co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rhaegar

http://www.polarissf.cz/
Nový Abercrombie? Tak na to se mega těším :)

Btw spekuluje se o tom, že spolupracuje na nějakém filmu či seriálu (stejně jako Sanbderson).

nob321ody

dočetl jsem parádičku Poslední polibek, který za něco stál....
Mám dojem, že Gmork tady vzpomínal spisovatele Carlton Mellick III
Tak já si dávám jeho třetí knihu

Plyšákokalypsa
Nedávno skončila válka, kterou hračky rozpoutaly proti lidstvu. A hračky v ní zvítězily...

Plyšáci, panenky, roboti, ale i malí plastoví vojáčci už měli plné zuby toho, že s nimi rozmazlené děti zacházely jako s pouhými věcmi. A i když nové ,,chytré" generace hraček dokázaly myslet a cítit, neměly žádná práva, žádnou naději na smysluplný život. Nezbývalo jim než se vzbouřit a s lidskou rasou zatočit...
Po konfliktu se poslední lidé stáhli do podzemních bunkrů. V jedné z těchto tajných enkláv přežívá i Julie, podstupující bolestivé operace a přerod v plyšovou pandu. Hračkám nemůže zapomenout, jak naložily s jejími rodiči. Pokud ví, dosud jsou zadržováni v jednom z vyhlazovacích táborů. Podaří se jí díky své transformaci dosáhnout vytčeného cíle a zachrání je? Vyzraje na všehoschopné hračky a jejich kruté plyšové velitele?
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

...........ještě jsem odskočil od svých oblíbenců, a začal jsem číst

Noční klub Mars
Rachel Kushner
Devětadvacetiletá striptérka Romy Hallová byla odsouzená k dvěma doživotním trestům za to, že zabila svého stalkera. Romy se musí naučit žít ve společnosti tří tisíc žen v otřesném prostředí plném násilí a nějak se smířit s odloučením od sedmiletého syna. Časem se s několika spoluvězeňkyněmi sblíží a vytvoří s nimi novou ,,rodinu". Přemýšlí o některých svých rozhodnutích i o tom, proč se jí život tak vymkl. Zlomový okamžik nastává ve chvíli, kdy se dozvídá, že matka zemřela při autonehodě a syn bude dán k adopci.
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Rhaegar

Toho Carletona Mellicka III. jsem tady nějak přehlédl :D No asi to časem přečtu.I když mě se více líbila ta u nás první vydaná povídková kniha. Každý příběh prostě stál na bizarním nápadu a byla to fajná oddechovka. Zbouchnul jsem satanoivu dceru už se docela vlaklo i přes to, že to byla docela útlá novela. Třeba jsem měl jen špatnou ruku a nebo já a jeho nvely nebudeme kamarádi :)

No konečně jsem dočetl třetí díl Světlonoše od Weekse. Trpí to neskutečnou "nemocí prostředního dílu", ale rozjelo se tam hodně zajímavých linek a určitě si rád přečtu další díly až se mi konečně dostanou do pracek.

Mám rozečtený také nultý díl Nové Jaro ze série kola času. Sakriš se ke mě nedoneslo, že je to ten prequelu kde člověk nejdříve musí znát vše ostatní a pak si dát tohle. Protože moje pocity z knihy jsou momentálně následovné. Ve věži jsou čarodějky školou povinné  . Ty většina času vůbec nic nedělají a ani nekouzlí. A když už se občas něco stane tak nevím co se to vlastně děje a proč. Korunu tomu nasadila holčina co cca v polovině knihy jen tak mimochodem přišla a oznámila, že jí chtějí dosadit na trůn :D Jako wut? Už to dočtu a pak zkusím regulerní první díl, ale takto jsem přechytračil sám sebe :D

nob321ody

Citace od: Rhaegar v 02 Červenec, 2020, 02:44:37
http://www.polarissf.cz/
Nový Abercrombie? Tak na to se mega těším :)

Btw spekuluje se o tom, že spolupracuje na nějakém filmu či seriálu (stejně jako Sanbderson).
...tak jsem si stáhl ebook....
Saudkově práci.

Gmork

ad C. Mellick: Carcosa bude pro letošek vybírat některou z těchto knih.

https://www.facebook.com/carcosa.cz/?ref=py_c

"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Gmork

Fobos vydá další horor Tanec Skalpelů. Po dočtení Rituálu,
který se mi hodně líbil, to vypadá na další zajímavý titul.
Jsem rád, že se tu někdo do hororu takhle opřel, jen tak dál.

https://www.knizniklub.cz/knihy/495576-tanec-skalpelu.html

"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rhaegar

Tak jsem dočetl toho Abercrombieho pro fanoušky jeho tvorby 5/5 exceletní přírůstek do jeho světa. Ostatní by si měli přečíst předchozí knihy, protože bez nich nepochodí. Bude tam na ně spousta jmen a událostí, které se v knize nevysvětlí a na neznalce to bude působit pouze jako otravný šum.
Ale s takouvou chutí jsem dlouho nic nepřečetl. Jasně byli knihy co mě bavily, ale tohle se četlo samo a nepustilo mě to dokud jsem nebyl na poslední straně a pak jsem si teprve mohl ukradnout dvě hodinky spánku. 

oversoul

08 Srpen, 2020, 17:17:59 #1368 Naposled upraveno: 09 Srpen, 2020, 18:08:33 od oversoul
čte tady někdo romány ze světa Warhammer 30/40k?

Mi se dost líbí epos o horově kacířství, u nás to vydává polarissf

https://www.databazeknih.cz/serie/warhammer-40-000-horovo-kacirstvi-1250

V češtině jsem přečetl prvních pět dílů a je to opravdu super, vřele doporučuji  :oo Je to myslím dobrý start i pro úplné nováčky vstupující do tohoto světa, pro ty, kteří zatím ze sci-fi verze Warhammeru nemají nic načteno.

Bohužel polaris má velký skluz ve vydávání knih z této série, Celá série horovo kacířství už má 54 románů a je uzavřená, respektive není, děj pokračuje v nové sérii O obléhání hvězdného systému SOL a planety Terry. Co tak sleduji, tak polaris nyní razí politiku dvě knihy o horově zradě za rok, letos vychází 6 a 7. Z toho jasně vyplývá, že než by se člověk dočkal konce série v češtině, tak se dříve dočká vlastní smrti.

Protože po pátém díle už na sebe jednotlivé díly víceméně přímo nenavazují, tak jsem se rozhodl číst 6 a 7 v češtině najednou koncem roku a odteď pokračuji v této sérii v angličtině. Číst se to v angličtině jsem zjistil dá, jen občas se musím dívat do slovníku a přemýšlet nad některými spojeními. Naštěstí už je nějaký základní kánon v češtině rozprostřen mezi prvních pět dílů, tak to není zase tak hrozné :-)

Před pár dny jsem právě dočetl osmou knihu o horově herezi v anglině. Battle of The Abyss (zřejmě by se to dalo přeložit jako Bitva o Propast), ta Abyss-Propast je myšlena první loď svého druhu, obří bitevní loď Furious Abyss, která byla postavena v kovárnách Marsu s jedniným cílem, kompletně očistit od života hlavní domovskou planetu hvězdných pěšáků z legie Ultramarines. Tato bitevní loď dosud neviděné síly má provést exterminatus (kompletní planetární očištění od života virovýma bombama) na hlavní planetě Ultramariňáků a vykořenit tak jejich legii, která se díky tomu už nikdy nevzmůže na jakýchkoliv protiúder.

V knize tak můžeme sledovat náboženské chaos-fanatiky Nositele Slova, kteří ovládají Furios Abyss a loajální impériu hvězdné pěšáky Astartes z legie Ultramarines, Hvězdných vlků a Požíračů světů, kteří se snaží zastavit tuto superloď, která se nezastavitelně blíží k systému Ultramaru. V románu se objeví např. i legie Tisíce Synů - jako loajalisté na straně Imperátora, tuto legii můžou znát fanoušci Warhammer 40k z románů o Ragnarovi černé hřívě, co vyšla v čr od Polaris.

Kniha je od spisovatele Bena Countera, kterému tato kniha v sérii horovo kacířství zlomila vaz. Podle mě není zase až tak špatná, jak si mnoho fanoušků sci-fi Warhammeru myslí. Obsahuje celkem dobře zpracované kosmické bitvy battlefleet gothic a je nabitá i akcí kdy proti sobě bojují hvězdní pěšáci tváří v tvář. Mnoho fanoušků nezkouslo, že 50 loajálních Astartes (Ultramarines, Hvězdní vlci a Požírači světů) může provést výsadek a diverzní akci na tak velkolepé superlodi jako je Furious Abyss, kterou brání mnoho stovek Astartes z legie Nositelů slova, přitom tam autor dost dobře popisuje, za jakých okolností výsadek je prováděn a proč mají tito loajalisté aspoň malou šanci na úspěch zničit tuto superloď.

Každopádně to byl poslední román od Bena Countera z horova kacířství, jak jsem se díval, tak se už tomuto tématu/sérii více nevěnoval a psal jiné knihy z Warhammer 40k univerza.

Kapitula hvězdných pěšáků Ultramarines se mi tak zalíbila, že jsem hnedka po této knížce začal číst od Grahama McNeilla první knížku ze série Kapituly Ultramarines Nightbringer (možná by se to dalo přeložit jako Postrach noci nebo Přivolávač noci).

Série má podobně jako u nás vydaní Hvězdní vlci šest dílů a zatím jsem někde za třetinou první knížky. Dost se divím, že Polaris tuto sérii nezačal vydávat, protože jméno spisovatele Grahama McNeilla se už u tohoto frenštátského vydavatele objevilo. Knížka je to na pomezí hororu, protože obsahuje temné eldary - kruté vesmírné piráty a Necrony a některé opravdu nechutné popisy mučení. Co mě trochu udivilo, tak i když je kniha o Astartes z legie Ultramarines, tak se v ní aspoň zatím Ultramarines moc do popředí nedostávají. Spíše je v popředí imperiální inkvizice, jakoby chtěl McNeill tak trochu začít psát o vlastním Eisenhornovi (trilogie od Dana Abnetta o Eisenhornovi, vyšlo od Polaris). No každopádně zatím mě to do děje celkem vtáhlo, odehrává se to na imperiálním světě, který řídí korupcí prolezlé kartely, je tam množství intrik, zrady a utlačování.

Wrai

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář