Akihabara skončila

Založil Duncan Idaho, 05 Červenec, 2020, 18:50:35

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Duncan Idaho

06 Červenec, 2020, 22:53:46 #10 Naposled upraveno: 06 Červenec, 2020, 22:59:25 od Duncan Idaho
Nominuji tě na cenu Bludný Balvan. Minule to dostal člověk, který tvrdil, že země je placatá. Protože to, že anime průmysl je kvalitativně na sestupné tendenci je emipircký, zcela objektivní a mnou pozorovaný subjektivní fakt ;D  :D
Třeba není anime mrtvé, ale je v něm daleko méně peněz ( třeba onen Mamoru Oshii o tom mluvil v nějakém svém rozhovoru, link nedodám, sorry ), fan servis byl vždy, ANO. Ale situace dnes je horší. A kvůli věku nesleduji spoustu anime, které bych dřív sledoval.  A nemám nic proti různým animátorským školám. POKUd dělají ANIME. Digi CGI humus nepovažuji za animaci ani náhodou. A je jí čím dál víc. Takže suma sumárum je pro mě anime mrtvé
Citace od: undefinedNa druhou stranu, anime je pro mě už tak trochu mrtvé
jak už jsem psal.
Nechci se hádat. Anime fanbois musí ve střední Evropě držet pohromadě. ALE JÁ OSOBNĚ to prostě takhle vidím.
Když se mrknu na jakýkoliv rok v období 1997 až 2010, najdu tam tolik adeptů na kult, že nevím co dřív. 2016? 2017 ? 2019 ?
Anebo ještě jinak...................
Vždycky tu bylo milion shoenů, sportovních, školních, ero, eči, romantických apod. Ale k nim tu vždy byla alternativa v podobě hlubších scífek, fantazy, filozofických seriálů. Dnes  už právě že nejsou ( nevydělávají tolik skrz merch, který je v podstatě hlavní příjem na celém anime)
Takže se nedělají. A já nemám na co koukat. Tak
A ano. Lhal jsem. K fašistům nejdu, protože mě nevzali.  :'(  F:/ Spokojený?

Rhaegar

Komu říkáš balvane dědku?! ;D
Tohle nevyřeším za jeden večer. Na to je třeba mraky zdrojů. Osobně si nemyslím, že by v anime bylo méně peněz. Crunchyroll a Netflix neustále pumpují peníze do anime. Anime vznikne dnes i 60. v sezóně. (teď s koronou méně, ale...). Šinkaiovi filmy jsou největšími trháky v kinech. Jeho poslední film byl dvanáctý nejvýdělečnější film všech dob. (Jeho předchozí byl čtvrtý nad tím už je jenom Ghibli. Ttianic a Avatar). Crunchyroll také místo mangy a light novel hledá odbytiště v adaptaci webtoonů (korejský komiks).Takže dle mého názoru je tam peněz čím dál tím více.

Fanservis existuje a vždy existoval. Ane dříve to bylo horší.  V dnešní hyperkorektní době si tolik nedovolí ani sami japonci. Každé anime dříve byla komedie s lechtivými prvky. Tohle i jako žánr harémovek prakticky vymřelo.
CGI se používalo v kombinaci s klasickou 2D animací už od dob Akiry (Nebo bych se divil kdyby jsi neměl Papriku ve své topce) a možná ještě dříve. Byla používána ke zjednodušení práce. V každém i starším anime toto najdeš. Postupně se CGI vyvinulo v samostatnou animátorskou školu. Lidi nechápou rozdíl mezitím, že špatná CGI je pšatná a nema jí nikdo rád (Berserk), ale když je dobrá ani to nepoznají a to anime milují jako třeba Fate, Attack on Titan nebo Demon Slayer, které je nejoblíbenějším anime minulého roku. Nebo nikdo nenadává na hyperrealistickou Animaci  Final fantasy Captain Harlocka. Animace je jen dobrá a špatná. Jestli je 3D nebo 2D stejně lidí řeší až když to někdo zmatlá. A jestli CGI nepovažuješ za animaci tak já tebe nepovažuji za inteligentní lidskou bytost.

Nejsem začleněn do žádné skupiny, která se zajímá vyloženě o Japonskou kulturu. Nikoho nehájím a k nikomu se v tomto ohledu nehlásím. jen mám rád animaci jako celek ať už pochází z jakékoliv země. Jen z Japonska a Ameriky je animace nejvíce. A dobře, že víme, že máš špatný zrak pro tuhle komunitu to bude přínosem. Kocour ti jistě nastaví větší písmenka ;D
Poctivě jsem projel všechny listy anime od roku 1997 do 2010 a těch opravdu zajímavých, které buďto stále pokračují nebo o nich lidé mluví a doporučují si je tam bylo vždycky tak 5-6 ročně i po započítání Ghibliovek a to není fér soutěž. Jděte všichni naproti nostalgii a udělejte to samé. Kolik z věcí které vyšli v té době by jste z každého roku skutečně chtěli vidět znova. Každou určitě né. Garantuji vám, že o většině stejně ani nevíte, že kdy existovalo. (Vážně má někdo dneska zájem sledovat animovanou verzi Moby Dicka? :D)
A kolik ty dáš dohromady hlubokých scifi a fantasy za dobu 13- ti let? 15 možná? No to je enormní množství anime, ale dneska už se fakt nic netočí...
A tak je to i dnes většinu věcí by si šlověk znovu nepustil, ale je tam pár skrytých klenotů, které si budou lidé pamatovat i po letech
2016 Mob Psycho 100,  March Comes in like a Lion, Yuri on Ice!!!, My Hero Academia, KonoSuba Re zero,
2017: he Saga of Tanya the Evil, The Ancient Magus' Bride, Made In Abyss, Little Witch Academia, Inuyashiki: The Last Hero, Re: Creators
2019 (silný rok!) Vinland saga, Kaguya-sama: Love is War, Dr. Stone, Fire Force, Blade of the Immortal, Demon Slayer, Dororo, Carole & Tuesday, The Promised Neverland.

Ne anime vždy vydělávalo skrze DVD/BR a následně půjčovny. Vydělávání skrze merch je obecně rozšířený mýtus. Merch, Soundtracky, figurky jsou jen sekundární příjem.

Takže texhnozyle nemohlo vzniknout, protože je to chytré anime, ale nejdou na něj dělat hračky? Kámo ty si protiřečíš každou větou.
Sci fi a fantasy je pořád dost je to nejrozšířenější žánr a dost je kvalitních. Jen doufám, že za pár let nebudu taky fňukat, že se nedělaj žádný dobrý věci když si ani nejsem schopnej otevřít TOP 10 list a něco si najít  jen protože jsem lenivej a budu na všechno nadávat :( A pak tvrdit to co za mejch mladejch let dávali. Tak

To je jediná věc, za kterou se omluvím. Každého by mrzelo kdyby nemohl vstoupit k fašounům :/

Duncan Idaho

07 Červenec, 2020, 01:55:09 #12 Naposled upraveno: 07 Červenec, 2020, 01:56:50 od Duncan Idaho
Shodnem se, že se neshodnem.
BTW: Jenom si mi výčtem těch anime ukázal, jaké amorální a nebezpečné individuum jsi. Kolik pošťaček ti asi dlí v mrazáku  8-)  8-)  8-)  8-)
Yuri on Ice : sportovní cosi
My Hero Academia: typická 30 let kopírovaná shoen zhůvěřilost
KonoSuba: si děláš... tohle je favorit roku ? Dobře  :--  :azn:  --neg

Favoriti roku ?
Little Witch Academia
O tomhle ale přesně mluvím. Braindead mainstream, romantická anime pro děti, seriály o holčičkách, co se učí čarovat. ??????
To je jako když kdekoliv napíšeš, že se ti nelíbí, kam anime směřuje a okamžitě tě lidi napadnou, že se mýlíš, protože........... a začnou vypisovat ta nejpopulárnější anime roku, který jsou ale oním důvodem, proč nad průmyslem lámeš hůl. Lidový výplachy pro věkovou skupinu 10 až 15. Fakt né.
Jediné, co uznám, je ABBYS. Skvělý kousek.
Mám svá guilty pleasure ( Railgun a lesbické harašení Kuroko), ale co je moc je moc
DSSS vadilo, že jsem pro národní čistotu a zároveň hájím protrasngender veganskou iniciativu. Puritáni

Botanick

Já se přiznám že jsem nedávno chtěl rozkoukat nějaké mé kdysi oblíbené kousky, spíše jako kulisu k práci/hraní a zvládl jsem jich žalostně málo (bebopa, champloo, hellsing), zbytek je pro mě dnes spíše otrava než co jiného :( A to třeba Code geass mi kdysi přišlo fakt skvělé.
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Rhaegar

07 Červenec, 2020, 02:40:37 #14 Naposled upraveno: 07 Červenec, 2020, 03:42:15 od Rhaegar
Shodneme, se že tvůj názor je špatný a buranský. Nevíš co za anime chceš, ale dokud to nedostaneš nedáš pokoj :D

Yuri on Ice lidské drama s prostředí sportu. O čem jiném by také sportovní amine bylo. Autor umí pracovat s dramatem a dodat postavám hloubku. Animace je výborná a projekt byl tak ambiciózní že se od nějakých představení se muselo opustit.
My Hero Academia: Moderní shonen, který se bere to dobré ze všech jeho předchůdců a to co bylo vytýkáno Narutovi nebo Bleachvi nechcá za sebeou takže je to mix starých postupů v moderním kontextu. A 30 let?!Monomýtus byl popsán v roce 1949 a stále se používá. Je jen omezený počet způsobů jak vyprávět příběh aby dával smysl.
KonoSuba: vytrženo z kontextu. Je to parodie na všechny klišé, které jsi psal, že je nemáš rád. Včetně té přílišné sexualizovanosti.
Little Witch Academia: Zase vybral jsi z tech několika desítek co v těch letech vyšli 4 (a co ty další?) a dvěma slovy jsi je shodil. No to jseš pan kritik pane Spáčile :D To umím taky sleduj.
Ghost in the Shell: technika dobrý sluha zlý pán. No kurde to je revoluční myšlenka. Jako by to nezjistili už za průmyslové rovoluce.
Samurai Champloo: Tři rádoby cool teenageři jdou za pomstou a má to bejt vtipný.
Last Exile: Válka zlá. Lidé chcípnout. Kdy asi tuhle myšlenku vymysleli. Možná v pravěku. Vůbec né originální.

Texhnolyze: Post apo co si myslí, že když se tam nic neděj je to jako fylozofický. A blbci co nechápou jak prázdný to je si myslí jak moc to nejni chytrý.

A ne skoro žádné názory. Jen ukazuješ na to co říkám já a říkáš: To je špatně. To je taky špatně. Nelíbí se mi to. Velké špatné. Jako já ti automaticky na všechno co řekneš říct: A to se ti jako líbí? No ty seš blbej. 

Ten směr, kterej si představuješ nikdy nebyl. Otevři si nějaký ten seznam. Kolik procent anime opravdu tvoří ty podle tebe kvalitní kousky? Je to 50% nebo více? Podle mě je to méně. Byli i roky když žádný Cowboy Bebop nevyšel. A tak je to dnes jen jsi dnešní dobu přestal idealizovat. Ne všachno anime dnes je dokonalé. Ale takto to generalizovat bez nějakého názoru, že před 2010 všechno růžové a po 2010 všechno špatně mi přijde velmi naivní.

A jasně všechno kde se nervou střeva nebo se hodinu nedumá nad tekoucí vodou je dětinská zábava nehodných drsných mužů a je to jen výplach pro ženský a děti ;D

Já dostal BAN od Okamury, že má špatně fakty. Evropská unie nazakazovala zombie nože a ani nevěděl co to vlastně je. To je předpokládám stejný :D

PS: Jak jsi přišel na to, že je Abyss dobrý kousek? Jak ses k tomu anime dostal a co ho dělá tak skvělým? (Nejni to o dětičkách co hledají maminku? Taková trapárna.)

PSS: Ptal jsi se na adepty na kult. Tyhle anime už jsou kult ať se ti to líbí nebo ne. A kult neznamená nutně kvalitu.

PSSS: Ty říkáš, že dřív bylo všechno dobré a dnes je vše špatné. Moje hlavní pointa (krome 10 dalsich ktere byli ignorovány aby jsi si mohl vést svou :D) ježe je to furt stejné. Vždy šlo o to vybrat si ze záplavy těch špatných to dobré. Jen klam přežvšiho tě utvrzuje v tom,vže dříve bylo všechno na co jsi sáhl zlato.

Rhaegar

Botanick: Tak to je něco jiného když do toho jdeš s otevřenou myslí určitě se může najít něco co tě bude bavit :) Když to kategoricky odsoudíš tak je to něco jiného ;)

Botanick

No já to taky trochu "kategoricky odsoudil" a asi si prostě budu pouštět jednou za měsíc Bebopa :D
Vím že to není problém všech anime (možná to není problém a já jsem jenom větší cynik), ale anime jsou tak přecpané emocemi až to bolí :D To je furt x hodin flashbacků a třetinu dílu tvoří koukání na to jak hlavní hrdina vzdorovitě kouká atp. :D
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Duncan Idaho

No. Pokud jsi spokojený a baví tě ty seriály, dívej se. Já nebudu. Protože mě nudí na monoha úrovních. Máme jiné standardy kvality. ::)  Nevím kolik ti je, ale kdysi jsem taky čuměl na každou blbost a zkouknul třeba 20 seriálu za rok.

Rhaegar

07 Červenec, 2020, 17:55:44 #18 Naposled upraveno: 07 Červenec, 2020, 17:57:56 od Rhaegar
Botanick: Tak nemáš koukat na romantická melodramata pro dívky protože já jsem tohle v amine fakt nikdy nezažil  :--

Duncan Idaho: Apelování na věk? :D Ale no tak očividnější argumentační faul snad ani neexistuje  F:/ rofl

Kdyby to někomu nedošlo tak celou tuhle výměnu jsem schválně přehrával a tlačil na pilu. Způsob vyjadřování byl jedna velká nadsázka a neztotožňuji se s ním. Duncan odpověděl lehce v tomto stylu a mě přišlo zábavné se toho chytit. Za obsahem toho co jsem řekl si, ale bez výjimky stojím.

Rell

Rhaegare, že se nestydíš takhle škádlit Idaha.... rofl
No chvilku jsem si při vaší slovní přestřelce myslel,
že si snad kvůli Anime roztrháte i občanky... :--

Díky bohu, že já mám lásku k Anime na celý život.... :D 
a že je nějaký ten rok méně kvalitních projektů je snad normální....
Takhle to jde přeci i ve filmu či v comicsu (nebo v umění, hudbě) už věky... ;)

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář