Strážci a Mimozemšťané

Založil acl, 21 Srpen, 2019, 21:48:37

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

acl

Zdravím všechny vespolek

Koupil jsem si před časem komiks Strážci. To, že je místo bílého papíru použita zvláštní nažloutlá barva asi není třeba komentovat a nikdo s tím již nic nenadělá.
Ale u dvou listů mám nekvalitní tisk. Obrázky jsou rozmazané a barevně nekorektní.
Jedná se o stranu 93, příběh 89 - Závody na ledu a stranu 109, příběh 105 - Otevíráme kroniku.
Chtěl jsem se zeptat, zda je to všeobecně rozšířená závada, nebo se vyskytuje pouze u mé knihy?
U Velké knihy komiksů 4 ani v časopisu ABC se tato nekvalita u uvedených stránek neobjevila.

Také jsem si zakoupil knihu Mimozemšťané a i v ní je prvních 51 příběhů dosti nedokonale otištěno. Samotný komiks je v pořádku ale písmena v bublinách jsou rozostřena a nejdou přečíst. U některých stran je to na celé ploše, u jiných pouze od poloviny dolů. Vypadá to spíše jako nekvalitní tisk než nekvalitní sken.
Vím, že v anotaci je psáno, že tyto příběhy nejsou skenovány z původních originálů. Ale mám je ještě z dávných dob naskenované přímo ze Sedmičky a rozhodně netrpí závadou, která se vyskytuje v knize.

Tak podobně laděný mail jsem poslal vydavateli. Odpověděl mi velice lakonicky, že asi pět listů ze Strážců se nedochovalo a tudíž se neskenovalo z originálních předloh. To může být ten problém. Ale jestli to jsou zrovna tyto listy co uvádím, si pan vydavatel nepamatuje. A tím to hasne.
S Mimozemšťany je to stejné. V odpovědi jen zopakoval co jsem mu výše napsal.

Nevím jestli takový přístup vydavatele u těchto drahých obrazových publikací je adekvátní. Zvláště když asi každý z nás ví, že když chci, udělám dobrý sken skoro ze všeho a nemusím se vymlouvat na absenci originálů.

Píši to tak trochu jako postesknutí, ale hlavně se chci zeptat jestli máte stejné problémi s těmito knihami, nebo jsem si koupil nějaké zmetky a musím je jít vyměnit.

pif

Tak, co se týká Strážců, nahlédl jsem do knihy, abych si vše vybavil. (Doufám, že jsem nic nepřehlédl.)
Nedochovaly se originály k 26, 27, 89, 105 pokračování. Tato pokračování mohou působit matným dojmem.
Nicméně, než aby působila tímto dojmem celá kniha, tak raději jenom těchto pár pokračování.
Pan Toman si přál nový název u prvních 8 dílů, tedy: JAK TO ZAČALO
Nově jsme vysázeli text v ráměčcích u pokračování 3, 4, 24, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 35, 58.
Kdybyste viděl v jakém stavu byla některá pokračování, tak byste zaplakal. (Např. u 28. pokrač. byla zcela zaškrtána mapa, naštěstí se ji však podařilo restaurovat, u některých dalších byla vystřižena okýnka, jen proto, že tam byl pionýrský znak, atd., atd.)
Jsem na jednu stranu rád, že se tak nějak podařilo ještě jednou vydat staré komiksy z 70. - 80. let, ale jsem si zcela vědom, že kruh z těmito komiksy se takřka uzavřel a pevně doufám, že jsem těm několika stovkám pamětníků  udělal radost.
Co se týká Mimozemšťanů, prosím směřujte mail na skutečného nakladatele titulu, on ví nejlépe, jak k tomu přistupoval, já u toho kontrolu neměl. (Vím jen, že prvních 50 dílů bylo skenováno ze seš. vydání)
J. Vybíral

Rell

to acl:

Mimozemšťany vydalo Nakladatelství Václav Vávra....(grafické úpravy: Marko Čermák ml.)

Kontakt máš zde:

http://www.intercrosse.eu/interkros/2-KONTAKTY

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář