Dune (2020) - film

Založil Wrai, 14 Duben, 2020, 23:39:44

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Duncan Idaho

Tak Momoa se mi jako Duncan Idaho nakonec i líbí. Knižní je víc do kudrna a spíš peršan/syřan než havajan. Ale Momoa se hýbat umí( v seriálu See byl skvělej ). Sílu a schopnosti mu věřím už  jen z fotky.
Mám jedinou výtku. Vilnevue hází všechny svoje filmy do stříbrna, šeda, černa ( fotky to potvrzují i tady ). A já raději hodně barev. Jako třeba tehdy v seriálu. Fotky na mě působí zatím trošku sterilně. Atreidové mají zelený uniformy, né černý. A já bych jim tu zelenou napálil, až by to lidem trhalo sítnice.   

quetzalogg

Souhlasím, je to prostě děsně tlumený a vkusný, mě by k tý Duně víc sedlo to bizarní barvitý baroko, organický křivky... Doufám, že aspoň u Harkonnenů se trochu odváže...

Rhaegar

Já nevím mě se více líbí tento minimalisticko futuristický styl. A tyhle tlumené barvy se musí umět. Když to zvládnete je to lahoda pro oko. Jako Blade Runner 2049 nebo Kurzelův MacBeth. když to neumíte je na plátně vidět kulové jako se to "povedlo" u SW Solo. Práce s jasnějšími barvami je snažší. 

Duncan Idaho

Jako u Harkonenů čekám trochu toho dada a dekadence. Minimálně jako protipól k akurátním Atreidům. A teda Zendaya se oficiálně stává mega velkou herečkou. Od Spidermana přes neskutečnou Euphorii až k roli CHANI ? wow

myth

16 Duben, 2020, 11:40:07 #14 Naposled upraveno: 16 Duben, 2020, 11:52:58 od myth
Rhaegar
Moc ti nevím, ale přišlo mi, že intriky v Duně byly naopak takové dost triviální oproti jiným knihám a tedy velmi realistické. :D  To jsme právě na tom oceňoval, že je to jak ze života, nic přehnaného, překomplikovaného, prostě jednoduché a funkční.

S tímhle se ostatně dost střetávám, třeba když si čtu o válkách a ty lsti, co v reálném životě fungují, tak si vždy říkám, že se nedivím, že si filmaři či spisovatelé vše upravují. Nebo zpravodajské služby, kdyby se psalo či točilo podle reality, tak je to tak strašně nudné a předvídatelné. Ale zase kolik by ubylo konspiračních teorií. ;)

Když ještě odbočím, nedávno jsem čet detektivku "Maximim Bob", americká drsná škola. A ta mse všichni chovali tak strašně realisticky, že jsme si říkal, jak strašně neprofesionálně se chovají, ale taky, že takhle je to prostě běžné. Třeba hlavní záporák šel někoho zavraždit, tak se před tím stavil v hospodě, kopl do sebe pár bourbonů, spláchl je pivem a vyrazil do akce. :D

quetzalogg

Citace od: Rhaegar v 16 Duben, 2020, 02:07:16Já nevím mě se více líbí tento minimalisticko futuristický styl. A tyhle tlumené barvy se musí umět. Když to zvládnete je to lahoda pro oko. Jako Blade Runner 2049 nebo Kurzelův MacBeth. když to neumíte je na plátně vidět kulové jako se to "povedlo" u SW Solo. Práce s jasnějšími barvami je snažší. 

Nojo, já věřím, že i tak to bude podívaná, ale přece jen... k některým žánrům a předlohám mi ten minimalismus moc nesedne. Je to, jako kdyby někdo chtěl hrát rokenrol potichu
(i když pravda, taková móda byla taky, v 90. letech. Od té doby jsem rozhodně nikdy nedostal chuť pustit si Unplugged album Nirvany nebo Alice in Chains).

Wrai

Snáď čoskoro vyjde trailer...a kto sa teší na púštne červy? Možno je to divné, ale pre mňa sú nazaujímavejšou zložkou na Arakise.

Inak celkovo a vo všeobecnosti, skončí táto sága happy-endingom?

quetzalogg

Citace od: Wrai v 16 Duben, 2020, 22:33:05Snáď čoskoro vyjde trailer...a kto sa teší na púštne červy? Možno je to divné, ale pre mňa sú nazaujímavejšou zložkou na Arakise.

Inak celkovo a vo všeobecnosti, skončí táto sága happy-endingom?

Další knihy jsem nedočetl, takže nevím. Popravdě, není to pro mě až taková modla a kult - jenom tam vidím ten potenciál, kterej zatím žádnej film ani seriál nenaplnil - a podle mě ho nenaplní ani tenhle novej. Tohle prostě je matroš na delší stopáž než 2-3 hodinovej film. V dnešní době nechápu, že nešli raději do seriálu.

Není to divný, půl kilometru dlouhá obří potvora JE samozřejmě nejzajímavější složkou.

Trip

Citace od: quetzalogg v 16 Duben, 2020, 23:06:21Tohle prostě je matroš na delší stopáž než 2-3 hodinovej film. V dnešní době nechápu, že nešli raději do seriálu.

Niekde som čítal, že filmy majú byť dva..
Nekupuj ty komiksy z Polska, nekupuj ty komiksy z Polska, nebo se z toho zblázníš..

quetzalogg

Podle první knihy? No, to by mohlo být, když budou oba pořádně dlouhý.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář