Akihabara skončila

Založil Duncan Idaho, 05 Červenec, 2020, 18:50:35

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Duncan Idaho

Chodil jsem tam asi 12 let. Poslední dobou už byla trochu o ničem, protože kvůli nátlaku musela vymazat hodně ze své databáze.
I tak. Odpočívej v pokoji. :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(

Rell

Si děláš..... >:(
...kam teď pro mangu/anime....tam to bylo alespoň vše na jednom místě...

Rhaegar

05 Červenec, 2020, 21:24:44 #2 Naposled upraveno: 05 Červenec, 2020, 21:27:26 od Rhaegar
Je to opravdu smutná věc :( Část záloh mají lidé z akibara discordu ikdyž už při té čistce z roku 2015 bylo spoustu věcí nenávratně ztraceno.
Pak jednotlivé aktivní překladatelske skupiny určitě mají svoje věci a manga myslím nikdy nebyla ulozena aki takže tam taky jit přímo po skupinách.

Rell

...když takhle skončí web, co kdysi člověk hojně využíval...tak si chtě, nechtě vzpomenu i na Kocogel....co by jsme vlastně dělali, kdyby skoro ze dne na den zanikl....
Skoro žádné zálohy nikde nemáme, pokud nepočítám Webshare a Uložto....ale např. všechny diskuze by byli ztraceni.....
A to nemluvím o členech....od poslední velké odmlky v roce 2018 a 2019 se jich ještě dost nevrátilo.
Vím, že pár lidí je od nás sice na Discordu, ale ne všech tato platforma vyhovuje (např. nejsou hráči, nesnáší sociální služby atd.)...
Proto možná zamrzí, že u nás či na Slovensku není podobný překladatelský web.... :-\ (to např. Manga/Anime stránek je u nás fakt kvanta).

Wrai

My discorďáci budeme na vás spomínať...stačí, že sa tu neukáže kocour ako jediný admin a je to v háji...a čo sa týka diskusií, tak tie kocour nebude presúvať ani na nové fórum.

Rhaegar

Discor už dávno není platforma pro hráče. Je to skype 2.0 používají je všemožné spolky. Včetně firem pro oficialni domluvu.
Je to velmi mocná platforma s nepřebernými možnosti.

Rell

06 Červenec, 2020, 01:36:36 #6 Naposled upraveno: 06 Červenec, 2020, 02:33:46 od Rell
...no abych se přiznal, já nepoužívám ani Skype a různé sociální platformy jdou mimo mě...i Facebook mě jaksi minul...mám ho jen jako zdroj dalších informací, ale anonymně...nějak se nezapojuji...
Asi jsem stará škola a mám z netu nejraději diskuzní fóra či blogy... ;)

Duncan Idaho

Na druhou stranu, anime je pro mě už tak trochu mrtvé. Zlatá éra let 2000 - 2010 skončila. Jak je mi 33, tak mě 99% anime nezajímá ( samý fan servis, ečči, šmíra, shoen).
Spousta kultovních studií zanikla. Ostatní dělají jenom braindead mainstream. Ohavná CGI animace nabírá na síle. (např. nový Berserk, GITS )
Lidé jako Mamoru Oshii jsou už mrtví nebo v důchodu a jejich místo nikdo nezaplnil. Kde jsou nový Ghost in the Shell. Samurai Champloo ? Last Exile. Texhnolyze ???

Mám podezření, že časem skončím u Jaromíra Soukupa nebo  ezo pořadů na TV Regina. Někdo to prázdné místo vyplnit musí. A fašisti jsou BIG NO NO, protože na ty jejich rajtky a holiny nemám figuru

Rhaegar

06 Červenec, 2020, 20:43:39 #8 Naposled upraveno: 06 Červenec, 2020, 20:54:03 od Rhaegar
Vygoogli si klam přeživších. To je to co tu popisuješ. (Kraviny jsou zapomenuty ty dobré kousky jsou zapamatovány a jenom na základě nich hodnotíš tvojí éru).
Vždycky vznikali a zanikali "skupiny" (jakékoliv ať už animátorské nebo kurzy vaření) to je život.
No tak nekoukej na to braindead mainstram a najdi si něco hlubokého. Dříve bylo jen pár kousků takže si nemusel hledat dneska je toho tolik, že musíš vyvinout úsilí aby jsi odfiltroval ty špatné věci. Holt ani kvalitní anime se ti samo od sebe nespustí.
Tady nemáš přeživší, ale vykopáváš mrtvoly. Gits a Bersek je jedno z nejhejtovanějších anime věcí dekády. To neznamená, že celá animátorská škola stojí za nic když vybereš nejslabší kousky.
Lidé umírají a rodí se nový. Zaplnit jejich místo je nemožné protože neumíme klonovat. Objevilo se mnoho nových, režisérů, animátorů a scénáristů. Anime průmysl je neustále na vzestupu.
Ty jmenované jsou v listech nejlepších anime všech dob. Co by jsi očekával? Pokračování, která už z principu nemohou přesáhnout kvality originálu? Nebo myslíš ve smyslu popularity a kritického úspěchu vzhledem k nějakým kvalitám? I ty jsou jen stačí hledat. Na to aby jsi tvrdil, že dnes je vše špatné a dříve to bylo dobré ti chybí minimálně tak 20 let.
To je další zjevná lež. Ve fašistických hadrech vypadá dobře každý.

Wrai

Kde sú tie časy Princezny Mononoke...to bolo pekné anime.

A potom som mal rád Animatrix.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář