Ako čítať e-comicsy

Založil ixo, 26 Únor, 2020, 22:02:38

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ixo

Ahojte,

zaujímalo by ma ako čítate komiksy v elektronickej podobe. Ja s nimi začítam a zatiaľ mi asi najviac vyhovuje notebook, aj keď to nie je úplne to pravé... Preto hľadám inšpiráciu (a či sa mi oplatí kúpiť napr. tablet).
Tiež ma napadlo, že by som si komiksy vytlačil a dal zviazať. S týmto nemáte nejaké skúsenosti?

Vďaka

quetzalogg

26 Únor, 2020, 22:39:05 #1 Naposled upraveno: 27 Únor, 2020, 08:09:41 od sackettboy
Ahoj, za sebe říkám, čím větší a kvalitnější displej, tím lépe. Čtu na notebooku, ale ještě raději na monitoru stolního PC, a občas si pustím komiks i na obrazovce 120 cm televize. Tablet jedině v případě, že si chceš číst v posteli nebo v autobusu. Je to taková méněcenná nouzovka.

GeoRW

26 Únor, 2020, 22:46:58 #2 Naposled upraveno: 26 Únor, 2020, 22:52:57 od GeoRW
Ja citam na tablete. Treba mat hlavne dobre rozlisenie a dostatocne velky display. Avsak prilis velka vaha pri vacsich tabletoch je nevyhodou. Ja mam tablet 8.5 palcov, rozlisenie 1600x2560. Citanie na sirku mi vyhovuje. Komiksy sa daju citat aj po jednotlivych paneloch (program zazoomuje na panel), tiez sa to nazyva aj "Guided view", no musia byt specialne upravene. Mozes kuknut na ACBF Viewer, odkaz v mojom podpise. Prelozil som tu niekolko komiksov, ktore maju zadefinovane panely a je mozne ich citat po paneloch, napr. Poštár.

sackettboy

ja citam prave na malom tablete ipad 4 mini, obraz je krasny lepsie ako, ked si to vytlacis alebo pozeras na pc lebo to podsvietenie urobi svoje. pouzivam program Chunky. a uplne mi to staci. citam to na šírku takze stranku si rozlozim prakticky na dva tahy najprv precitma hornu cast a potom prstom sklznem na dolnu cast.
ak ma komiks velke pismo tak citam na vysku a uplne to staci. zavisi od velkosti fontu.

Spacecore

Notebook a v práci, kde nemůžu nic stahovat, ani instalovat používám webovky s online komiksama anglicky.

quetzalogg

Citace od: Spacecore v 27 Únor, 2020, 12:02:57Notebook a v práci, kde nemůžu nic stahovat, ani instalovat používám webovky s online komiksama anglicky.

Ale víš o tom, že existujou i portable prohlížeče, který se nemusí instalovat?  :D

Rhaegar

Já čtu komiksy na 10 palcovém tabletu. Jako je to nějaký zvyk nebo prostě pocit, který nedokážu překonat, ale mě to na PC nebaví. Prostě musím vzít tu placku do ruky a číst to z toho. Ikdybych měl sedět na stejné židli před PC :D Prostě to z nějakého důvodu nejde :D   

Wrai

U mňa je to notebook...a sem-tam mobil, ale to len na online komiksy.

Spacecore

Citace od: quetzalogg v 27 Únor, 2020, 12:13:44Ale víš o tom, že existujou i portable prohlížeče, který se nemusí instalovat?  :D

vím, ale jsem noob a nepodařilo se mi to spustit :( jsem fakt levej na techniku a čím jsem starší, tím je to horší se mnou ...

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář