co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

nob321ody

no já si nachystal
Odměna z pekla
Joe R. Lansdale, John L. Lansdale

Bratři Joe a John Lansdaleovi mají za sebou každý bohatou sólovou dráhu v žánrové literatuře od detektivek po fantasy a horor, společných projektů ale do konce dotáhli jen několik. Jedním z nich je Odměna z pekla, kde oba popustili uzdu své lásce k westernu a zombíkům. Výsledkem je drsný a Lovecraftem inspirovaný příběh o lovci odměn Smithovi, který se po smrti octne v pekle a vůbec se mu nelíbí, co tam vidí. A tak radši vezme zakázku od Satana, za jejíž úspěšné vyřízení by si mohl vysloužit možná i vykoupení.

Jenže pod prašnými ulicemi ospalého městečka Falling Rock kypí magie a na místního kápa Smithovi nebudou stačit obyčejné kolty ani jeho oblíbený dynamit. Ještě že ďábel má vždycky po ruce nějaké ty užitečné dárky na cestu do místa, ze kterého se nedá odejít, dokud někdo neumře - nebo skrz něj na náš svět nevtrhnou Prastaří.
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

NoPirates

Citace od: Rhaegar v 08 Únor, 2020, 12:55:45Starší článek, ale nevěděl jsem, že Larry je takový Borec :D

https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/esej-o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-antiomluva.A190204_151024_p_kultura_wag

Já taky ne, asi si od něho něco přečtu. Už delší dobu po tom jeho "škváru koukám"
a dokonce mám v knihovně od něj trilogii Grimnoirské kroniky.

Rhaegar

08 Únor, 2020, 15:52:34 #1283 Naposled upraveno: 08 Únor, 2020, 16:01:32 od Rhaegar
NoPirates: To jsem nečetl. Přečetl jsem 6 Lovců monster a 2 knihy z té vedlejší série (ta je slabší, ale z velké části jí nepsal on).
A samozřejmě mohu jen doporučit. je to mistr svého oboru. Lidé často podceňují náročnost vystavění dobré akce jak filmově nebo literárně. Pak tomu říkají brak a z rádoby dramta se vždy mohou po*** :D
A v tomto žánru jsem ještě nenašel autora co měl tak velké znalosti o střelných zbraních a uměl to tak dobře předat. V jiných sériéch má hrdina Desert Eagla protože je "cool" nebo AKáčko protože dál jejich znalosti nesahají. Tady postaví používají mnoho různých moderních zbraní a o každé toho víš tolik aby jsi si tu scénu mohl dokonale představit ikdyž jsi laik.

PS: Abych ho jenom nechválil. Tak v chladných zbraních má trochu mezery a bojová umění dává tak na půl. Což, ale v lovbcích s.r.o nevadí, protože když píše o moderních polovojenských jednotkách tak tam jsou třeba jiné vědomosti, které nemám zase já :)

quetzalogg

Tak jsem dorazil "Kroniku válečníka" od Bernarda Cornwella - tetralogii, v původním vydání trilogii, která novátorským způsobem zpracovává legendu o Artušovi, Merlinovi, Guineveře, Lancelotovi, Mordredovi... a za mě dobré až výborné, až na to zakončení, které je useknuté fakt nakvap, ne úplně uspokojivě. Aspoň jednu kapitolu by to ještě chtělo.

Líbilo by se mi, kdyby celé tohle dílo bylo zpracováno jako televizní seriál, s rozpočtem podobným Hře o trůny, nebo aspoň Vikingům. Něco takového bych považoval za definitivní adaptaci artušovského tématu, když už předchozí filmy či seriály (První rytíř, Camelot) byly zoufale trapné, a Boormanův Excalibur už má dost křížků na hrbu. Jen se bojím, že v některých zemích by mohlo být problémem ostře protikřesťanské ladění předlohy, jakkoli s ním docela souhlasím.

Bernardu Cornwellovi jsem přišel na chuť, ale nechtělo se mi hned pouštět zase do nějaké rozsáhlé ságy, takže jsem sáhl po jednohubce - románu Svatyně, který se odehrává na území Británie ještě v době před-keltské, v době bronzové, a je autorovou představou o tom, jak a proč vzniklo Stonehenge.

Rhaegar

Nechci ti hned zaspamovat post se kterým jsi si dal práci, ale cítím se povinnen dodat, že autorovi už knihy zadaptovali. Když tak koukněte na seriál Last Kingdom. Jeden z nejlepších historických seriálů poslední doby. 

quetzalogg

Citace od: Rhaegar v 09 Únor, 2020, 18:47:27Nechci ti hned zaspamovat post se kterým jsi si dal práci, ale cítím se povinnen dodat, že autorovi už knihy zadaptovali. Když tak koukněte na seriál Last Kingdom. Jeden z nejlepších historických seriálů poslední doby. 

Čéče, spamuj jako o život, je to přece diskuse, ne? O Last Kingdom samozřejmě vím (i když románovou předlohu jsem ještě nečetl). To, že už je jedna Cornwellova sága zfilmovaná (vlastně kecám, romány o Sharpovi už mají taky svůj seriál se Seanem Beanem), mi dává naději, že je to osvědčený autor předloh, a že na Kroniku válečníka taky dojde. Ale jak už jsem psal, možná se ve filmové / seriálové adaptaci nikdo neodváží zobrazit rané britské křesťany jako svoloč fanatických, a přitom ziskuchtivých džihádistů, vraždících pohany ve velkém.

magnat

Od Bernarda Cornwella odporucam Azincourt. Ovela lepsi opis bitky ako vo vychvalovanom filme The King. Co sa tyka serialu Last Kingdom, je to ovela horsi historicky pruser ako Vikingovia.

sackettboy

Vikingovia sú aspoň pozerateľní, ale u Last Kingdom som to stopol u nejakého druhého dielu. stále to mám v pláne dopozerať ale prednosť dostavajú zaujímavejšie veci.

quetzalogg

Já jsem Last Kingdom (seriál) viděl zatím jen 1. sérii, ale mám z toho mnohem lepší pocit než z Vikingů. Je na tom teda poznat menší rozpočet, což je ale ve výsledku spíš plus - působí to syrověji, autentičtěji, na rozdíl od Vikingů, kde mají všichni ukrutně vystajlované kostýmy a účesy... a nadto se snaží do několika desítek let nacpat celou historii seveřanských nájezdů na Evropu a okolí.
Jenom mi trochu nesedne představitel hlavní role Uthreda (trochu moc hezounek, na drsného válečníka).

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář