zachraň internet

Založil jmaky, 21 Březen, 2019, 22:10:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Wrai

26 Březen, 2019, 21:35:21 #20 Naposled upraveno: 26 Březen, 2019, 21:38:12 od Wrai
Citace od: undefinedp.s. Wrai kolik stojí kredit na mediafire na rok?
Po neobnovení kreditu se vše maže?
Pač tuším, že free bylo jen 10GB...

Ja mám free účet, nikdy som si zaň nezaplatil...nikdy mi nič nezmazali a mám 50Gb.

Odkiaľ tieto info beriete? Každý rok to niekomu vyvraciam...

Rell

No, kámoš ho má (registrace tak rok zpátky) a fakt má 10GB...
Nemáš těch 50GB například proto, že ses registroval někdy dříve než to změnili?

Wrai

Jergon

Citace od: Rell v 26 Březen, 2019, 20:55:38to Jergon:
..no jak už jsem psal jinde...comicsi stačí jako cbr ještě jednou zabalit, přejmenovat a hlavně zaheslovat bez ukázání souborů a jsou na tebe všechny filtry a roboti krátký... :D
(ale to předpokládá od Kocoura pak zákaz vynášení linků a hesel z fóra)

Tak vynášet samozřejmě nic nebudu, ale to heslování mě budete muset naučit...:-(
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Yamato

Jen pro zajímavost jak hlasovali naši a slovenští "blbečci" - no a myslím, že to většinou zvládli se ctí, Slováci už tedy moc ne.

Rell

26 Březen, 2019, 22:23:01 #25 Naposled upraveno: 26 Březen, 2019, 23:42:25 od Rell
to Jergon:

...a co máš za soft pro zabalování do cbr/cbz?

WinRAR?
WinZIP?
7-Zip?
Jiný?

Klasický obsažený zip ve WIN10 neumí vytvářet hesla...nutno instalovat jiný...
Win xp a integrovaný zip sice hesla uměl, ale zase neuměl skrýt soubory před roboty...zde také nutná instalace jiného softu.

p.s. apropo nevíte někdo, jak jdou v 7-zip skrýt zaheslované soubory...po otevření i bez zadání hesla jsou stále vidět.. :(
(jestli to nejde skrýt, pak je soft pro budoucnost nanic...)

Update: tak i v 7-zip to jde, jen se musí komprimovat přímo do 7-zip (ne do zip atd.) a zaškrtnout u hesla "Zakódovat názvy souborů"...

Jergon

Mám winrar a Widle mám 8.1, do desítek nejdu ani náhodou...:-/
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Rell

27 Březen, 2019, 00:11:54 #27 Naposled upraveno: 27 Březen, 2019, 02:41:00 od Rell
to Jergon:

Zde to máš i s obrázky je to fakt jednoduché.

V kostce, klikneš na soubor co chceš zabalit (u mě např. Avengers 2019.cbr) a vybereš přes levé tlačítko myši "přidat do archivu".

Otevře se ti klasická nabídka na archivaci - úplně dole je "nastavit heslo" - klikneš na něj a prostě napíšeš v dalším menu tvoje heslo.

Pro skrytí souborů je nutné ještě zaškrtnout "Šifrovat i jména souborů" a dáš "ok"

Nezapomeň v první tabulce změnit jméno rar souboru např. u mě A2019.rar...jinak tam bude furt Avengers 2019.rar
a dáš zase "ok" a je to...soubor cbr je nejen znovu zabalen, ale po rozkliknutí není nic vidět, jen kolonka pro heslo. ;)

Mimochodem...já u tohoto balení zadávám Metoda komprese=Bez komprese (je to rychlejší)..

https://www.softwarert.com/lock-files-folders-password-winrar-pc/

Zde je trochu složitější postup přímo z programu WinRAR:
https://www.isunshare.com/blog/two-options-to-create-password-protected-rar-file/

Pro starší verze WinRAR je návod zde (jiné menu) :
http://tips.betdownload.com/winrar-create-password-to-protect-files-97n.aspxJen nezapomenout pro skrytí souborů  zaškrtnout "Šifrovat i jména souborů" (u zadávání hesla dole).
(Encrypt file names)

oversoul

Lidi neblázněte s tím pakovaním s hesly  :)  . Zase tak hrozné to nebude.

1. Ta směrnice je sice hnus, ale vymysleli ji lobisté, kterým jde o to, aby uchránili zisky titulů, které jsou nově na trhu, tedy chtějí utvořit určitou vynucenou dobu hájení nových titulů (video, audio, hry, knížky atd.). Tedy z těch titulů z čeho mají potenciálně největší zisk - novinky.

Bude to podobné jako teď na youtube, kde nové filmy nelze najít, ale staré filmy a seriály tam jsou a nikomu nevadí - a to má už youtube tu kontrolu uploadu.

Takže bych se nebál, že třeba z ulozto zmizí starší filmy, seriály, videohry, hudba nebo třeba ty comicsy.

2. Ta směrnice musí projít našimi parlamenty (ČR a SK), přičemž nikdo neříká, že zůstane v takové podobě jaká je teď v EU návrhu. Ten upload filtr se klidně nemusí v našich zákonech vůbec objevit.

3. I když to nakonec schválí náš parlament, tak to začne platit pro ulozto za několik let. Ten schvalovací proces je dlouhý, třeba ten upload filtr se schvaloval v EU už od roku 2016!

A pro ČR a SR to určitě nezačne platit letos, a nejspíš ani příští rok. Kdyžtak až někdy v roce 2021 nebo 2022.

takže teď bych jakékoliv úvahy o tom vypustil z hlavy :-) . Je to teď jen mediální masáž na které se živí novináři.

Rell

27 Březen, 2019, 14:53:43 #29 Naposled upraveno: 27 Březen, 2019, 15:19:40 od Rell
to oversoul:

No jak znám Český parlament tak to schválí od EU jak to je....jako pokaždé...či ještě přísněji (jsme papežštější než papež)...  rofl

Zde nejde o to, že to začne platit za měsíc či za dva roky, ale že to začne platit....
Proto je možná lepší na ulozto/webshare vše s tím heslem házet, aby jsi to nemusel za 1-2 roky znovu nahrávat...¨

Taky doufám, jak to někdo psal na warforu, že do té doby mimo EU vznikne lepší free úložiště a EU ostrouhá...

Samozřejmě bez hesla to jde dávat i na Mediafire/Mega , ale pro nové uživatele, kteří se neregistrovali dříve je k dispozici jen 10 GB.

p.s. a doteď to bylo na youtube / share webech tak, že za obsah primárně odpovídal uživatel a server max. musel více mazat na pokyn autora / svazu autorských práv...nově tato povinnost přechází primárně na weby a ty to udělají jednoduše....prostě budou mazat o sto šest a je jedno jestli je to autorsky chráněné nebo ne.

Ostatně tuto taktiku u nás již dlouho razí sdílej či fastshare....zde soubor bez hesla a jiného jména vydrží tak dva, tři měsíce a jde do kytek...a je jedno jestli je to titul nový či 20 let starý... >:(

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář