co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rhaegar

19 Květen, 2020, 21:41:27 #1310 Naposled upraveno: 19 Květen, 2020, 21:54:39 od Rhaegar
OK. Tak když není Meč Přísahy vydoloval jsem v tabletu něco jako Sandersona :D

Jsem cca ve třetině knihy a jsem překvapen jak se to Sandersonovu stylu podobá. Ať už prací s postavami jejich charaktery nebo směřování dějových linek. Politika nebo celý svět který je lehce pohádkový/mýtický. Největší podobností je však důraz na rozebírání velmi složitého technického magického systému. Za mě doporučuji.

nob321ody

...jsem fanoušek Stranger Things...ale

...obě knihy nejsou nic moc .... můžu akorát napsat - přečteno
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

alexxiik

Citace od: Rhaegar v 19 Květen, 2020, 21:41:27OK. Tak když není Meč Přísahy vydoloval jsem v tabletu něco jako Sandersona :D

Jsem cca ve třetině knihy a jsem překvapen jak se to Sandersonovu stylu podobá. Ať už prací s postavami jejich charaktery nebo směřování dějových linek. Politika nebo celý svět který je lehce pohádkový/mýtický. Největší podobností je však důraz na rozebírání velmi složitého technického magického systému. Za mě doporučuji.

Svetlonos je vynimocne dobry, odlozil som ho jedine kvoli tomu, ze by som nevydrzal cakat na piaty diel...

Ja som sa pustil do Aaronovitcha, som este len v polovici prveho dielu, ale je to vcelku vkusna urban fantasy. Harryho Dresdena mam sice radsej, ale predsa len britske knihy su ine, ako americke. Predtym som "zlupol" zelezneho druida od Kevina Hearna. Vyborne, vtipne a Oberon je najukecanejsi pes na svete.

Rhaegar

21 Květen, 2020, 01:34:10 #1313 Naposled upraveno: 21 Květen, 2020, 01:36:56 od Rhaegar
Děkuji :) Za každý tip na fantasy jsem rád. Ono už je to docela probraný a doporučují se pořád ty samé značky dokola :D Je jedno, že mě nebaví Malaz a GoT mám přečteno minimálně dvakrát. Stejně je to v každém doporučovacím listu :D

nob321ody

....musím se přiznat, že je potřeba udělit Karikovi pochvalu za knihu Na smrt
Letos jsem už přečetl hezkých pár skvostů, ale tohle mne dostalo.

Mrazivý thriller o přátelství a lásce, které se změnily ve smrtelnou nenávist.
Dva nerozluční přátelé vyrůstají koncem dvacátých let minulého století v malém slovenském městě. Po tragické události jsou nuceni utéct do zahraničí a opustit děvče, o které soupeří. Jeden emigruje do New Yorku. Stane se pěšákem obávaného židovského gangu, zažije krvavou válku nejmocnějších mafiánských rodin a stoupá v hierarchii podsvětí. Druhý se ocitne v Mnichově, kde ho zverbují do nacistické tajné služby. Zúčastní se mnoha vražedných akcí a postupně se mění v bestiálního důstojníka SS. Po vypuknutí války se oba opět setkávají. Vydrží jejich přátelství těžkou zkoušku - nebo se z nich stanou nepřátelé na život a na smrt? Epická sága z tragické doby se strhujícím dějem, která vás nenechá vydechnout.

...u mne rozhodně nejlepší kniha slovenského autora posledních let / už i D.Dán se mi nějak přejídá
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

sackettboy

toto je Karikov skvost okrem V tieni mafie 1 je toto jeho najlepší román. zimomriavky mnou lomcovali, keď som to čítal. škoda, že sa už vydal kingovou cestou a viac píše o hovadinách, ktoré napíše rýchlejšie ako kvalitný román.

nob321ody

Citace od: sackettboy v 22 Květen, 2020, 12:59:36toto je Karikov skvost okrem V tieni mafie 1 je toto jeho najlepší román. zimomriavky mnou lomcovali, keď som to čítal. škoda, že sa už vydal kingovou cestou a viac píše o hovadinách, ktoré napíše rýchlejšie ako kvalitný román.
Kariku čtu a občas ho u některých knih nemusím... přesně jak píšeš
Saudkově práci.

kemen

Karika mi nesadol od V tieni mafie (dve časti to malo tuším, či viac? A to bolo jediné, čo som od neho pred x rokmi pretrpel) :) a odvtedy som ani nedostal chuť ho čítať a zvlášť nie po jeho prechode k temnejším, hororovejším a o to nereálnejším príbehom ;)
Dán sa nedá čítať viac kníh po sebe (a tie posledné dve audioknihy sú čistá interpretačná katastrofa, Geišberg bude asi dlho neprekonateľný, takže ani nedokážem subjektívne-objektívne posúdiť kvalitu knihy :) ), ale myslím, že ho aktuálne v pohode kvalitatívne predbieha Václav Neuer.

sackettboy

alexxiik

Citace od: Rhaegar v 21 Květen, 2020, 01:34:10Děkuji :) Za každý tip na fantasy jsem rád. Ono už je to docela probraný a doporučují se pořád ty samé značky dokola :D Je jedno, že mě nebaví Malaz a GoT mám přečteno minimálně dvakrát. Stejně je to v každém doporučovacím listu :D

Ja to mám naopak, Malaz áno áno áno a GoT som po polovici prvej knihy hodil do kúta.

Citace od: kemen v 22 Květen, 2020, 13:20:30Karika mi nesadol od V tieni mafie...

Ja slovenské nečítam vôbec (Červenák je výnimka), ale asi to bude žánrový problém, nikto sa netriafa do mňa. Škoda, že pán Žarnay toho nenapísal viac :)

Inak ešte odporúčam trilógiu Božská města od Roberta Bennetta, jedna z naj vecí, čo som za tri roky čítal

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář