Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

alexxiik

Ľudia to neberú vážne, lebo si myslia, že sa ich to netýka. Až sa začnú objavovať mŕtvi v blízkom okolí to možno pochopia. Alebo im mali ukázať tie polia v Iráne, kde zakopávajú obete alebo stany v Taliansku, ktoré majú namiesto márnice.
Ja som celý týždeň doma až na nákupy v potravinách 100m od domu. Ale máme v rodine malé deti, onkologického pacienta, takže neohrozím iných len kvôli ignorancii k skúsenostiam iných krajín.
Suseda je sociálny prípad, peniaze na zásoby nemá, tak sme jej pomohli. Ale keď vidím niektoré prípade zdivočených sebcov v obchodoch, hovorím si, či nám príroda neukazuje, akí sme jebnutí. Aj tie čínske satelitné eko-snímky znečistenia pred a po ukazujú, kam sme sa dopracovali.

mr.sordo

Tak podle recenzí ten COVID-19 nedoporučuji,počkal bych na dvacítku ,má vyjít na začátku června! ;)

sackettboy

13 Březen, 2020, 11:04:17 #22 Naposled upraveno: 13 Březen, 2020, 11:06:38 od sackettboy
https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/03/12/stesti-v-nestesti-koronavirem-decimovana-italie-si-uziva-pornhub-premium-zdarma/    :D


ešte som dostal od kamarátov aj návod na správne umývanie rúk, ale ten vám tu neviem zdieľať :-D  ;D  rofl

alexxiik

Citace od: sackettboy v 13 Březen, 2020, 11:04:17https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/03/12/stesti-v-nestesti-koronavirem-decimovana-italie-si-uziva-pornhub-premium-zdarma/    :D


ešte som dostal od kamarátov aj návod na správne umývanie rúk, ale ten vám tu neviem zdieľať :-D  ;D  rofl

Poteší  :oD  pre singles pornhub  8-) , a couples môžu dvíhať pôrodnosť    :.o

sackettboy

Citace od: alexxiik v 13 Březen, 2020, 15:03:55couples môžu dvíhať pôrodnosť 

a ochvíľu bude taliansko ľudnatejšie ako čína :D

myth

Lidi to strašně podceňují, včera jsem stál ve frontě na oběd v jídelně a přede mnou stál jeden a říkal, že se vrátily před 14 dny z Itálie a dobrý a neví co blázní. A ukazoval o dva před sebe, že ten se vrátil před týdnem. Asi tak se v Čechách dodržuje karanténa...

magik

Citace od: Wrai v 12 Březen, 2020, 22:55:23Áno, najviac sú vždy ohrození tí najstarší, ale od 18-40 rokov je 0,2% úmrtí? alebo šance na úmrtie?


Plati to prve, 0,2% umrti, ale v číne, kde boli nemocnice pretazene. V juznej korei kde to zatial stihaju (maju vyrazne viac lozok na pocet obyvatelov a kapacitu nemocnic ako vacsina zapadnych krajin) je to nizsie.

Zdroj (bod 3 - kto je ohrozeny)
https://dennikn.sk/1787233/co-vieme-o-novom-koronaviruse-dvanast-grafov/?ref=in

Spacecore

Přátelé, nechci znít vyplašeně, nebo v panice, ale dneska překalibrovávám svůj mozek, na to co nás čeká a znít jako blázen je možná trošku účel.

Já si pandemie načítám dlouho, mám doma pandemic deskovku, hraju Plague inc už roky, prostě mě zajímala černá smrt, španělská chřipka a tak a koronu sleduju od začátku ledna, ještě před prvním úmrtím. Byl jsem naprosto v klidu, až do včerejška, kdy se vyhlásil stav nouze. Řekl jsem si... "moment, proč?".

Do pěti do rána jsem četl různé články, doporučuju tento třeba (https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-pro%C4%8D-mus%C3%ADme-jednat-hned-6136d561d955?fbclid=IwAR3rnOdOQdI4CNMht4HPUqNYKFMhRd1hQ3KvlHgOb5k9noJ4cIzHCzzcYMA) a myslím, že jsem dost informovaný, abych se nastavil do správného módu připravenosti.

Čelíme něčemu fakt velkýmu, co tu nebylo minimálně sto let a je na místě, to nepodceni, ve hře je strašně moc přeměnných, data a statistiky z číny, itálie a tak mluví jasně o tom, co nás čeká. Za mě jsem strašně rád, že jsme v české (nebo slovenské) republice, protože opatření, která jsme udělali jsou stoprocentně nutná a očekávám v pondělí, nebo úterý zavření všeho kromě potravin a lékáren. Není to prdel, ale naše vlády zareagovali včas a dobře.

Osobně jsem teda po třech hodinách spánku ráno nastartoval a vyrazil zajistit pět domácností (já s ženou, rodiče, tchýně, babička, dědeček) potravinami, léky (robitussin, sanorin, paralen a viamin c), rukavicemi a povedlo se mi koupit poslední respirátor toho správného typu pro tchýni, která je dvou násobně onko-vyléčená a dělá v kauflandu. babička a dědeček mají nakázáno nevycházet.

Nakupoval jsem v rukavicích a donutil jsem je nosit i rodinu. Sice se nám pár idiotů smálo, ale prošli jsme si prvotním studem a myslím, že už je to na místě, statistiky mluví jasně, šíří se to jak blázen a může přijít mnoho různých scénářů.

Bavil jsem se s kamarádem záchranářem, bavil jsem se s vrchní sestrou z blázince, s prodavačkama v lékárnách, s kamarádem, co má HIV a se všemi jsme na jedné lodi - není to prdel!

Takže i přes plány nouzového provozu v práci nepočítám moc s tím, že moje pondělní noční v hotelu dopadne a konečně načtu nějaké resty :--

Možná teď zním trošku přehnaně, ale myslím, že je na místě mluvit o tom vážně, aby se co nejrychleji začalo aktivně jednat na potlačení situace.

xVEGANx

Na miste je opatrnost a vzajemna ohleduplnost, neni na miste prehnana hysterie a panika.
Brat ohled na rizikovy skupiny, starsi a chronicky nemocny (v tom se bojim o mamu) a mlady silny by nemeli riskovat i kdyz si myslej, ze to nejak prechodej jako silnejsi chripku a budou v pohode. Lecit se, ale dusledne doma, naordinovat si vlastni karantenu pokud je to mozny. Holt si vydelame min, ale tohle je to posledni, co by nas melo ted zajimat.

Botanick

14 Březen, 2020, 03:12:23 #29 Naposled upraveno: 14 Březen, 2020, 09:33:29 od Botanick
Nejdůležitější je zůstat v klidu, je dost smutné jak je většina státu nepřipravená
edit: A dementní
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal