Fenomén zvaný Star Wars

Založil Wrai, 28 Březen, 2019, 18:29:54

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

myth

Vzestup Skywalkera shlédnuto. A musím říci, že sice to nebyl špatný film, ale z celé nové trilogie je pro mě nejslabší. A zde za to jednoznačně může recyklace Palpatina. Přiznám se, že nějak posedlost touhle epizodní postavou nechápu. A na to potom navázané naprosto hloupé zvraty v ději, hlavně objevení se nového Konečného řádu, který si jen tak nahradí První řád. Musím dát za pravdu všem kritikům, kteří tvrdí, že "fanservis" je zde už hrozně přehnaný a to na úkor děje a vývoji postav.

Abych ale jen nekritizoval, moc se mi líbili herecké výkony hlavní čtveřice, ty opravdu bavili. Akce a bitvy byly také dobré a celkově jsme se v kině nenudil.

Wrai

22 Leden, 2020, 17:14:37 #231 Naposled upraveno: 22 Leden, 2020, 19:59:54 od Wrai
Olalalalaaaa:

Kto sa tesi?

Wrai

Koncept arty z Trevorrowovej epizódy IX, ktorá mala pracovný názov "Duel of the Fates"

https://imgur.com/a/lX9JG8F#MTYat4i

myth

Vedl jsem s kamarádem debatu o posledních Star Wars a vyplynulo nám z ní, že Han Solo je evidentně rytíř Jedi, když ne oficiální, tak minimálně s potenciálem nejvyšších mistrů. :)

Wrai

myth

25 Leden, 2020, 11:31:54 #235 Naposled upraveno: 25 Leden, 2020, 11:37:34 od myth
Právě že nic, bylo to v pracovní době při obědě. :D

Protože jak se ve filmech pozná Jedi? Používá světelný meč a sílu. V Impérium vrací úder Solo použil světelný meč a v poslední epizodě se objevil jako vize po svojí smrti, což je výsada nejmocnějších rytířů Jedi a demonstroval tak tím úroveň svojí síly, minimálně v latentní podobě. A to, že sílu nepoužil nikdy předtím bylo proto, že byl k ní velmi skeptický a uzavřený. Ostatně Leya měla také velkou moc, ale v první trilogii ji také nepoužila, pokud tedy nepočítáme, že v posledním díle cítila, že Luke je v pořádku.

Han ji navíc nejspíše používal latentně, protože byl nejlepší pilot galaxie a to je věc, kterou prokazují právě ti, co vládnou velkou silou. O Vaderovi/Anakinovi bylo řečeno už v prvních Hvězdných válkách, že to byl skvělý pilot, a sami jsme to viděli v druhé trilogii a sám Luke byl také velmi dobrý pilot.

A že nikdo z příslušných postav jeho sílu necítil? Vader v první trilogii také necítil sílu z Leyi a z Luka teprve až po nějaké době když ho Ben začal cvičit.

Či-li všechny indície svědčí jednoznačně proto, že Han je mistr Jedi, jen o tom neměl nikdo tucha. Beru že to bude pro dost lidí nepředstavitelné, protože nad tím nikdy neuvažovali a nikde to není explicitně řečeno, ale v Hanově případu jsou indície poměrně jednoznačné.

:D

Rhaegar

Nechci nabourávat tvojí teorii, ale připomněl jsi mi tenhle skeč o tom jak Han nevěří v Sílu :D

Wrai

Ale v epizóde IX to nebola reálna vízia Hana, ale Benová spomienka, čo tam aj zaznie.
Čiže dobrý pilot = Jedi? Alebo, že Jedi nemôže byť zlý pilot? A čo taký Obi-Wan?

myth

Když ve Star Wars promlouval evidentně mrtvý k živému, tak to vždy bylo jeho zhmotnění pomocí síly. Ten člověk si uvědomoval, že je mrtvý a co se s ním stalo a byl schopen interakce s tím, ke komu promlouval.

Hanova vize si zcela jasně uvědomovala, kdo je, že je mrtvý a jak zemřel. Měla naprosto normální interakci s Benem juniorem. Takhle se přesně projevují silové vize zemřelých Jedinů (nebo jak se to jmenuje). Když ve Star Wars někdo vzpomínal, nikdy se tato myšlenka nezhmotnila a neprováděla s ním interakci, to byla výsada vizí síly.

Ergo Han z IX splňuje všechny podmínky nutné k tomu, aby byl prohlášen ne za vzpomínku, ale za vizi.

Ovšem že ne. Pouze je to podpůrný argument, protože přítomnost (latentní) síly se projevovala i tím, že propůjčovala nositeli výjimečnou schopnost pilotáže.

Jediné, co tam habruje je, že Hanova vize nemá kolem sebe zářící opar a není mihotavá až částečně průhledná. Ale podporu mám, že ne vždy se tyto vize musí projevit takto. V IV. se Benova vize projevila jen jako hlas a v VIII. se vize (sice živého) Luka projevila jako zcela reálně vypadající.

Tělo Jediho sice musí zmizet, aby se transformovalo do vize, ale Han spadl do "díry" a jeho mrtvé tělo se nikde neobjevilo, tedy je zde možný předpoklad, že se také rozplynulo.

Sám jsem se až divil, když jsem s tím přišel, jak to vše do sebe perfektně zapadá, že?  ;)

Wrai

Povie tam "I am just a memory...your memory." Bodka. Je to tam ním priamo povedané, takže tu nie je žiadne, ale...na konšpiračné teórie tu nie je priestor.

Presne tak, duchovia sú napoly priehľadný s modrou aurou...bol taký Han? A k splynutiu so Silou musíš mať obrovské znalosti o Sile...čo Han nemal. Dostal svetelným mečom cez hruď a spadol, nerozplynul sa. Obi-Wan splynul so Silou skôr než dostal ranu od Vadera.

A na záver...už v Lucasovom náčrte Star Wars bol Han Solo pašerákom...jedine jeho podoba sa menila, ale nie profesia.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář