Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sackettboy

Citace od: quetzalogg v 07 Květen, 2020, 01:23:47Kontakty mezi lidmi nejenže nejsou fyzické, ony nejsou ani vizuální.

jj vela ludi boci pohladmi ako keby sa to prenasalo ocami :D

Citace od: myth v 07 Květen, 2020, 01:31:53ženské úsměvy mi chybí taky... ale zase rouška zdůrazňuje oči

hej tiez som si to vsimol. ovela viac je teraz sympatickych zien :-D, ale na druhu stranu, uz tyzden na seba kazde rano vo fitku s jednou babou kukame, ale len z toho pohladu, tazko odhadovat, ked ako pises, nevidiet usmev a mimiku :D
Citace od: Wrai v 06 Květen, 2020, 22:21:32Dnes sa mi prvýkrát stalo, že som si zabudol dať rúško a prešiel som zhruba 30 metrov po chodníku, kým som si to uvedomil, aj mi bolo divné prečo okoloidúci na mňa civia, no vtedy mi trklo. Cesta späť do bytu už nebola taká ako predtým, cítil som sa neisto, cítil som ako si o mne okoloidúci myslia svoje, posielajú ma do horúcich pekiel, volajú na mňa proti-teroristické komando, volajú prezidentke, aby na mňa vyslala aj ten jeden funkčný MIG-29. Bolo to dramatické.

kámo toto je už na cvokára :D

alexxiik

Mne rúško nevadí, otca mám po x-tej chemoterapii, troch ďalších v okolí, nechcem si nič vyčítať.

Wrai

Tak u nás už nejaký ten mesiac koronovírová epidémia utlmená, už pribúda viac vyliečených ako chorých, aj opatrenia sa už čím ďalej viac uvoľňujú, aj tie ktoré ešte v účinnosti sú, si už verejnosť upravuje alebo nedodržuje...ešte v Marci analytici tvrdili, že v najhoršom prípade bude až 500 000 ľudí a vrchol predpokladali na prelome júna a júla...a že teplé počasie to nespomalí.

Mnohí tvrdia, že za to môže nosenie rúška, neviem, na jednej strane beriem, že lepšie ústa a nos prekryté niečím, než odkryté, na druhej strane beriem aj fakt, že ten vírus je taký malý, že vláknami prejde ako nič.

Ľudia však rýchlo zabúdajú, už sa hrabú na dovolenky do Chorvátska a najradšej by boli keby sa otvorila letecká doprava aj do Egypta, Turecka a podobne...ako keby nemohli jeden rok vydržať doma, respektíve niekde na slovensku...už sa to vracia k tým rôznym malichernostiam. 

Odborníci však dvíhajú prst, že príde druhá vlna.

quetzalogg

Druhá vlna samozřejmě přijde, stačí, když začnou děti chodit do škol... S tím se prostě musíme smířit a naučit se s tím žít, vakcína jen tak rychle nebude. Roušku už měsíc nosím jen při vstupu do uzavřených veřejných prostor, tak, jak to podle mě mělo být od samého začátku.

Do Chorvatska nebo jiného zahraničí se na dovolenou nechystám, ne že bych se bál, ale nestojí mi to za ty komplikace. Teď si vybírám, kde v Česku to ještě nemám natolik proježděné, abych se tam vypravil. A taky aby tam nebylo milion dalších Čechů, nesmí to být moc profláklé místo.

Ale rád bych, kdyby nám už povolili aspoň Německo, protože žiju ve městě, které je Německem obklopené ze tří stran, a ta čtvrtá je do kopce. Rád tam chodívám na procházky, u nás se to hodně prolíná, a fakt se mi stýská, potřebuju si občas odskočit do země, která funguje. A hospody u nás potřebujou Němce, aby přežily.

Ono se pořád mluví o tom, jak jsme ten blázinec podstoupili kvůli těm nejohroženějším, starým, nemocným. Já takové lidi mezi svými blízkými taky mám, a popravdě, když s nimi mluvím, oni se nijak zvlášť nebojí, že by umřeli, ale dost se trápí s tím, co vidí kolem sebe a v televizi, už několik měsíců. Že zanechají své děti a vnoučata ve světě, kde si lidi nevidí do obličeje, na ulici se obchází obloukem, nemůžou si spolu donedávna ani zajít na kafe nebo na pivo... Tohle nezažili ani za války nebo za komunistů, a jsou z toho dost špatní, aspoň ti, které znám. A já to taky snáším dost blbě.

Wrai

Takže indícia hovorí, že žiješ niekde v tom cípe pri Aši alebo rovno v Aši.

Ja si nemôžem zvyknúť na tie obmedzenia a robia mi nechuť aj z nákupov, nie to ešte ísť niekam na letisko, kde sa predpokladá, že budú extrémne obmedzenia, možno už aj navždy. Každopádne najbližších 5 rokov si dám od lietania pokoj.

Uvidíme aká silná bude tá druhá vlna.

quetzalogg

Ne, já žiju ve městě na "V"  :)  https://mapy.cz/zakladni?x=14.6044041&y=50.9210125&z=13&q=varnsdorf
Na mapě můžeš vidět tu přeshraniční prorostlost.

Létání nemám zapotřebí, většina z toho, co chci ze světa vidět na vlastní oči, je dosažitelná do 15-ti hodin po silnici. Díky Bohu, právě před rokem jsem byl v severní Itálii (jezera Garda, Maggiore, Como, město Milano), takže jsem to zažil, když byl svět ještě v pořádku.

Ale jednou bych se chtěl podívat na Madeiru a na Azorské ostrovy, a tam to bez letadla asi nepůjde.

Velkej šéf

Citace od: quetzalogg v 28 Květen, 2020, 23:44:03Díky Bohu, právě před rokem jsem byl v severní Itálii (jezera Garda, Maggiore, Como, město Milano), takže jsem to zažil, když byl svět ještě v pořádku.

Ó, hezké. Já poslední cca dva roky žil právě na břehu Maggiore, moc příjemná krajinka. A rozhodně příjemnější karanténa, než kdybych byl zavřený ve svém pražském bytě.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Gmork

29 Květen, 2020, 09:25:54 #207 Naposled upraveno: 29 Květen, 2020, 09:48:47 od Gmork
Mám na srpen zabukované Gaskoňsko, to je sice v zelené zóně, ale zatím
to moc optimisticky nevidím, prozatím je to otevřené.
Tak snad alespoň na advent do Paříže.
Do Německa jezdíme pravidelně na nákupy (tedy jezdili jsme) do Marienbergu,
což mám od svého bydliště přesně 30 km.

...aktuální strip z QuestFrance. :)
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

vn

Citace od: quetzalogg v 28 Květen, 2020, 23:19:39Druhá vlna samozřejmě přijde, stačí, když začnou děti chodit do škol...

Já bych spíš čekal druhou vlnu s příchodem letních táborů a většího cestování i po ČR.
U nás bylo za celou dobu zatím jen 14 nakažených (a ti poslední 4 jsou už květnoví). Děcka se ale venku srocují
už delší dobu. Pokud se ale potkají s dalšími z jiných regionů, může se ta druhá vlna urychlit.

sackettboy

29 Květen, 2020, 11:00:02 #209 Naposled upraveno: 29 Květen, 2020, 11:01:35 od sackettboy
Citace od: quetzalogg v 28 Květen, 2020, 23:44:03Ne, já žiju ve městě na "V"

Varnsdorf znám, bol som tam pred pár rokmi. Mám odtiaľ kamaráta.

aj keď druhá vlna príde bude to o niečom inom. teraz boli ľudia nepripravní a z médii pochytili iba strach. budeme sa s tým musieť naužiť žiť rovnako ako s chrípkou.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář