Dune (2020) - film

Založil Wrai, 14 Duben, 2020, 23:39:44

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

Ruku hore komu sa páčilo doposiaľ spracovanie Duny...ale toto vyzerá dobre:

Josh Brolin ako Gurney Halleck

Rebecca Ferguson ako Lady Jessica Atreides

Oscar Isaac ako Duke Leto Atreides

Jason Momoa ako Duncan Idaho:

Sharon Duncan-Brewster ako Liet Kynes.

quetzalogg

Na staré Lynchově Duně se mi líbilo herecké obsazení a výtvarná stránka (nemluvím o tricích, ty zestárly strašně). Nelíbila se mi režie - to podle mě Lynchovi nesedlo.

Pak ten seriál - na ten rok výroby to nebylo špatný.

K té novince - na té první fotce to vypadá nějak moc stroze a civilně, na to, že se to odehrává 21.000 let od současnosti. Ale uvidíme.
Jasona Momou bych teda nepoznal.

myth

Jo, nemá plnovous. :-D

Mě se Lynchova Duna líbila vizuálem a stylem ztvárnění, ale styl vyprávění byl naprosto otřesný. Na tuhle novou jsem docela zvědaví a zatím to vypadá dobře.

kony83

Nikdo si nevšimnul, že Liet Kynes má jiné pohlaví než v knize a předchozích adaptacích, nebo mu to nestálo za komentář? :)

(o tom, že fremeni budou nejspíš černoši, nemluvím, protože ačkoli to odporuje předchozím adaptacím, tak pokud to bude konzistentní, tak to bude víceméně dávat smysl a mít nějakou logiku)

myth

Jo, já si toho ihned nevšiml. :-) Po pravdě Lieta si na první dobrou nevybavím, to byl ten mentat (schválně si to negoogluji).

kony83

Ne, Liet Kynes byl imperiální planetolog, poloviční fremen a otec Chani.

Wrai

Timothée Chalamet ako Paul Atreides

Zendaya ako Chani

quetzalogg

Očividně fremeni nebudou vypadat jako klasičtí černoši, jako spíš Berbeři nebo Etiopci... to má styl a zajímavý kontrast s modrýma očima.

Yamato

Tak nějak jsem si je představoval. Zatím podle fotek to vypadá úžasně. Pro mě je tahle kniha jedna z nejzásadnějších co jsem četl, a IMO je skoro nesfilmovatelná (a co teprve ty následující!), takže si nedělám valné naděje, že to film plně dá, ale snad aspoň prohrají se ctí :)

Rhaegar

Změny si myslím, že jsou v pohodě. Ve scifi je dle mě vždy trochu více prostoru pro manévrování než v jiných žánrech. Podle první knihy, které jsem četl nebyla mimo ani filmová verze ani seriálová verze. (S Jodorowskyho verze by všechny klekplo bo ten tu předlohu ani nečetl :D).

No a stejně se bude muset příběh okleštit. "Někdo popsal Dunu jako: Hra o Trůny, kde jsou všichni chytrý." Což je myslím celkem výstižný popis. intriky v intrikách různé myšlenky víra, která může a nemusí být skutečná atd a to prostě do dvou hodin a něco nelze nacpat ikdyby se naodužíval vocieover a byli tam věci jako extrémní expozice. To fakt nejde.

Ale vizuál je zatím nádherný. Villeneuve je jeden z hrstky současných vizuálních estétů. Prostě lahůdka pro oko a to vždy fotky jen málo reprezentují film.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář