Strážci a Mimozemšťané

Založil acl, 21 Srpen, 2019, 20:48:37

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

acl

Zdravím všechny vespolek

Koupil jsem si před časem komiks Strážci. To, že je místo bílého papíru použita zvláštní nažloutlá barva asi není třeba komentovat a nikdo s tím již nic nenadělá.
Ale u dvou listů mám nekvalitní tisk. Obrázky jsou rozmazané a barevně nekorektní.
Jedná se o stranu 93, příběh 89 - Závody na ledu a stranu 109, příběh 105 - Otevíráme kroniku.
Chtěl jsem se zeptat, zda je to všeobecně rozšířená závada, nebo se vyskytuje pouze u mé knihy?
U Velké knihy komiksů 4 ani v časopisu ABC se tato nekvalita u uvedených stránek neobjevila.

Také jsem si zakoupil knihu Mimozemšťané a i v ní je prvních 51 příběhů dosti nedokonale otištěno. Samotný komiks je v pořádku ale písmena v bublinách jsou rozostřena a nejdou přečíst. U některých stran je to na celé ploše, u jiných pouze od poloviny dolů. Vypadá to spíše jako nekvalitní tisk než nekvalitní sken.
Vím, že v anotaci je psáno, že tyto příběhy nejsou skenovány z původních originálů. Ale mám je ještě z dávných dob naskenované přímo ze Sedmičky a rozhodně netrpí závadou, která se vyskytuje v knize.

Tak podobně laděný mail jsem poslal vydavateli. Odpověděl mi velice lakonicky, že asi pět listů ze Strážců se nedochovalo a tudíž se neskenovalo z originálních předloh. To může být ten problém. Ale jestli to jsou zrovna tyto listy co uvádím, si pan vydavatel nepamatuje. A tím to hasne.
S Mimozemšťany je to stejné. V odpovědi jen zopakoval co jsem mu výše napsal.

Nevím jestli takový přístup vydavatele u těchto drahých obrazových publikací je adekvátní. Zvláště když asi každý z nás ví, že když chci, udělám dobrý sken skoro ze všeho a nemusím se vymlouvat na absenci originálů.

Píši to tak trochu jako postesknutí, ale hlavně se chci zeptat jestli máte stejné problémi s těmito knihami, nebo jsem si koupil nějaké zmetky a musím je jít vyměnit.

pif

Tak, co se týká Strážců, nahlédl jsem do knihy, abych si vše vybavil. (Doufám, že jsem nic nepřehlédl.)
Nedochovaly se originály k 26, 27, 89, 105 pokračování. Tato pokračování mohou působit matným dojmem.
Nicméně, než aby působila tímto dojmem celá kniha, tak raději jenom těchto pár pokračování.
Pan Toman si přál nový název u prvních 8 dílů, tedy: JAK TO ZAČALO
Nově jsme vysázeli text v ráměčcích u pokračování 3, 4, 24, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 35, 58.
Kdybyste viděl v jakém stavu byla některá pokračování, tak byste zaplakal. (Např. u 28. pokrač. byla zcela zaškrtána mapa, naštěstí se ji však podařilo restaurovat, u některých dalších byla vystřižena okýnka, jen proto, že tam byl pionýrský znak, atd., atd.)
Jsem na jednu stranu rád, že se tak nějak podařilo ještě jednou vydat staré komiksy z 70. - 80. let, ale jsem si zcela vědom, že kruh z těmito komiksy se takřka uzavřel a pevně doufám, že jsem těm několika stovkám pamětníků  udělal radost.
Co se týká Mimozemšťanů, prosím směřujte mail na skutečného nakladatele titulu, on ví nejlépe, jak k tomu přistupoval, já u toho kontrolu neměl. (Vím jen, že prvních 50 dílů bylo skenováno ze seš. vydání)
J. Vybíral

Rell

to acl:

Mimozemšťany vydalo Nakladatelství Václav Vávra....(grafické úpravy: Marko Čermák ml.)

Kontakt máš zde:

http://www.intercrosse.eu/interkros/2-KONTAKTY

acl

Vážení kolegové, nevím zda jsem příspěvek špatně napsal ale na konci jsem vyslovil otázku, zda máte v knize stejné problémy nebo jsem si jen já koupil nekvalitní kus.
Skoro pětset lidí koukne a nikdo neodpoví?

jmaky

Ahoj bude to asi všude.  Něco vysvětlil již pif.  Osobně chápu že autoři před 40 roky neměly  skeny ani nic podobného a vše putovalo papírově...  Ono se říká že slavný archiv ABC jsou  dvě  skříně...  Takže je to tak asi všude.
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

majordomus

07 Říjen, 2019, 19:01:10 #5 Naposled upraveno: 07 Říjen, 2019, 19:03:55 od majordomus
Panové, tak jsem se také kouknul a ty popisované vady, tam mám také.
Ale naštěstí to u mě lze přečíst, proto jsem si toho až tak nevšímal, myslel jsem, že to tak bylo i v originále.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář