co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nob321ody

.....zdá se, že tady někdo vzpoměl jméno Václav Neuer .... nějak se mi do čtečky zatoulaly první tři díly série
"Inšpektor Ledecký" a nějak to vypadá, že by to mohlo být na úrovni /ne-li lepší/ než je nekonečná série D.Dána /ten mě přestal bavit/ a J.Kariky.... ten pokud napíše dalšího něco jako NA SMRT...tak bude znovu favorit, jenže tahle kniha Na smrt je trošku jiné téma.... ale zato je perfektní ...
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Gmork

Včera jsem dočetl Prugneho Frenchmana , příběh to tedy moc složitý nemá,
ale hlavní hrdina je sympaťák a to jsou plusové body. Komiks hlavně stojí
a padá na autorových akvarelech, některé obrazy jsou vskutku pastva pro oči.
V češtině se teď pustím do Stalpi od Stefana Spjuta, doufám, že to bude stejně
čtivé jako předešlé Stallo. Hned na to se vrhnu na Rituál, kde anotace na obálce
slibuje mnohé.
PS- V Buxu dnes dávají jako poděkování za nákup čokoládu Merci, třeba to
nějakého čtenářského mlsouna zaujme. ;) 
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Wrai

V ČR má vyjsť(alebo už vyšla?) ešte jedna kniha od Tolkiena, nevie niekto o tom viac? Viem, že to boli posledné knihy zostavené jeho synom Christopherom, prvá bola Pád Gondolínu a ešte tuším dve vydal.

sackettboy

Pred Pádom Gondolínu vyšli tuším iba Hurínové deti a tento rok na konci ma výjsť Beren a Lúthien

Wrai

Áno, v ČR to vyjde koncom roka? Slovensko sa žiaľ nedočká prekladov týchto dvoch kníh.

sackettboy

podla databaze 31.12.2020

https://www.databazeknih.cz/knihy/pan-prstenu-beren-a-luthien-421227

no aj samotny pan prstenov na slovensku vysiel az tesne pred filmami alebo pocas nich, pricom v cr bol davno predtym, tiez som to cital ovela skor, nez vysli filmy v cestine. slovensko je v tomto dost opozdene, bohuzial maly trh.

nob321ody

....Karanténa je doma....a velmi se těším. Je zajímavé, že tohle napsal May dlouho, dlouho před Covidem....a nikdo mu to nevydal....je zajímavé co píše May v předmluvě....
Vzhledem k tomu, že jsem v té době už měl za sebou rozsáhlé rešerše o španělské chřipce k jednomu ze svých čínských thrillerů, Hadohlavci, bylo to pro mě blízké téma. Avšak nic z toho mě nepřipravilo na to, co jsem zjistil během rešerší k H5N1, ani na hrůzy, kterými by pandemie ptačí chřipky mohla zachvátit svět.
Začal jsem zkoumat, jaký chaos by způsobila a jak by mohla postupně rozložit společnost. Děj jsem umístil do Londýna, který se stal epicentrem pandemie a městem uzavřeným v naprosté izolaci. V této situaci se na staveništi, kde se dělníci horečně snaží co nejrychleji postavit nouzovou nemocnici, najde kostra zavražděného dítěte. Můj detektiv, Jack MacNeil, musí vraždu vyšetřovat, přestože virus zasáhl i jeho rodinu.
Karanténu jsem napsal během šesti týdnů, kdy jsem pracoval ve dne v noci. Nikdy ovšem nevyšla. Britští redaktoři v té době zastávali názor, že moje vyobrazení Londýna obleženého neviditelným nepřítelem H5N1 je nerealistické a že by k němu nikdy nemohlo dojít -- navzdory tomu, že moje rešerše jasně potvrzovaly pravý opak.

.....zase platí - co není, může být ............
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

alexxiik

V poslednej dobe čítam menej krimi, ale tento rok som si od Maya dal aj Akta Enzo aj Ostrov Lewis. Ma pútavé knihy. Tie čínske thrilleri mali horšie recenzie, uvidím. Karanténu si dám  :.o

Ja práve čítam od Tomana Muj život s ABC  :D

Michiv

To já si dal o víkendu od Péti Šabacha - Babičky, ať je mu země lehká, pobavil jsem se OPĚT a asi budu pokračovat v dalších knihách od Dejvičáka, jenom je musím někde vyhrabat na chalupě...
 :D  ;D
MICHIV

nob321ody

...největší čekačka?
Poslední polibek, co za něco stál
James Crumley
Od soukromých detektivů se očekává, že budou pátrat po pohřešovaných osobách a chytat zločince. C. W. Sughrue však trestnou činnost možná častěji páchá, než odhaluje. Nezříká se ničeho, počínaje porušováním zákona při řízení motorových vozidel a konče drobnou kriminalitou. A všechno to splachuje pořádnými loky whisky a splínu.

Po třítýdenním pátrání po úspěšném spisovateli Abrahamu Trahearnovi skončí Sughrue v zaplivaném kalifornském baru po boku buldoka závislého na alkoholu. Majitelka nálevny se detektivovi svěří, že jí před deseti lety zmizela dcera, a najme ho, aby ji našel. Před Sughruem, k němuž se záhy přidává i svérázný Trahearne, stojí nelehký úkol. Pátrání po pohřešované dívce jej totiž zavádí do těch nejskrytějších a nejtemnějších koutů sanfranciského podsvětí - do míst stejně fascinujících, děsivých a zkažených, jako je on sám.
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář