100+1 scifi povídek "Zlatého věku"

Založil nob321ody, 28 Červen, 2020, 15:18:11

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

quetzalogg

Pane Karfík, vy nás ale zásobujete!

Vzpomínám si, jak v době minulé vyšlo knižně několik málo povídkových sbírek sci-fi, a kdo je měl, chránil si je jako oko v hlavě. Nejznámější z nich byly Vlak do pekla, Těžká planeta, Roboti a androidi... jinak sci-fi povídky vycházely jen v časopisech pro mládež, fantasy byla u nás věc neznámá, kromě samizdatového Conana. Povídky byly vždycky královská disciplína, a ve světě možná pořád ještě jsou, ale u nás teď zřejmě frčí spíš tisícistránkové románové tlustopisy na pokračování.

Což mě přivádí k tomu, abych zopakoval svůj návrh na digitalizaci časopisů Ikarie a F&SF Magazín, kterých mám doma haldu. Dokonce bych byl ochoten je i postupně skenovat, ale na OCR převod si netroufám a ani bych neměl tolik času. Najde se někdo?

nob321ody

Citace od: quetzalogg v 28 Červen, 2020, 19:38:08Což mě přivádí k tomu, abych zopakoval svůj návrh na digitalizaci časopisů Ikarie a F&SF Magazín, kterých mám doma haldu. Dokonce bych byl ochoten je i postupně skenovat, ale na OCR převod si netroufám a ani bych neměl tolik času. Najde se někdo?

....povídky z Ikarie /pouze zahraniční spisovatelé/ mám v jednom ebooku ve formátu *docx.
Je tam nějakých 30 ročníků /asi, nepamatuji..... kdy ta anbáze skončila, přestal jsem tehdy někdy ikarii kupovat...
je toho 4450 stran
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

quetzalogg

No, to by ses mohl podělit, co ty na to  :) ?

.docx formát je v pohodě (nevím, co mají všichni s těmi čistě čtečkovými formáty - doc nebo docx můžu otevřít a editovat kdykoli a kdekoli na čemkoli). Já bych si to teda ale nasáčkoval na jednotlivé povídky, čtyři a půl tisíce stran musí trvat strašně dlouho, než se to vůbec otevře, ne?

nob321ody

...není problém s otvíráním, je to text, má to 7MB.....
Doc/x/ ...proto jsem útočil na Nemouška, aby se naučil dávat ty jeho poklady i do těchto formátů..... mám sice Pocketa, který čte všechny formáty, ale pro mne je taky pořád nejlepší doc-x
Povídky natáhnu na skládku a můžeš si s tým pohrát a dělit ..... na tom dělalo lidí, ani nevím kolik .... v podstatě ani nevím jestli jsou tam opravdu všechny z těch ročníků ....
Já si vždycky z toho tlustobooku natáhnu část, povídky tak na 200-250 stranách...až přečtu natáhnu dalších 200-250 stránek....ani to ve čtečce nemám celé ....

https://webshare.cz/#/file/5Orm5CJX02/pzi-docx
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

quetzalogg

Pán Bůh ti to zaplať (a všem ostatním zúčastněným)  :-))  :-//  :-))

Taky mám PocketBook, skvělá věcička, ale .docu dávám stejně přednost. Když při čtení narazím na nějakou chybu, poznačím si ji a při nejbližší příležitosti na kompu opravím. To by v nějakým .epub nebo .mobi tak jednoduše nešlo.

Nemo ale skenuje hlavně obrazové publikace, ne? Tam to asi s tím výběrem a převodem textu není tak jednoduchý, ale  nevím, pro mě je to španělská ves.

nob321ody

...nene...nemoušek dělá na všem možném, hlavně nás zásobuje nesmrtelnou literaturou..... kovbojky, staré detektivky, dobrodružky apod
Saudkově práci.

myth

nob321ody

30 Červen, 2020, 20:43:21 #28 Naposled upraveno: 30 Červen, 2020, 21:02:32 od nob321ody
.....tak mám nějaké staré "novinky"
Poslal jsem link na povídky z Ikarie /zahraničních povídek
Nyní je na řadě sbírka povídek z Ikarie ....ted komplet zahraničních i českých povídek ....od roku 1990 do roku 2011

Další novinka co mám jsou scifi povídky ze Zápisníků ....přes 1000 stran /pouze od roku 1982 a dál
Saudkově práci.

quetzalogg

Citace od: nob321ody v 30 Červen, 2020, 20:43:21.....tak mám nějaké staré "novinky"
Poslal jsem link na povídky z Ikarie /zahraničních povídek
Nyní je na řadě sbírka povídek z Ikarie ....ted komplet zahraničních i českých povídek ....od roku 1990 do roku 2011

Další novinka co mám jsou scifi povídky ze Zápisníků ....přes 1000 stran /pouze od roku 1982 a dál

Zápisník byl taky super časopis! Politickou propagandu člověk vytěsnil, a bylo v tom plno zajímavého o vojenské technice, o historii, pak povídky, a na předposlední stránce vždycky nějaká pěkná kočka, kterou jsme si na vojně lepili do skříněk!

Jestli sem dáš ten kompletek Ikárie, tak mě čeká pěkná šichta, až si to budu chtít roztřídit podle autorů... už se na to těším!

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář