdybys to nečetl, tak bys na to koukal jinak, ale takhle má už člověk prostě zafixované i určité představy o hrdinech, prostředí atd. a to je u každého trochu jiné...
Knihy prostě povzbuzují více naší obrazotvornost a fantazii...  ;)

...a taky vtěsnat knihu do 50 minutového tv filmu...no to prostě skoro nejde...to by snad nedal ani Spielberg... :D

p.s. jestli ty doc někde vyhrabeš, nechceš to někam nahrát a když tak hodit odkaz (buď sem či na PM) ?

nob321ody

.....kdysi jsem musel vychválit Mazáčovu českou detektivku, spíše noir thriller - Letargie /to byla taková malá česká parádička..... a tak se chystám na další Mazáčovu detektivku

Nezbytná opatření
Za bílého dne je na poloprázdné ulici postřelen právník Dominik Brandl. Snaží se uniknout neznámému útočníkovi a nachází pomoc u bývalé spolužačky. I přes její námitky se vydává do ulic, aby se pokusil zjistit, kdo mu usiluje o život. Na jiném místě se dostává forenznímu fonetikovi Marku Deylovi do rukou nahrávka z domu, v němž došlo k dvojnásobné vraždě. Díky špatné kvalitě záznamu se pouští Marek do souboje s časem, zvukem i všehoschopným tajemným protihráčem, který je pravděpodobně přesvědčený o tom, že pro něj nejlepší forenzní fonetik představuje akutní nebezpečí. Jak se s tím vypořádá člověk, který není zvyklý čelit smrtelné hrozbě?
....kniha je doma nachystaná
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář