Koronavir

Založil vn, 12 Březen, 2020, 00:08:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vn

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z Vás už nějakou vlastní zkušenost.

magik

Ja som dostala akurat of firmy nejake dni home office naviac. Neviem ako je to v CZ ale slovensko uz zrusilo vsetky akcie a zhromazdenia nad 100 ludi, aj kina a diskoteky zavreli. Moze sa to niekomu zdat prisne kedze mame este len 10 potvrdenych pripadov ale ak nechceme exponencialny narast (co by nase zdravotnictvo uplne polozilo, kedze uz aj za normalnych okolnosti melie z posledneho), tak je to podla mna rozumne. Akurat sa bojim ze vela podnikov zkrachuje, ludia v karantene pridu o vyplaty a ze sa fakt nedockam tych New Mutants v kine (lebo pochybujem ze sa to do aprila vyriesi)  :'(

alexxiik

Moja skúsenosť, odpočuté na ulice: Jééj, ta karanténa je vlastne super, toľko som si toho dneska vybavila, nákupy, manikúra, doklady... niektorých ľudí len drbnúť lopatou po hlave a nechať ležať...

A o prístupe "preudoministra zdravotníctva" a "pseudopredsedu" vlády ani nehovorím, možno ešte mohli mesiac počkať, kým začnú naskladňovať zásoby zdravotníckeho materiálu...

Nemo54

Citace od: magik v 12 Březen, 2020, 00:51:54Ja som dostala akurat of firmy nejake dni home office naviac. Neviem ako je to v CZ ale slovensko uz zrusilo vsetky akcie a zhromazdenia nad 100 ludi, aj kina a diskoteky zavreli. Moze sa to niekomu zdat prisne kedze mame este len 10 potvrdenych pripadov ale ak nechceme exponencialny narast (co by nase zdravotnictvo uplne polozilo, kedze uz aj za normalnych okolnosti melie z posledneho), tak je to podla mna rozumne. Akurat sa bojim ze vela podnikov zkrachuje, ludia v karantene pridu o vyplaty a ze sa fakt nedockam tych New Mutants v kine (lebo pochybujem ze sa to do aprila vyriesi)  :'(

No vidíš, u nás už jich je 94, z toho dva už musí být na přístrojích. Už to jde po desítkách.
Skleróza je krásná nemoc. Nebolí a každý den se dozvím něco nového.
Poděkovat - to není práce, to je slušnost!

Jergon

Citace od: vn v 12 Březen, 2020, 00:08:10Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z Vás už nějakou vlastní zkušenost.

Jéé, a já se lekl, že už na tohle téma někdo stihl udělat komiks! :-D
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Spacecore

12 Březen, 2020, 09:31:35 #5 Naposled upraveno: 12 Březen, 2020, 09:33:39 od Spacecore
Tom Hanks už má koronavirus!

Já jsem recepční, takže u nás se to řeší dost, lidi hromadně ruší rezervace (protože jim byly zrušeny akce), je tu mrtvo a my děláme poloviční směny, takže i poloviční výplaty.

Kámoši co hrajou koncíky, tak jsou nasraní dost. Jeden žije jen z koncertu, má dítě, platí hypotéku a teď neví, co bude no. To je ale riziko no, tyhle věci se objeví z nenadání, co naděláme.

Rell

No já spíš už začínám mít na slovo koronavirus alergii...  ;D
Na každém druhém tv programu to na mě vybafne, na netu také a to nemluvím o lidech kolem sebe...

Stejně podezřívám pány vědátory, že se sekli a ten koronavirus už dávno prodělala půlka populace...jenom se tomu v lednu říkalo nachlazení či chřipka. Na tu se žádný test nikdy nedělal a symptomy jsou hodně podobné...

magik

Citace od: alexxiik v 12 Březen, 2020, 02:15:12Moja skúsenosť, odpočuté na ulice: Jééj, ta karanténa je vlastne super, toľko som si toho dneska vybavila, nákupy, manikúra, doklady... niektorých ľudí len drbnúť lopatou po hlave a nechať ležať...
Niektori ludia su fakt mimo  F:/
Moja kolegyna ked sla do prace tak sla okolo nejakeho uradu a tam taky rad ludi ako este nikdy. Karantena pre nich znamena vybavit si papiere. Ech.

Inac, ty si pisal inde na fore, ze si tiez v karantene, ci?

sackettboy

Citace od: magik v 12 Březen, 2020, 11:41:28Inac, ty si pisal inde na fore, ze si tiez v karantene, ci?

hej písal, bol asi v taliansku lyžovať :-D

alexxiik

Ale ja mám takú samo-karanténu, máme väčší počet zahraničných študentov, tak nám bolo odporučené pracovať z domu. Ono v podstate od dnešného dňa (aktuálne hodinová správa) dochádza k dosť podstatnému obmedzeniu činnosti väčšiny prevádzok, takže pravdepodobne skončíme tiež na 60 % platu alebo dovolenke.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář