co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 22:07:31

0 uživatelů a 6 Hostů prohlíží toto téma.

nob321ody

Krev Donouhů mám taky ve výhledu .....těšítko!!
 --poz  --poz  --poz  --poz
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

sackettboy

Krev Donouhu by mohla byt zajimava. Tych knih zo sveta pana prstenov uz ani nemam prehlad co som cital a co nie, ked to vychadza uz roky.

Ja zrovna dočítávám: Priepasť od Kariku, ale je to jedná veľká nuda. Trhlina bola celkom fajn, ale toto je taká skoro one man show ako bola jeho Tma. Takže u mňa nuda.

Rozčítany mám aj Les prízrakov od Červenáka je to ďalší diel zo série Steina a Barbariča. Zatiaľ to je celkom dobré:

Taktiež mám rozčítaneho Bossa Babiša, ale od toho som si muse dať na chvíľu pauzu.

Rhaegar

15 Říjen, 2019, 17:01:02 #1252 Naposled upraveno: 15 Říjen, 2019, 17:09:08 od Rhaegar

Každá literatura, která není fantasy mě nechává naprosto chladným, ale do tohohle možná půjdu.

PS: Musím se pochlubit, že jsem konečně pokořil  Slova paprsků od Sandersona a teď louskám jeho sborník povídek Arcanum odhalené.

A nezapomeňte, že Pád Gondolinu od Tolkiena vychází už za dva dni :)

nob321ody

Rhaegera asi nezaujme.....mě zaujalo
Vzestup a pád agentury DODO
Neal Stephenson, Nicole Galland
Melisanda Stokesová je odbornice na starověké jazyky. Když se na chodbě univerzity náhodou sejde s Tristanem Lyonsem, jenž se zabývá vojenskou rozvědkou, netuší, že se ocitla na prahu událostí, které naruby obrátí nejen její život, ale i lidské dějiny. Mladík jí totiž navrhne cosi neuvěřitelného: aby mu pomocí překladů pečlivě tajených dávných dokumentů pomohla dokázat, že magie kdysi existovala a byla provozována. Až příchod osvícenství a moderní vědy ji oslabil a nakonec zcela zničil. Magie podle pramenů zmizela v roce 1851 - a Tristan je odhodlán nejen přijít na to, proč se tak stalo, ale pokud možno také magii vzkřísit z mrtvých a využít ji k rozvědným a vojenským účelům.

Tak vznikne DODO - Detašované oddělení diachronních operací, které přijde na jeden velmi nadějný, ale také krajně znepokojující způsob využití magie, jenž může lidstvu přinést mnoho užitku, ale i mnoho škody. Román, do kterého Neal Stephenson vnesl nápaditost, intelekt a sofistikovanost a Nicole Gallandová lidskou vřelost, humor a vypravěčské nadání, oživí nejen magii, ale taky vaši víru v nemožné, která byla odjakživa na science fiction a fantasy tím největším lákadlem.
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Velkej šéf

Já úspěšně na letišti v Soulu ztratil Svět ve slovech, takže ten pro mě bude v rozečtených, se záložkou na třetí kapitole, ještě hodně dlouho. Jedna z mála knih v angličtině, které nevypadaly úplně marně, byla na letišti nová sbírka básní Rupi Kaur The Sun and her flowers. Na její Mléko a med jsem slyšel hezké ohlasy, tak jsem do toho Slunce šel. Nedělejte to. Kromě pár obstojných delších kousků je to brak.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Rhaegar

Dnes slaví 95. narozeniny Christopher Tolkien

nob321ody

....já sem dám jednu přečtenou/nepřečtenou/. Číst Harryho Pottera je pro mne katastrofa .....
...a pak se začalo objevovat dílo jakéhosi Galbraitha ....koukám, že je to Rowlingová .... kurecpalec pryč od toho!!!! ....jenže pak se objevil hodně povedený seriál, kde jsou první tři knihy v seriálovém zpracování a to se mi líbilo ....když se ukázala čtvrtá kniha Smrtící bílá bavil jsem se o tom s kamarádem....
......nechtěl jsem to číst, ten navrchu ví, že nechtěl.... kamarád mě přesvědčil abych četl....
číst knihy tohoto Galbraitha v sukni je jako běžet Velkou pardubickou s koněm na zádech....
když už jsem s ním přeskočil Taxis a přelezl Irskou lavici ..... tak zhruba v oraništi jsem toho měl tak akorát , přes Poplerův skok jsem se ještě převalil, ale mezi malými zahrádkami jsem si řekl - a dost ..... přesně taková byla tato kniha - dlouhá, těžká a hlavně většinou nudná....tak našlapanou knihu zbytečnostmi jsem už dávno neměl v rukách....
mezi asi 40 druhy kormoránů je jeden nelétavý .....a tady ten detektivní Cormorán je jeden a pro mne taky nelétavý ......totiž nečitelný .....
Dávám mezi přečtené i když jsem s tím přeskakováním nečitelných "překážek" ubral knize tak 250-300 stran.... na věky jsem se rozloučil s Potterem i s Cormoranem.....

... je tu někdo komu se to líbilo /třeba celá série s Cormoranem
Saudkově práci.

kemen

:D

Tak budem v oponentúre, aj keď som teda nečítal ani jednu, ale "čítal" do uší prvé tri :)
Rozhodne to bolo pre mňa prijateľnejšie, ako prevážna časť severskej krimi, čitateľskej verejnosti tak podstrkovanej v posledných desaťročiach (Nesbo, Kepler, Bjork...), česť výnimkám (Larsson, Mankell, Olssen...)

;)

sackettboy

Citace od: nob321ody v 22 Listopad, 2019, 10:45:27Číst Harryho Pottera je pro mne katastrofa .....

šak to ani nebolo písané pre tvoju vekovú kategóriu, sa nediv :D

nob321ody

Citace od: sackettboy v 22 Listopad, 2019, 11:21:41šak to ani nebolo písané pre tvoju vekovú kategóriu, sa nediv :D
....naprosto přesně napsané !!!!! ....já se tomu nedivím, jenom konstatuji
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář