Dune (2020) - film

Založil Wrai, 14 Duben, 2020, 23:39:44

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

Rhaegar

quetzalogg:Jeho styl bych minimalizmem nenazval, ale nebudu předstírat, že na to mám školy. Ono je to nakonec o osobním vkusu. A vím, že se to má odehrávat i jinde, ale jak má vypadat planeta kde je jenom písek? Kdyby tam poběhaváli maníci v jasně rudých overalech vypadalo by to podle mě hůře. 

Tak seriál vs film je dost složitá otázka, ale třeba peníze. Buď máš stejný rozpočet na dvě hodiny a nebo na 10 hodin.
A dle mě Duna potřebuje vysokou produkční hodnotu nebo to bude jen béčko. prostě jsou případy co stojí na vysokém rozpočtu a tohle je podle mě jeden z nich.

Navíc ikdyž seriály jsou dnes na vrcholu kino má pořád svou prestiž a určitě by jsme dali dohromady více příkladů...

Wrai: Nevím jestli to konec má. Původní autor zemřel před tím co to stihl dopsat a následně na to navázal jeho syn který psal ve dvojici s K. J Anderson a po jeho Star Wars prací co jsem o něj četl bych do něj mnoho důvěry nevkládal....

quetzalogg

S tím minimalismem jsem měl na mysli spíš kostýmy a architekturu (i když moc fotek jsme zase neviděli). Jak už jsem psal, odehrává se to 21.000 let odteď - tak to bych čekal, že se změní i lidská fyziognomie, natožpak oblečení. Ty obleky, co mají na fotkách Atreidové, bych si klidně mohl vzít na ulici a nikdo by se ani neohlídl.

Rhaegar

Tak ono je a není to modernější svět. Dle první knihy co jsem četl tak tam nepoužívají žádné počítače, protože vzpoura strojů nebo co. Nějaká další technologie taky moc ne a navíc se tam místo pušek kidlí noži :D
(Né že bych jako martial art fanoušek něco namítal. Ba naopak :D)

Wrai

Ale veď K. J Anderson napísal predsa Letopisy rytierov Jedi! Zakladné piliere starého kánonu. Niekto tu musel čítať jeho Duny(ak boli preložené) a povie nám ako to celé skončilo.

Inak googlil som tu Tripovú informáciu a má pravdu...budú to dve časti.

+ bude aj spin-off seriál Dune: The Sisterhood pre HBO MAX

Rhaegar

17 Duben, 2020, 00:32:56 #25 Naposled upraveno: 17 Duben, 2020, 00:37:12 od Rhaegar
To, že je to základní pilíř ještě neznamená, že se mi to líbí.

PS: Sváteční speciál nám prvně ustanovil kashyyyk a Bitva o planetu endor Dathomirské čarodějky, ale to neznamená, že by se na to dalo dívat.

Wrai

Ale divne na tom je ze druhy diel Duny sa netacal subezne s prvym, este sa len bude...buduci rok...obavam sa ze cakaju na ohlasy prveho a ak to bude prepadak, tak to odpiskaju.

Duncan Idaho

Tak Herbert to dopsal. Skončil 6 dílem, kde ságu vesměs uzavřel. Všechny hlavní události se dokončili. Je pravda, že kniha skončila s velkýma zadníma vrátkama pro pokračování, ale takhle to už Herbert dělal vždycky. Žádný jasný konec a zazvonil zvonec, ale čumákování do horizontu, co tam na nás ještě čeká.
Jeho syn s Andersonem akorát parazitovali na univerzu, které nemělo svůj jasný, propracovaný lore. Děda Herbert spoustu věcí v historii Duny odbyl jednou větou. ( není Tolkien ). A proto jeho syn napsal
Pokračování
Prequel z doby před Dunou, kdy se roboti vzepřeli a začla válka s lidmi.
A různé knihy, které se věnovaly pouze jednomu rodu apod.

myth

Na besedě s Anderson, kde jsem byl, se ho na poslední díl Duny ptali. On k tomu tvrdil, že nejprve napsali nějaký příběh, protože Herbert starší k tomu nic nenechal, žádné poznámky, koncepty, nic. A po nějakém čase prý našli v pozůstalosti klíče k bezpečnostní schránce a v ní objevili koncept posledního dílu Duny. Přičemž některé linky prý byli velmi podobné tomu, co navrhoval on s Herbertem mladším, jak by to mohlo pokračovat. Takže prý vzali koncept a dokončili ho do knihy s přihlédnutím k tomu, co už napsali.

Je to jeho tvrzení, zaznamenal jsme i názor, že si to vymyslel(i) kvůli prodeji.

Styl filmu se mi líbí, hrozně mi odkazuje na Lynchův film. Mám docela rád podobný styl výpravy, má v sobě takovou zajímavou atmosféru. Řekl bych nesterilní, kdy vše vypadá strašně realisticky. Ale uvidíme, až budou trailery, fotky mohou někdy zkreslovat.

První Duna (kniha) mi přišla skvělá, ale potom se nějak začala horšit, druhá ještě šla ale jak to šlo dál, tak se z knih pro mě něco ztratilo.

quetzalogg

Citace od: myth v 17 Duben, 2020, 10:56:54Styl filmu se mi líbí, hrozně mi odkazuje na Lynchův film.

To teda fakt nevím, kde vidíš nějakou podobnost s Lynchovou Dunou. Vlastně jo - na některých fotkách je písek  :D

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář