Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alexxiik

Citace od: Spacecore v 05 Duben, 2020, 16:58:23"hmm, tak uvidíme jak ten test výjde U VÁS"

Takže si tak trochu pokusná myš, čo?

Karanténu pre šaty som ešte nezažil, ale však opatrnosti nie je nikdy dosť. Ja tiež len do obchodu raz týždenne a rovno do roboty niečo vytlačiť. Okrem jednej susedy a sekretárky na päť metrov nemám ani žiaden kontakt. Ženu nerátam, niekedy sa izoluje kvôli chrápaniu aj v mimovírusových obdobiach... :D

quetzalogg

Citace od: jmaky v 05 Duben, 2020, 17:49:58Omlouvám se,  nepatří to sem ale tady to žije jako v noci u popelnic.  Mám prosbu ohledně dekódování filmu.  Některé starší rarity mám v xvid ale nová  televize Samsung se rozhodla na formát dlabat.  Rád bych konvertovat ty filmy na nový formát.  Co hledám je aby byl jednoduchý jako já a srozumitelný jako vy.  Chci zachovat velikost ne aby mi vypadl desetinasobek,  jako byl můj poslední pokus s Adobe convertor...  Děkuji za rady.  Bacilum zdar,  zdar,  zdar.

Předpokládám, že to chceš převést do MP4, nebo do MP4 v kontejneru .mkv. Já používám Format Factory, to je vyloženě univerzální a blbovzdornej free program, anebo DVDFab (kterej toho ale umí mnohem víc než jen DVD, ten název si drží kvůli tradici), momentálně ve verzi 11.0.7.0.

quetzalogg

Citace od: alexxiik v 05 Duben, 2020, 17:52:55Takže si tak trochu pokusná myš, čo?

Pokusná myš jsme tak trochu všichni. Ale pokud člověk nepřichází do styku s nějakým seniory, kdy je extrémní opatrnost na místě kvůli nim, tak bych to tolik jako Spacecore fakt nehrotil. Pořád je třeba mít na zřeteli, že tohle může tak či onak trvat až do léta, nebo déle. A když si dobrovolně uložíš až takhle přísnej stupeň karantény na tak dlouho, považuju za jistý, že z toho vyvázneš možná bez koronaviru, ale s těžkými psychickými následky. Něco jako svého času účastníci Big Brother - pokud to nebyli magoři předtím, tak potom už rozhodně.

Spacecore

05 Duben, 2020, 20:02:16 #153 Naposled upraveno: 05 Duben, 2020, 20:04:03 od Spacecore
Kámo, já jsem fetoval osm let první ligu a následně se šest let dával psychicky dohromady (teď ti nahrávám, že to možná souvisí s tím, že to hrotím - možná ano!), takže na nějaký psychický následky bych to neviděl, naopak se cítím velice klidně a dobře, jsem typ člověka co nedovede fungovat v pevném systému, ale jakmile dochází ke stresovým a nouzovým situacím, zvládám je s přehledem a mám to tak i ve své práci. Jinými slovy - netuším jak mám zaplatit složenku a na který úřad s čím jít, ale jak nalítla korona, stávám se mladým epidemiologem a pumpuju do sebe informace a aktivně ochraňuju celou svojí rodinu. Takže od ledna- a poslední tři týdny nejvíce- trávím čas zkoumáním, studováním a sledováním situace a nedělám to jenom proto, že jsem vyhrocenej, dělám to hlavně proto, že mám ve svých blízkých domácnostech - dva seniory 70+, dva těžké kuřáky 50 (mí rodiče), tchýně 50 je dvounásobně vyléčená z rakoviny a je prodavačka v supermarketu a moje manželka je od malička neustále nemocná, jakože fakt co dva měsíce a je to docela zoufalý s tím žít a být bezmocný nad tím, když se jí ty samý nemoce vrací pořád dokola. No takže já jsem ve "vyhroceném" režimu a jsem připravený tak fungovat i nadále, vím jak dlouho to bude trvat a vím s jakými následky. Moje prateta byla v Osvětimi, můj prapraděd měl medaili za odstřel 6 nacistických důstojníků, vyrostl jsem na Východní Ukrajině (dnes Doněcká republika), kde jsem už jako dítě zažíval fakt hnusný situace a my rusáci máme prostě hladomory, války a tyhle sračky v krvi, proto je můj alarm rozsvícen a teď, když jsem se dostal do situace, že poprvé výjdu ven jinam než na nákup a okamžitě tak trávím hodinu času s člověkem, který je nakažen a kvůli tomu musím zítra povinně na testy mezi další potencionálně nakažené a doma mi pláče manželka, že to určitě zase chytla, protože se na ní nalepí každá chřipka, co kde kolem proletí, tak to je hardcore a tím chci říct, že ...

... pokud to ty bereš na lehkou váhu, nebo lhostejně, nebo prostě jen nepanikaříš, neznamená, že ostatní se musejí chovat stejně jako ty. Mám právo vyšilovat a lidi, co nevyšilují by to měli u ostatních tolerovat! Jakože v práci se mi smáli, že vypadám jak kosmonaut s tou maskou a rukavicema a vším, jenže teď mám pravděpodobně největší šanci na to, že jsem nic nechytil, tak kdo se směje naposled?

Wrai

05 Duben, 2020, 20:07:05 #154 Naposled upraveno: 05 Duben, 2020, 20:13:46 od Wrai
Ja vravím, že ak mám koronavírus dostať tak ho dostanem, určite nejaké opatrenia dodržiavam, hygienu rúk som dodržiaval aj predtým, ale čo sa týka nestretávania sa s kamošmi tak to najviac. U mňa je to ako jazda autom, môžem dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky, stačí jeden, ktorý nebude a je po mne.
Sakra, už len vinylové rukavice keď dávam dole z ruk, tak sa mi vždy obrátia naruby a pochytám ich rukou na miestach, ktorým som chytal košík, kľučky, madlá, zábradlie, tak či onak, ak je tam vírus tak tam je...umyjem si ruky v práci, alebo doma, ale rozhodne nepanikárim a nehľadám najbližšie umývadlo aby som si okamžite mohol vydrhnúť ruky...niektorí si dobreže savom neumývajú ruky.

Nosím kontaktné šošovky, tak menšie opatrenie robím v tom, že si ich dávam menej, aby som sa oka zbytočne nedotýkal, v okuliaroch vydržím, i keď teraz je to skúška, pretože s rúškou na ústach sa mi zaparajú...paradoxne to bol aj jeden z dôvodov, prečo si dal pred rokmi šošovky, lebo ma už štvalo v zime to zaparovanie, keď som z vonku niekam došiel...ale stačí si ho len dať vyšie na nos a je to v pohode.

Spacecore

05 Duben, 2020, 20:14:04 #155 Naposled upraveno: 05 Duben, 2020, 20:15:56 od Spacecore
však jo, když je to natolik svinský, že to maj dostat všichni, tak v klidu, stane se to.. ale čím dřív se všichni budou snažit dělat maximum pro to, aby se to nešířilo, tak tím dřív se začne všechno otevírat etc.

příklad - po té poradě jsem okamžitě jel nakupovat do marka.. je teoreticky možné, že když jsem měl ten sajrajt na rukavicích, tak to mohl chytit člověk, co se po mě dotknul toho samého vozíku, nebo co sahal na věci, na které jsem sahal já, případně prodavačka. Je to možné. Ten člověk může nakazit dalšího, který nakazí dalšího, který nakazí dalšího, který nakazí dalšího, který nakazí dalšího, který nakazí dalšího, který nakonec opět nakazí mě, i přesto, že já byl třeba v klidu, páč jsem ty rukavice měl. Takže tím, že ta porada vůbec byla a tím, že ta nemocná nedodržovala, co měla, tak i mě přesto, že jsem dělal maximum, to může znovu kousnout do zadku. Zítra tam jdeme jak dementi vyplacávat 8 testů, za které vláda zaplatila bůhvíkolik, doktoři budou mít hodinu práce s náma etc. etc. a pak je ten systém prostě přetížen a vše se prodlužuje. Kvůli blbcům, co to neberou vážně.

alexxiik

Citace od: Spacecore v 05 Duben, 2020, 20:14:04...jak dementi vyplacávat 8 testů, za které vláda zaplatila bůhvíkolik, doktoři budou mít hodinu práce s náma etc. etc. a pak je ten systém prostě přetížen a vše se prodlužuje. Kvůli blbcům, co to neberou vážně.

Súhlasím a opakujem sa: u nás majú mnohí pocit, že však nič sa nedeje. Máme 1-2 mŕtvych (u vás je to horšie) a to im dáva krídla. Ale ohrozovanie iných, zapĺnanie  nemocníc a míňanie materiálu, nehovoriac o zahlcovaní iných kapacít, nikomu nepomôže. Suma sumárum, len podporať zavretých prevádzok a udržania zamestnanosti nás bude stáť kurva miliárd...

sackettboy

bol som natankovat tak som sa previezol autom trochu viac a poviem vam, chudak tie zvieratka kolko ludi som videl v lese  F:/

ale slak ma isiel trafit, lebo som v jednej obci videl ako cez okno čapujú (točia) pivko a ja som sedel v aute kurňa  :oo  :oo  :oo , predpokladam, ze ta hospoda pri tom navale ludi zarobi viac nez zvycajne  rofl

spacecore: ako si sa dostal k fetovaniu? z tvojich reakcii mi pride, ze cely zivot si trochu labilnejsi clovek ci?

Botanick

Citace od: Spacecore v 05 Duben, 2020, 20:14:04Takže od ledna- a poslední tři týdny nejvíce- trávím čas zkoumáním, studováním a sledováním situace
To je bohužel takový (nejen) český nešvar, tohle "zkoumání a studování" všeho možného, reálně toho na současné situaci moc nastudovat nejde (rozhodně ne jako laik)
Citace od: undefined... pokud to ty bereš na lehkou váhu, nebo lhostejně, nebo prostě jen nepanikaříš, neznamená, že ostatní se musejí chovat stejně jako ty. Mám právo vyšilovat a lidi, co nevyšilují by to měli u ostatních tolerovat!
Tohle by mělo být heslo celé současné situace, pokud chce někdo žit v takovém tom plastovém míči a kutálet se v tom na nákup, tak dokud se zvládne vyhnout na chodníku, tak ať se klidně kutálí.
Na druhou stranu, pokud mě někdo buzeruje že nemám v lese roušku, tak bych na něj nejraději nakašlal :D
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

quetzalogg

05 Duben, 2020, 21:13:00 #159 Naposled upraveno: 05 Duben, 2020, 21:26:08 od quetzalogg
Citace od: Spacecore v 05 Duben, 2020, 20:02:16... pokud to ty bereš na lehkou váhu, nebo lhostejně, nebo prostě jen nepanikaříš, neznamená, že ostatní se musejí chovat stejně jako ty. Mám právo vyšilovat a lidi, co nevyšilují by to měli u ostatních tolerovat! Jakože v práci se mi smáli, že vypadám jak kosmonaut s tou maskou a rukavicema a vším, jenže teď mám pravděpodobně největší šanci na to, že jsem nic nechytil, tak kdo se směje naposled?

...lidi, co nevyšilují by to měli u ostatních tolerovat!... Ne, to by tedy neměli, protože vyšilování je nakažlivé, a taky ničemu neprospěje. Dospělý člověk by se měl chovat dospěle, a alespoň navenek zachovávat zdání chladné hlavy. To není lhostejnost, to je pragmatismus. Ve tvé situaci (senioři a oslabení lidé v rodině) bych se asi raději na pár týdnů hodil marod nebo to řešil podobným způsobem - jenže dlouhodobě únosné řešení ŽÁDNÉ NEEXISTUJE.
... a to "kdo se směje naposled" - to snad nemůžeš myslet vážně. Smát se můžeš, pokud jsi něco nechytil na téhle konkrétní poradě, ale jinak je to jen otázka času, i kdybys chodil ve full body roušce. Ten virus se lusknutím prstu nevypaří, a vakcínu taky nikdo nevyvine za pár týdnů, po které bude únosné prodlužovat karanténní a ochranná opatření. Takže ano, budeme na to umírat, a to nejen letos, ale i napřesrok, napřespřesrok...

Celý problém zemí Východní Evropy je v tom, že si malujeme, jak to zvládáme lépe a odpovědněji než Západ - ale jde jen o to, že to na ten Východ doleze taky - jenom jsme to neschytali z první ruky. V Česku jsme se ještě před týdnem bili v prsa, jak nemáme ani jednoho nebožtíka, a podívej se dnes.

Mimochodem, ta zdravotní sestra z Thomayerky, co umřela, byla sice pozitivní na koronavirus, ale umřela na infarkt a stres - protože se do personálu té nemocnice navážela média i někteří politici, že tam mezi seniory zavlekli nemoc. Měli tihle kreténi taky "právo vyšilovat"?

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář