Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

quetzalogg

Citace od: Gmork v 29 Květen, 2020, 09:25:54Mám na srpen zabukované Gaskoňsko, to je sice v zelené zóně, ale zatím
to moc optimisticky nevidím, prozatím je to otevřené.
Tak snad alespoň na advent do Paříže.
Do Německa jezdíme pravidelně na nákupy (tedy jezdili jsme) do Marienbergu,
což mám od svého bydliště přesně 30 km

Mě by teda před Vánoci do velkého města nikdo nedostal ani se zbraní u hlavy, a teď už vůbec ne. Proč by mělo být Gaskoňsko větší problém, než Paříž?

Já to k nejbližší německé sámošce mám 10 minut na kole. Teď už tam nedělám žádné veliké nákupy, spíš si tam vyzobávám své oblíbené značky sýra, vína, rybiček...prostě pochutiny.

Krušnohorská města na německé straně znám jen z filmů a fotek, určitě je tam moc hezky, věřím že by se tam dala strávit celá dovolená. Já ty jejich hrázděné domečky miluju. U nás před i za hranicemi je zase jiná architektura - podstávky. V jedné takové chalupě jsem vyrostl:

Fakt už mě na to svrbí nohy.

quetzalogg

Citace od: vn v 29 Květen, 2020, 09:43:45U nás bylo za celou dobu zatím jen 14 nakažených (a ti poslední 4 jsou už květnoví). Děcka se ale venku srocují
už delší dobu. Pokud se ale potkají s dalšími z jiných regionů, může se ta druhá vlna urychlit.

Máš na mysli 14 ZJIŠTĚNÝCH nakažených, ne? Co jsem četl, tak hloubkové testování (ne s těmi čínskými shit rychlotesty) zjistilo, že tím prošlo mnohem víc lidí, někteří úplně bez příznaků. Což mi přijde jako dost dobrá zpráva.

Gmork

Jde mi spíš o to, že teď jsou po Francii uzavřené památky a já
se chci určitě podívat do Carcassonne, projet se po kanále Midi apod.
Nechci tam řešit jejich bezp. opatření, to potom není dovolená.
Ale pořád mám k dobru dva měsíce, třeba už to bude v srpnu v pohodě.
Do Paříže chci jet hlavně kvůli hudbě, filmům a komiksům, to má čas,
hádám v prosinci už bude všechno v normálu, pokud teda nezačne řádit
ta druhá vlna. Paříž člověk plánovat nemusí, tam jezdí zdejší dopravci
každý víkend, tam se rozhodnu ze dne na den.
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

vn

Citace od: quetzalogg v 29 Květen, 2020, 12:33:05Máš na mysli 14 ZJIŠTĚNÝCH nakažených, ne?

jasně že zjištěných, ti nezjištění se blbě počítají.  :D  :D  :D

quetzalogg

29 Květen, 2020, 14:58:09 #214 Naposled upraveno: 29 Květen, 2020, 15:05:47 od quetzalogg
Citace od: vn v 29 Květen, 2020, 13:24:06jasně že zjištěných, ti nezjištění se blbě počítají.  :D  :D  :D

No jo, nemaj´ to napsaný na čele  :) . Ale měli bychom si být vědomi toho, že jich je pravděpodobně mnoho, a že všechna ta čísla, kterými jsme od začátku zahrnováni, jsou úplně zcestná a nepravděpodobná.
Opakovaně jsem četl tvrzení, že je u nás smrtnost na covid 3,5% (tenhle údaj z Česka převzalo i WHO). K tomu číslu došli tak, že vydělili počet zjištěných covid pozitivních lidí (v době kdy se k testování používaly testy se 70% chybovostí a testovalo se chaoticky, nikoliv na statistickém vzorku populace) s počtem zemřelých covid pozitivních.
Přitom pro testování nebyla nastavená žádná jednotná celosvětová metodika, žádná předepsaná kvalita testování, nikdo až donedávna nerozlišoval, u kolika covid pozitivních nebožtíků byl covid příčinou smrti... prostě ty statistiky jsou taková lidová tvořivost, jak si to kde v které zemi nastavili. 

Osobně věřím, že ta smrtnost je hluboko pod jedním procentem.

Wrai

Keď vidím tie davy "protestujúcich" ľudí a už nie len v USA, ale aj v Londýne, Paríži, Ríme...obávam sa, že do konca júla tu máme opäť druhú vlnu.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář