Fenomén zvaný Star Wars

Založil Wrai, 28 Březen, 2019, 19:29:54

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai


Wrai


Wrai

Mando piaty diel bol fajn...čo mi však vadí je, že baby Yoda je kotva pre lepší dej...dobre je to pre niekoho cute element, ale podľa mňa by bol seriál lepší keby ho už niekam dal a vyriešil to prenasledovanie.

Návrat na Tatooine bol fajn, Ming Na Wen bola v pohode...čo mi však vadilo bolo:
Mando sa strachuje o baby Yodu a na druhej strane ho nechá v otvorenej lodi celkom samého.

Fefty


Wrai

Video, ktoré ocenia tí, ktorí rozumejú nemčine  ;D


Wrai

Rise of the Skywalker sa blíži, už o 6 dní idem na predpremiéru...a čo vy?
Ešte pred pár mesiacmi som preložil leak deja, ktorý je zhruba na 95% pravdivý, kvôli reshootom sa môžu niektoré scény rozchádzať, poprípade tam nemusia byť:
Ukázat / Skrýt sekci  :

- epizóda by mala začať flashbackom kde Luke trénuje Leiu(na lesnatej planéte), majú na sebe helmy s krytom(ako Luke v Millennium Falcon v ep. IV) a ich výzor je omladený(niekedy po epizóde VI), Leia má modrý svetelný meč, Luke zelený - vymazané alebo presunutá scéna inde.


- Prvý záber začína na planéte Exogol, temnej pustej planéty, kde zo zeme trčí veža imperiálneho hviezdneho deštruktora, ktorý sa vynára z povrchu planéty. Ten vysiela signál a nakoniec sa zo zeme vynoria stovky deštruktorov. Sithská flotila.

- Kylo Ren si je vedomý, že za enormnou mocou Snokea stála nejaká šedá eminencia, aktívne po nej pátra. Generál Hux a generál Pryde to považujú za mrhanie časom a zdrojmi Prvého rádu. Kylo vedie útok na istú planétu, čo ho dovedie k nejakému tvorovi zvaného Veštec/Veštkyňa, ktorá mu dá Vaderov "Wayfinder"(zariadenie so súradnicami, pyramídovitého tvaru a je pripevnený k TIE Fighteru). Je tam aj akýsi zámok/hrad, Kylo si je istý, že tam nájde tú moc, ktorá stála za Snokeom. Kylo má flashback, víziu Luka a Hana a počuje ako ho volá Palpatinov hlas.

- Na planéte Ajan Kloss, džunglová planéta si Odboj zriadil základňu, Leia díva na Rey ako trénuje so svetelným mečom, Leia je odteraz jej tútorka, prevzala žezlo po Lukovi, Rey sa snaží komunikovať s Lukom, ale ten neodpovedá. Rey má v sebe mnoho hnevu, zo zlosti rozsekne strom, ktorý spadne na BB-8 a poškodí ho. Z celkovej nádeje, ktoré všetci do Rey vkladajú je frustrovaná a vracia Leii Lukov meč.

-  Kylo Ren prilietava do Neznámych oblastí na pustú planétu Exogol, ktorú tvorí akýsi čierny kameň a pristane neďaleko masívnej čiernej kocky levitujúcej vo vzduchu, kráča popod ňu a objaví akýsi výťah, ktorý vedie dole do planéty...sú tam obrovské sochy...a nádrže v ktorých sú klony Snokea(o ktorých sa starajú malý mužíci?) ... najprv počuje Palpatinov hlas ako všetko zosnoval skrz Snokea...a spoza bleskov odhaľuje svoju tvár v nejakej miestnosti objaví Palpatina, ktorý leží(pripútaný?) na nejakom áru a sú pri ňom aj akýsi Sithský lojalisti. Palpatine je zostarnutý a vyzerá akoby šiel o 5minút umrieť. Identifikuje sa ako Darth Sidious, Kylo mu pohrozí svetelným mečom, pretože vie, že nie je možné, aby prežil pád na Hviezde smrti II. Palpatine sa vysmieva Kylovi ohľadom "nechaj minulosť umrieť" a povie mu, že "minulosť je kľúčom k budúcnosti." Po porážke nad Endorom odletel do neznámych oblastí, aby znovu vybudoval svoje Impérium. Odhalí Kylovi, že má hviezdne deštruktory a každý z nich oplýva technológiou Hviezdy smrti a je schopný zničiť planétu. Palpatine nariadi Kylovi, aby mu priviedol Rey a dáva mu na povel Sithskú flotilu aj armádu. Palpatine povie Kylovi o svojich rodokmeni. Nariadi mu aj, aby skul svoju helmu a až potom bude pripravený vydať sa na svoju misiu.

- Helma je skutá pravdepodobne na Mustafare a rytieri Ren to celé sledujú.

- Finn a Poe s pár emzákmi cestujú na základňu na ľadovom asteroide, aby sa stretli s prostredníkom(Boolio), ktorý je v kontakte so spojkou v Prvom ráde. Boolio im dáva nejaké dáta. Prichádza Prvý rád útočí na asteroid. Millennium Falcon robí skoky bez výpočtov, aby striasli Prvý rád. Je to dosť riskantná jazda. Nakoniec prichádzajú na Ajan Kloss, kde Rey kričí na Poa za poškodenie Falcona a Poe na Rey za poškodenie BB-8.

- Odboj rozšifruje dáta a zistí o návrate Palpatina. Padne zmienka o tom či to nie je klon, ale nikto to nevie potvrdiť, ani vyvrátiť. Zisťujú, že Snoke bol len Palpatinovou bábkou, ktorá mala pre Palpatina pripraviť pôdu. Finn sa obáva toho, že ďalšie deti budú ukradnuté Prvým rádom. Leia pozná kontakt, ktorý pátral po spojitosti s Neznámymi oblasťami a bude ochotný pomôcť.

- Schôdza s najvyššími dôstojníkmi Prvého rádu, Hux aj Pryde sú tam, hlava Boolia hodená na stôl. Kylo vie, že je medzi nimi zradca, ale schvaľuje to lebo to vyláka Rey. Niekto má pochybnosti o Sithskej flotile, ale ten dôstojník je vzápätí škrtený Kylom, hodený o strop a o podlahu.

- Leia posiela Poa, Finna, Rey, Chewieho a C3P-O a BB-8 na Passanu. Tam prebieha obrovský festival. Dieťa dá Rey ručne vyrobený náhrdelník ako dar. Kylo nadviaže mentálne spojenie s Rey, padne reč na jej rodičov, chytí jej náhrdelní a strhne ho na hviezdnom deštruktore ho analyzuje a zistí odkiaľ je.

- Na festivale ich napadnú trooperi Prvého rádu, Lando Calrissian im pomôže a povie o Sithskej dýke. Dávno predtým pátral s Lukeom po Sithskom lojalistovi menom Ochie a celkovo po Sithských relikviách. Lando im povie ako mu Prvý rád ukradol dieťa, kým bol s Lukeom na misii odvtedy ostal na Passane.

- Prichádza Prvý rád, hrdinovia utekajú Lando ich nasmeruje k Ochieho lodi. Rytieri Ren sú na Passane. Falcon ukoristený na palubu deštruktora Prvého rádu. Rey vidí Ochieho loď a je to tá z jej vízie, vedľa lodi sú Ochieho ostatky. Ochie nebol lojalista, ale zabiják. Rey cíti s dýkou silné spojenie.

- Na dýke je Sithské písmo, ktoré nikto nepozná. C3P-O vie čo je to za písmo, ale jeho program mu to nedovoľuje preložiť. Vie čo sa tam píše, ale nemôže to doslovne preložiť, povie im o "Wayfindery." Chewbacca berie dýku. Prichádza obrovský púštny červ, ktorý ich chce zožrať, bojujú s ním sú zatlačení do slepej uličky. Rey cíti, že červ zranený a vylieči ho, červ odchádza. Na oblohe si všimnú Kylov deštruktor, správne predpokladajú, že Falcon je ukoristený, opravujú Ochieho loď.

- Rey cíti, že Kylo prichádza, ide ho odlákať od Ochieho lodi.  Pretne jeho TIE fighter mečom, súboj. Rytieri Ren mieria k hrdinom, Chewie oddelený vzatý do väzenského transportu. Rey si to všimne a pomocou Sily bráni lodi odletieť, Kylo ju zase postrkuje do atmosféry, pretláčanie lodi, Kylo má prevahu a loď stúpa do výšky, Rey z frustrácie a hnevu nechtiac vypustí z ruky blesky, čím trhá transport na kusy s Chewiem na palube, nikto na palube neprežil.

- BB-8 nájde na lodi droida D-O a sfunkční ho. Žiadna dýka, žiaden Chewie, žiaden Falcon, ale C3P-O má v pamäti to Sithské písmo.

- Poe pozná Zorri Bliss a letia za ňou na Kijimi. Babu Frik môže odstrániť C3P-O jeho obmedzenia na čítanie Sithského textu. C3P-O ich varuje, že jeho osobnosť bude vymazaná, ostatní chcú nájsť iné riešenie, ale Threepio sa na to dáva dobrovoľne...červené oči...prečíta text...nasmeruje ich na Palpatinov "Wayfinder" a bim a jeho pamäť je prázdna. Zorri dáva Poeovi kapitánsky medailón Prvého rádu. Kylov deštruktor prichádza na orbitu a Rey cíti, že Chewie žije.

- Kylo opäť zriadi mentálne spojenie s Rey a majú debatu o jej rodičoch a o dýke. Ochee bol vyslaný, aby zabil jej rodičov, Rey nenašiel na Jakku a odletel(spomienka Rey na odlietajúcu loď). Rey zaútočí svetelným mečom na Kyla. Po súboji Kylo vie čo potrebuje a vydáva sa na Kijimi.

- Rey, Finn, Poe infiltrujú Kylov deštruktor, pričom dýka v Kylovej kajute vábi Rey, či skôr ju Rey cíti skrz Silu a vydáva sa tam...Finn a Poe zistili, že Chewie žije a idú ho zachrániť a zároveň si idú aj po Falcon, no všetci sú zajatí. Rey nachádza dýku, ale Kylo opäť zriaďuje mentálne spojenie, pretože ju na Kijimi nevie nájsť...Kylo vraví Rey, že Ochee ju nemal zabiť, len odviesť. Palpatine ju chce lebo je v nej temnota a priznáva sa jej, že je na jeho misii. Opäť súboj skrz mentálne puto, ale každý je vo vlastnom prostredí, Kylo na planéte, Rey v jeho kajute, poblíž je Vaderova helma, ktorá schytáva zásah, úlomok z nej sa objaví Kylovi pri nohách a uvedomí si, že Rey je v jeho kajute a vracia sa na krížnik.

- Hux oslobodzuje Finna a Poa a Chewieho a nasmeruje ich k Falconovi, on bol celý čas spojka Odboja. Pryde ho zastrelí. Hviezdny deštruktor zničí Kijimi.

- Informácia z prekladu dýky ich privádza na mesiac Kef Bir na ktorom sú trosky Hviezdy smrti II, kde sa má Palpatinovom wayfindery. Tam stretávajú Jannah, ktorú uniesol Prvý rád, ale unikla a je dcérou Landa. Tá poskytne Rey plavidlo, ktorým sa dostane na trosky Hviezdy smrti, skrz útroby sa dostáva do Palpatinovej veže a v komnate nachádza Palpatinov wayfinder, keď sa ho dotkne zažije víziu s červeným mečom...Kylo Ren sa tam objavuje a ničí Palpatinov wayfinder, hovorí, že ak chce ten Vaderov musí mu čeliť....súboj.

- Počas ich súboja na troskách Hviezdy smrti zomiera Ajan Kloss Leia...Kylo, Rey aj Palpatine cítia jej smrť...zo šoku sa skôr spamätáva Rey a prebodne Kyla svetelným mečom, no so slovami, že nikdy neprejde na Temnú stranu a nikdy nebude ako on ho vzápätí aj uzdraví...berie si jeho TIE fighter, kde je aj wayfinder a odlietava...Kylo ostáva ležať na troskách. Ostatní sa s Jannah vracajú do základne Odboja.

- porazený a zlomený Kylo na troskách Hviezdy smrti zažíva víziu svojho otca Hana Sola(Harrison Ford je späť) a hovorí mu, že nikdy nie je neskoro prinavrátiť sa k svetlu a učiniť správne rozhodnutie. Kylo sa nakoniec zrieka prezývky Kylo Ren a svoj svetelný meč zahadzuje do oceánu.

- Frustrovaná Rey prilietava na ostrov Ahch-To, ničí TIE fighter a je rozhodnutá ostať v exile ako kedysi Luke Skywalker...zahadzuje svetelný meč, keď v tom ostáva levitovať vo vzduchu a vracia sa k nej...objavuje sa duch Luka Skywalkera a prehovára jej do duše...Rey musí čeliť Palpatinovi ako kedysi Luke Vaderovi...Luke vyťahuje z mora svoj potepený X-Wing, nasmeruje ju do chatrči kde mal uložený Lein svetelný meč a Rey si ho berie...tentokrát odhodlaná odlieta na súradnice z Vaderovho Wayfinderu do Neznámych oblastí na planétu Exogol.

- späť na Ajan Kloss v základni Odboja je míting...C3P0, Poe, Finn a Jannah tam dorazili, C3P0vá pamäť je obnovená zo zálohy až na to, že záloha je staršia. Skupinka sa dozvedá o smrti Leii. Prichádza tam aj Lando a je odhodlaný pomôcť.

- Finn z droida D-0, ktorého našli v Ochieeho lodi bol schopný dostať súradnice Exogolu a Odboj sa mobilizuje na útok.

- Rey prichádza na Exogol a kráča pod veľkou levitujúcou kockou a objavuje výťah, ktorým ide dole pod planétu a nachádza Palpatina....akurát, že tentokrát je v akejsi obrovskej aréne pripútaný k akémusi obrovskému mechanickému ramenu s podporou života. Nad nimi je obloha plná hviezdnych deštruktorov. Rey ho konfrontuje.

- Palpatine chce, aby ho Rey zabila v hneve. Podobne ako Luke pred rokmi. Začína debata o jej rodokmeni a iné reči...hovorí jej, že len to jej dá moc, aby zachránila priateľov.

- Na oblohe začína bitka Odboj vs Prvý rád a Impérium...Palpatine má reči, že tak ako Vader nezabil Luka skrz príbuzenské puto, tak Rey zabije Palpatina lebo sú príbuzní. Rey dá na jeho reči a ide ho zabiť.

- Ben Solo dorazil na Exogol a pred vstupom ho konfrontujú rytieri Ren...začína bitka a keďže Ben nemá svetelný meč mláti ich Silou...tesne pred Reyinym seknutím svetelného meča, ktorým by zabila Palpatina ucíti v Sile Bena...a skrz ich mentálne Silové puto mu na pomoc posiela Anakinov svetelný meč. Ben je dobitý, krvavý, dorezený a krváca, ale stojí na nohách.

- Rey s Leiným svetelným mečom, Ben s Anakinovým svetelným mečom, spoločne konfrontujú Palpatina...Palpatine je rád, že sa obaja objavili spoločne pred ním...použije svoju moc a zriadi medzi nimi mentálne puto a následne z toho vysáva ich moc a omladí sa...zo starého, malého, zošuvereného Palpatina sa stáva Palpatine z epizódy III v čierno-červenej róbe. Palpatine chcel prenechať impérium Rey, ale vďaka ich spoločnému príchodu sa mu naskytla nová šanca.

- Palpatine pri plnej sile strieľa do Bena blesky, následne Ben spadne z útesu do hmly a už ho nikto nikdy nevidel...potom Palpatine začne strieľať blesky do atmosféry, čím ničí a paralyzuje lode Odboja, počas toho prehovára k Rey, aby sa k nemu pridala.

- Rey sa načahuje k Sile a žiada o pomoc, ozvú sa jej hlasy Jediov z minulosti a majú motivačné preslovy. Medzi inými počuť aj Obi-Wana, Ahsoku Tano, aj Leiu...Rey vezme Anakinov svetelný meč, Lein svetelný meč a postaví sa na nohy, čím upúta Palpatinovú pozornosť, ten do nej začne strieľať blesky, ale Rey s prekríženými mečmi mu odoláva a odráža ich späť na neho a Palpatine raz a navždy hynie v obrovskom výbuchu.

- Bitka na oblohe zúri, no Odboj už akosi vie, že stačí vyradiť jednu loď a všetky ostatné spadnú...tá materská loď má ostatné pripútané akýmsi signálom...materská loď je tá na ktorej je generál Pryde, ktorý je po zosnulom Huxovi vrchným veliteľom Prvého rádu....to sa Odboju podarí a tadáááá...Je dosť možné, že Millennium Falcon je zničený.

- záver sa odohráva na Tatooine na Larsovej farme, kde sú aj hlavní hrdinovia Finn, Poe, Jannah, Chewie, R2, 3PO, BB-8 aj D-O, tí stoja obďaleč...Rey spomína a pomocou Sily rozoberá Lein aj Anakinov svetelný meč...a z ich dielov si skladá svoj vlastný, ktorý má zlatú alebo žltú čepeľ, zvyšky zahrabáva do piesku.

- Keď sa Rey chytá k ostatným kamarátom, zastaví ju okolo idúci chlapec, ktorý hovorí, že na tomto mieste už roky nikto nikoho nevidel, pýta sa na jej na meno a tá mu odpovedá Rey, Rey Skywalker a chlapec pokračuje v ceste. Spoločne s ostatnými hrdinami potom sledujú západ dvoch sĺnk, pričom sa neďaleko nich objavujú duchovia Luka a Leii.

The End.

Obrázok scény...opäť podotýkam, mesiace pred tým ako bol Palpatinov trón ukazaný v trailery:Wrai


spekktrum

Krátka scéna z filmu vo Fortnite v 10-tej minúte:


quetzalogg

Zajímavý způsob, jak přimět hodně lidí koukat na nějakou reklamu, upoutávku na film... na cokoliv.

Jinak ale, když vidím nějaké video z Fortnite, říkám si, jak už jsem hrozně starej. Tenhle herní žánr (battle royale) mě absolutně neoslovil - tenhle problém mají ostatně i někteří starší redaktoři ze Score. A není nic nudnějšího než koukat na letsplay z Fortnite - to už jsou zábavnější simulátory rybaření nebo farmaření.

Wrai

15 Prosinec, 2019, 14:55:12 #199 Naposled upraveno: 15 Prosinec, 2019, 15:02:07 od Wrai
Čo sa týka Manda tak šiesta časť bola pre mňa zatiaľ najlepšia, tak to nejak si ten seriál predstavujem, akurát trochu tvrdší s ratingom R.
Dave Filony si strihol cameo ako pilot X-wingu.

- vo vývoji sú dva animáky a je dosť možné, že jedným z nich bude Doktorka Aphra.

- Ahsoka Tano bude v epizóde IX ... respektíve treba sledovať pozorne.
Citace od: undefinedAbrams: Hmmm, Ahsoka, huh? Well then you'll probably want to watch closely during The Rise of Skywalker.


Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal