Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vn

Citace od: Botanick v 14 Březen, 2020, 23:12:06Srovnání s Itálií a počty mrtvých jsou samozřejmě přehnané

Já si taky nemyslím, že to dopadne jako v Itálii. Přesto by ale přístup do nemocnic měl být kontrolován, minimálně měřením teploty a vizuálně. Chráníme si hranice, ale nechráníme si nemocnice a to je špatně.

sackettboy

na to, ze mate vsetci sediet doma a na zadku pribudlo tento tyzden najmenej citania za posledne mesiace  :'(

Botanick

Tohle je nejlepší doba na to jít ven, nikde ani noha
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Spacecore

Přátelé, jsem tři dny přede všemi svými blízkými, kteří mi teď dávají za pravdu, že jsem se nemýlil ve výjovi situace dopředu, např. s karanténou. Momentálně jsme se zavřeli, máme vše potřebné, nevylezeme z domu (jedině s respirátorem) a všechny čtyři domácnosti v mé rodině jsou taky zabezpečené. Nechci tady hrotit moc diskuze, pokud máte FB, směřuju všechny koronavirové postřehy pod svůj druhý "tajný" profil: https://www.facebook.com/master.mxyzptlk.184

Rhaegar

Od dnešní půlnoci vyhlásí karanténu. Né tak přísnou jako v číně. Tzn. Lidé budou smět chodit jen do práce a domů a do obchodu z potravinami.

xVEGANx

Citace od: Rhaegar v 15 Březen, 2020, 18:51:31Od dnešní půlnoci vyhlásí karanténu. Né tak přísnou jako v číně. Tzn. Lidé budou smět chodit jen do práce a domů a do obchodu z potravinami.
To muzou a psa budu vencit jednou denne uprosted noci.
Lidi budou moct jezdit do prace  MHD, odmakat (bez ohledu na to, jak velkej bude kolektiv?) a pak zase sockou domu.
Tohle je nedomysleny a vlastne uplne absurdni.
Vsude jezdim autem a v praci jsem sam, doma taky, takze v karantennim rezimu uz ziju dlouho.

No nic, k tematu uz jsem svy rekl pred tim, tohle muj posledni vykrik do plena a zase si jdu po svym.

Botanick

Citace od: xVEGANx v 15 Březen, 2020, 19:07:51To muzou a psa budu vencit jednou denne uprosted noci.
Lidi budou moct jezdit do prace  MHD, odmakat (bez ohledu na to, jak velkej bude kolektiv?) a pak zase sockou domu.
Tohle je nedomysleny a vlastne uplne absurdni.
Vsude jezdim autem a v praci jsem sam, doma taky, takze v karantennim rezimu uz ziju dlouho.

No nic, k tematu uz jsem svy rekl pred tim, tohle muj posledni vykrik do plena a zase si jdu po svym.
Jako ta karanténa nezmění vlastně nic, s tím že je vše zavřené to takhle funguje už teď a lidi si budou chodit ven zaběhat/venčit atp. pořád, stejně tak budou lidi jezdit ke kamarádům na večeři nebo si zahrát PSko se soudem...
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Spacecore

Vy to vůbec nechápete někteří. Oni už xxx dnů mají připravený plán karantény, stavu nouze či čeho (odhaduju tak měsíc) a jenom to aplikují den za dnem. Kdyby první den hned vyhlásili karanténu, byla by za a panika, za b by se logistikcy špatně řešilo všechno naráz, takle to stíhají.

Epidemiologicky vzato je jediný způsob vítězství - VŠICHNI JSOU DVA TÝDNY ZAVŘENÝ DOMA.. a ta vláda to do těch lidí narve! Ale postupně! To znamená, že pokud si myslíte, že karanténou to končí.. Ještě může být přísnější karanténa, stav ohrožení, válečný stav, červená zóna a další věci a já vám garantuju, že dnešekem to nekončí.

Tvrdil jsem před třemi dny, že karanténa bude v pondělí, ona bude dneska. Nemáme to absolutně pod kontrolou, lepší se to, ale nesrazili jsme rh faktor na 1, srazili jsme ho pouze z 2,5 na 2. Veškeré státy světa aplikují stejnou strategii, protože je jediná možná akorát jiným tempem, kdo to udělá nejdřív, vyhraje a to jsme my, Slováci a Polsko a já vám garantuju, že z toho výjdeme vítězně, oproti největším ekonomikám světa.

Spacecore

15 Březen, 2020, 21:45:29 #48 Naposled upraveno: 15 Březen, 2020, 21:47:23 od Spacecore
Teoreticky může stát fungovat pouze s jedoucím zdravotnictvím a to je i regulérní epidemiologický scénář obrany. Nečekejte, že to dneškem končí, ještě může být armáda v ulicích (jako v Íránu) atd. atd. všichni se zavřete doma.

A já vám to nepíšu jen tak. Snažím se přesvědčit, co nejvíce lidí, aby se zavřeli doma, protože to je jediný způsob jak to přežijeme všichni bez větší újmy a když přesvědčím jednoho člověka, ten přesvědčí dalšího atd. atd. tak to máme v cajku, tady není diskuze absolutně! Seďte doma a překládejte, protože já budu hodně číst!

xVEGANx

Spacecore: nechci se poustet do sahodlouhejch debat, nemam na to naladu a nevidim v tom smysl, ale ten tvuj az hysterickej pristup je i na me trochu moc.
Ano, uvedomuju si rizika a ano, je to nebezpecny. Stav v napr. Italii je silenej, o tom zadna.
Ale kdyz Prymula tvrdi, ze prerusit MHD je ta uplne definitivne posledni stace, tak si rikam, ze ten pan MHD snad ani nezna.
Zavrou vsechno, ale nechaji lidi jezdit do prace v necem, co je zavreny a je tam kvantum lidi na malym prostoru?!
MHD by melo byt prvni na seznamu a s tim v navaznosti zavrit vsechno ostatni a omezit provoz na to nejnutnejsi pro zivot a fungovani celyho systemu.
Babis az v posledni rade chce ochromit ekonomiku, takze ten stav/nestav bude nelogicky natahovat, kam az? Kdyby se vse zarizlo hned, driv by se mohlo vse vratit zase k normalu nebo k omezenymu provozu, ale riziko by se postupne eliminovalo. Kdyz vidi, ze navzdory utahovani sroubu, se to porad siri, tak se bude utahovat pomalu az nadoraz, proste polovicaty reseni. Nechapu na co cekali, na cislo nakazenych nad 200, treba?

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář