co právě čtete?

Založil CareFree, 15 Září, 2008, 23:07:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bothrops atrox

Ten Malory je absolutní základ, ale moderním jazykem to rozhodně psané není. Svoje dílo dokončil tuším roku 1470 v base, takže je to pochopitelně plné různých "...ach, běda přeběda..." frází a podobně, ale když to tenkrát vydala Jota, tak jsem všechny tři díly přečetl a byl jsem spokojený.

Rhaegar

Jop to mi došlo po ránu moudřejším večera, že by bylo lepší jít ke zdroji, kteří ostatní předělávají a tak se snažím zjistit jestli to nemá někdo v elektronické podobě. A jestli to není psané ve verších tak bych to mohl i zvládnout pochopit :D

Bothrops atrox

Bohužel odkaz žádný neznám. A čte se to dobře, pokud máš rád staré kroniky a podobnou literaturu, tak je to podobné čtivo.

Ale mně osobně knihy ve verších nevadí. Zvláště hrdinské eposy tím získají (podle mě).

Rhaegar

Nevíte jestli bude nějaké vydavatelství u nás vydávat Beren and Lúthien a The Fall of Gondolin nebo něco jiného od Tolkiena?

Bothrops atrox

to Rhaegar - nevsadil bych si na to. Mimochodem, jak jsi zatím spokojený s předvánočními novinkami na poli SF/F?  Je něco, co by stálo za pozornost?

Rhaegar

07 Prosinec, 2018, 18:39:02 #1165 Naposled upraveno: 07 Prosinec, 2018, 18:44:10 od Rhaegar
Nějakou dobu jsem vůbec nesledoval co vychází a co né. Věnoval jsem se spíše starším kouskům. Jediné co si chci přečíst a vyšlo relativně nově je tohle:
Bakly: Hledání smrti (Žamboch)
Pak ještě vyšlo něco od Šlechty, ale to nevím přesně co, protože jsem se zasekl u "Válečné lsti" a nevím jestli může autor dát ještě něco nového.
No a pak jsem ještě nečetl poslední dvě knihy od Joe Abercrombieho: Půl krále a ostré konce. Na to se těším, protože tam jsem si jistý, že se bavit budu. 
PS: Ještě šestá kniha Invaze ze série lovců monster s.r.o.

nob321ody

Rhaegar...od šlechty je úplná novinka /6.12/ Tajná historie Bornnu
Nová série: Poslední velkoměsto 1

.....předvánoční novinky jsou .....jenom v listopadu vyšlo 94 kousků  všelijakých SF -F
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

nob321ody

...jenom takový dotaz ....kde ted najdu SZ? Asi jsem slepý.....nikde nevidím /omlouvám se, nepatří to sem...
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Rhaegar

To mi nějak uniklo. Říkal jsem, že jsem v poslední době nic moc nesledoval. Mohu požádat o nějaký odkaz na těch 94 kousků? Díky.

PS: Pošta je nahoře v levém rohu vedle jména.

nob321ody

07 Prosinec, 2018, 20:15:40 #1169 Naposled upraveno: 07 Prosinec, 2018, 20:18:26 od nob321ody
Citace od: Rhaegar v 07 Prosinec, 2018, 20:00:27To mi nějak uniklo. Říkal jsem, že jsem v poslední době nic moc nesledoval. Mohu požádat o nějaký odkaz na těch 94 kousků? Díky.

PS: Pošta je nahoře v levém rohu vedle jména.

Děkuji, už konečně vidím poštu
Co vyjde ze scifi je celé roky tady /pěkně po rokách, po měsících....................
https://www.legie.info/rok/2018...chtěl jsem dát link do "code" ...zase ted nevím jak
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář