Koronavir

Založil vn, 11 Březen, 2020, 23:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

Robim pre logisticku firmu uz nam bolo oznamene, ze slovensko obmädzilo medzinarodnu prepravu...takze vsetok vypickovany tovar na paletach nam ostava na depe..super, ked to pominie tak v robote budem aj spavat.

sackettboy

co citam tak slovensko obmedzilo uplne vsetko, kamarat mal zajtra priletiet do blavy z ukrajiny. no som zvedavy ako dopadne.

ale zoberme si to teraz z druheho uhlu. kolko prekladov nam tu teraz pribudne. dufam, ze sa nebudete flakat  ;D

Velkej šéf

Panejo, covid už i na Kocogelu. Potom, co mám zákaz vycházet z domu (bydlím už dva roky v Itálii, v Lombardii - a co je nejvtipnější, půl roku zpět jsem se s šéfem domluvil, že už je na čase jet domů, a třináctého března mám poslední pracovní den; jak vidno, domů ale nepojedu), neuteču covidu ani na těch internetech.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Wrai

Media hlavne poriadne neinformujú o vyliečených...väčšina ľudí preto považuje koronavírus za podobné ako bol mor alebo španielskú chrípku.

K dnešné mu dňu je oficiálne nahlásených 127 863 chorých, ale vyliečených bolo 68 310, podľahlo naň 4 718 ľudí.

Tu sú oficiálne štatistiky...updatetujú raz za niekoľko hodín:

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

magik

12 Březen, 2020, 21:03:53 #14 Naposled upraveno: 12 Březen, 2020, 21:09:47 od magik
Citace od: Wrai v 12 Březen, 2020, 20:41:32Media hlavne poriadne neinformujú o vyliečených...väčšina ľudí preto považuje koronavírus za podobné ako bol mor alebo španielskú chrípku.

Praveze ja mam pocit ze vacsina ludi to berie ako trochu horsiu chripku. Preto to neriesia, kym nie su v zlom stave a nakazia kopec dalsich. A ovela viac ludi mozno umrie na ostatne choroby kym budu zdravotnici pretazeni starostlivostou o tychto chorych. Takze cim menej ludi sa nakazi, tym lepsie  ;)

Plus, treba si uvedomit, aka je distribucia vyliecenych, vacsina z nich je v cine, kde to zacalo najskor. Tu je to pekne spracovane:
https://hnonline.sk/svet/2110896-grafy-pozrite-si-ako-koronavirus-chytil-druhy-dych-a-ako-prudko-rastie-pocet-nakazenych-na-zapade

Wrai

12 Březen, 2020, 21:13:30 #15 Naposled upraveno: 12 Březen, 2020, 21:21:10 od Wrai
Ide o to, že je to len veľmi infekčné, ale nie je to smrteľnejšie než bežná chrípka...dokonca tá má na konte viac obetí ročne, než koronavírus doposiaľ.

Zatiaľ každá pandemická choroba prišla vo viacerých vlnách...uvidíme, prevencia je potrebná, aby to nezmutovalo na niečo smrtiacejšie.

magik

12 Březen, 2020, 21:27:32 #16 Naposled upraveno: 12 Březen, 2020, 21:30:47 od magik
Citace od: Wrai v 12 Březen, 2020, 21:13:30Ide o to, že je to len veľmi infekčné, ale nie je to smrteľnejšie než bežná chrípka...dokonca tá má na konte viac obetí ročne, než koronavírus doposiaľ.

Suhlasim problem je infekcnost a dlha inkubacna doba. Ale nie je pravda ze to nie je smrtelnejsie ako bezna chripka, je to tak 10 nasobne smrtelnejsie, 1% ma tazky priebeh a potrebuje byt na pristrojoch, co je pri chripke mizive percento. Navyse ak je nemocnica pretazena mnoztvom pacientov a uz nestiha, tak smrtnost rastie az na 4%.  Neviem ako zdravotnictvo v CZ ale na slovensku zdravotnictvo nestiha ani ked nema novych necakanych pacientov, s ktorymi sa v nijakom plane nerata. A ziadna nemocnica si nedokaze poradit s naporom niekolko stovak novych pacientov za den., najma ak sa kazdy z nich lieci niekolko dni az tyzdnov.

Na chripku zomrie viac ludia rocne prave preto, ze ju maju v podstate vsetci a zomrie na nu tych zopar smoliarov (myslim v percentach z celkovej populacie) co ma tazky priebeh resp nejake predispozicie.

Wrai

12 Březen, 2020, 21:55:23 #17 Naposled upraveno: 12 Březen, 2020, 22:28:39 od Wrai
Doposiaľ som všade čítal, že bežná chrípka je smrteľnejšia, nech som vygooglil hocijaký zdroj. Tým samozrejme nezľahčujem koronavírus, ale drvivá väčšina ho naozaj berie ako niečo smrtiace čo ťa zabije už pri kýchnutí, podaní ruky, bohužiaľ ako som písal, môžu za to média, a to tým, že vieme, koľko je nakazených, čo všetko sa uzavrelo...ale štatistiky o vyliečených vo svete, v danom štáte, aké je percento úmrtí vekových kategórii chýbajú.

Áno, najviac sú vždy ohrození tí najstarší, ale od 18-40 rokov je 0,2% úmrtí? alebo šance na úmrtie?

Štát robí opatrenia, aby sa nezrútil, celkový chod nášho štátu, kvôli tomu, ak by bolo infikovaných obrovské množstvo ľudí....nie kvôli tomu, že by koronavírus zabíjal ako mor.

vn

Já jsem se teprve teď vrátil ze Slovenska. Musel jsem tam ještě narychlo zajet, protože zítra bych se tam už nedostal. Stavoval jsem se v Kauflandu v Senici a i když bylo cca 20 hodin, ještě jsem si i nakoupil.

Přesto, že se mi to úplně nehodí, tak s uzavřením hranic souhlasím. Teď mluvím o našem uzavření hranic.
Lidé se chovají naprosto bezohledně, ještě včera mi kolegyně v práci říkala, že její manžel se synem byli lyžovat v Rakousku u Italských hranic, že tam je to v pohodě. No nevím, já si to nemyslím.

Takže všem pevné nervy a zdravotníkům zvlášť.

Wrai

Tu tiez na socialnych sietach koluju fotky aka bola dnes Jasna-chopok, lyziarske stredisko plne...rady kam oko nedovidi, pretoze si vsetci myslia ze maju prazdniny.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář