Fenomén zvaný Star Wars

Založil Wrai, 28 Březen, 2019, 19:29:54

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

Wrai

04 Květen, 2020, 20:29:17 #331 Naposled upraveno: 04 Květen, 2020, 20:33:40 od Wrai
Ďalší Star Wars film napíše a zrežíruje TAIKA WAITITI(Thor: Ragnarok, Mandalorian, Jojo Rabit) spolu s Krysty Wilson-Cairns (1917, Last Night in Soho)
Ďalší Star Wars seriál vo vývoji má na starosti Leslye Headland (Russian Doll, Bachelorette)

Digitálna kópia komiksu Star Wars: Doctor Aphra(2020) je free ako darček.
Digitálna kópia knihy Star Wars: Queen's Shadow je free ako darček.

Vader Immortal príde aj playstation VR.
Star Wars Jedi: Fallen Order ponúka Free Update

quetzalogg

Tak, Clone Wars za námi. Z mého pohledu, posledních pár epizod strká do kapsy jak Mandaloriana, tak i filmy Ep. VII-IX.

Wrai

05 Květen, 2020, 23:44:53 #333 Naposled upraveno: 05 Květen, 2020, 23:54:52 od Wrai
K TCW:

Tento seriál bol od začiatku trochu kontroverzný medzi SW fans, už od prvého momentu keď sa objavila Ahsoka Tano, tak mnoho ľudí spolu so mnou nešlo rozdýchať, že Anakin mohol mať padawanku. Dehonestevalo to starý kánon, robilo ho to už vtedy nesúdržným a popieralo to všetky diela vydané predtým, nekorešpondovalo to ani s Anakinovým filmovým charakterom. Stále, ale visela vo vzduchu otázka ako bude príbeh Ahsoky zakončený? Odíde z Rádu? Bude zabitá? Docieli hodnosť rytiera Jedi a už nebude po Anakinovom boku?

Ďalšou vecou bolo to, že boli pozmenené osudy jediov, udalostí a podobne, priebeh klonových vojen pekne mapoval komiks Republika a tu sa tento animák značne odkláňal od doposiaľ napísaného kánonu. SW fans čím ďalej tým viac rozdeľoval na ortodoxných, ktorí ho hejtovali a tých flexibilných, ktorí sa adaptovali na zmeny, ale pracoval na ňom George Lucas, takže on si určoval smerovanie kánonu. Mňa to tiež štvalo, pretože Lucasovi bolo fuk čo bolo dovtedy v kánone on si raz svoju cestu dehonestovaním a remastrovaním starej a novej trilógie filmov...bol som za to, aby mu práva na SW boli odobraté lebo som to tipoval, že v roku 2030 už bude 20 remaster SW filmov.

Ďalším klincom do rakvy bolo keď ohlásil zmŕtvych vstanie Maula...to bolo už cez čiaru ako Ahskoka sťaby Anakinová padawanka...Sith, ktorý bol nepochybne rozpolený Obi-Wanovým mečom, tak ako to mohol sakra prežiť? Ak prežil Maul tak Palpatine rozhodne neskapal v šachte na Hviezde smrti(čo sa o niekoľko rokov potvrdilo).

Potom, ale prišiel zdanlivý koniec piatou sériou, SW kúpilo Disney a čo čert nechcel The Clone Wars sa stal mostom medzi starým a novým kánonom. Hoci pôvodne malo mať TCW 8 sérií. Medzi tým si už TCW obľúbili všetci. Bolo to zakončené celkom pekne a človek nejak nepotreboval vidieť totálny koniec klonových vojen.

Šiesta séria pozostávala z nedokončených príbehov a opäť poskytla kontroverznosť keďže domovskou planétou sithov už nebol Korriban, ale Moraband.

Ohlásenie siedmej série prišiel ako blesk z jasného neba, nikdy by som nebol povedal, že sa po toľkých rokoch TCW dočká totálneho zakončenia.

Najnovšiu sériu hodnotím ako výbornú...iste, prvý príbeh okolo Bad Batch oddielu bol fajn, ale opäť to bolo o tom čo sme videli 10x v seriály, o oddanosti, morálke a charaktere klonov. Bol to však príbeh, ktorý chcel Filony ukázať už skôr, len až teraz dostal príležitosť.

Druhý príbeh bol na môj vkus úplne mizerný a zbytočný Ahsoka s deťmi, kde uniká z väzenia len, aby sa do neho opäť vrátila.

Posledný príbeh bol, ale skvost a mám dojem, že to mal byť pôvodne film, ale asi im odobrili nech ukážu aj iné príbehy, už v úvode logo Lucas unlimited, žiadna múdrosť a dej začínal tam kde predošlá epizóda skončila. Animačná stránka excelentná a hudobná bola úplne epická, najmä v poslednej epizóde.

Kontroverznosti boli aj tu, dej prebiehal úplne inak ako v knihe Ahsoka ... tam Ahsoka bojovala s Maulom na námestí Mandaloru, mala zelené meče, chcela Maula nalákať v súboji do pasce a Rozkaz 66 ju zastihol na planéte...to však Filony odôvodnil tým, že autorke knihy dal len koncept, keď ešte ani netušil, že bude siedma séria, ale beztak opäť to pozmeňuje dielo, ktoré už bolo vydané.

Ďalšou vecou je, že Rex a aj Jesse, tudiž všetky klony, priamo vedeli, že Palpatine je Sidious, iste môže za to ten čip, ale to, že je Palpatine Sidious nevie nikto zo senátu ani žiadne vysokopostavené osoby, ale vie to celá armáda klonov?

Poslednou vecou bola záverečná scéna, ak Vaderovi stačí len jeden pohodený svetelný meč, aby pokladal, že Ahsoka je mŕtva je nezmysel. A čo potom tie hroby? Však muselo byť jasné, že niekto prežil a pochoval ich.

Každopádne to malo spád, akciu a aj napriek tomu, že človek vedel ako to dopadne bolo to napínavé. Maul ako Starikiller bol tiež super. A hoci som si posledné scény predstavoval inak, menej na divákovú predstavivosť a viac na vysvetľovanie, páčilo sa mi, že to skončilo dosť depresívne a nie nejakou nádejou v lepšiu budúcnosť.

Wrai

- Temuera Morrison si zahrá Boba Fetta v druhej sérií Mandaloriana

- Jedi Fallen Order sa dočká pokračovania

Wrai

12 Květen, 2020, 22:02:20 #335 Naposled upraveno: 12 Květen, 2020, 22:08:42 od Wrai
Údajne Ahsoka, potom aj Sabine sa majú objaviť v druhej sérií Manda. Avšak bude to Bo-Katan kto sa tam objaví a stvárni ju jej dabérka z animákov Katee Sackhoff.

Wrai

Už je to 40 rokov od premiéry Impérium vracia úder:

Wrai

éra High Republic sa odkladá na budúci rok:

Wrai

Rell

Ale to je jen narážka na naši ministryni financí a její plynulou angličtinu....prý jí umí, ale asi to bude jako s Kolombovou ženou.....asi existuje, ale nikdo jí nikdy neviděl... :D

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/alena-schillerova-cnn-prima-news-rozhovor-anglictina.A200514_174400_domaci_tho

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář