Připravované komiksy v nakladatelstvích

Založil horst, 04 Prosinec, 2018, 11:29:52

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

kemen

Hlavne by tieto série vôbec nemali byť dávané do hlasovania, ale vydávané trebárs ako každé druhé číslo, aby tie série, ktoré MC rozbabrala aj poukončovala!

xVEGANx

Citace od: kemen v 01 Srpen, 2019, 12:04:39Hlavne by tieto série vôbec nemali byť dávané do hlasovania, ale vydávané trebárs ako každé druhé číslo, aby tie série, ktoré MC rozbabrala aj poukončovala!
Presne, kdyz uz se hlasuje o Ekho 7-8, tak se to asi prodava a muzou to tisknout regulerne. Takhle se otoci trendovej kurs a ten kdo si to kupuje pravidelne, pak utre hubu, protoze to neprojde sitem.

Fefty

V podstatě tohle jim tam (nejenom) já píšu na stránky pořád dokola, ale prozatím to odmítají - s odůvodněním, že takový je prostě koncept celé té řady a vždy musí rozhodnout lid.

Odhadoval bych, že spoléhají na to, že jak Ekho, tak Orbital si lidi časem stejně vyberou a jako nové věci se tam snaží čím dál tím víc dávat fakt krátké a ukončené série. U Okka se bojím, že to spíš nedovydají, protože jednak je toho ještě dost a jednak to byla na začátku jejich volba a asi o něj zas takový zájem nebyl. Tam proto preventivně tvrdí, že je to stejně do velké míry uzavřené tak, jak to vyšlo  :D

Sám jsem zvědavý, jak tohle hlasování dopadne - jestli to bude tak jednoznačná výhra Ekha, jak se čeká. Já teda nehlasuju, ale kupuju si to všechno - všechny ty série jsou za mě docela dobré a pokud se to koupí s 30% slevou, tak jsou to peníze, které za to rád dám...

Rell

01 Srpen, 2019, 14:45:31 #23 Naposled upraveno: 01 Srpen, 2019, 14:47:19 od Rell
...a to mi chcete říct, že o tom jestli se dokončí či vydá nějaká série,
rozhoduje úzká skupina lidí a většina co o tom ani neví a kupuje jejich comicsi ostrouhá?  >:(

Já např., že se na stránkách Crew o tomto hlasuje, slyším poprvé....
...nakupuji léta někde jinde...a na jejich stránky moc nechodím... :(

quetzalogg

Klid, já jsem přesvědčen, že hlasování je jen taková iluze pro lid, a o vydání nebo nevydání stejně rozhodnou nějaké analýzy prodejů, nebo to, jak se Pavlovský zrovna vyspí.

Gmork

Myslet si, že o vydání, nevydání nějaké komiksové knihy rozhoduje
skupina cca 300 lidí svým hlasováním je úsměvné. Ale nějaký orientační
smysl pro vydavatele to určitě má. Ekho to samozřejmě vyhraje, i kdyby
nevyhrálo.
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Fefty

Tak to já v tomhle Crwi věřím - samozřejmě to ovlivňují tím, co vyberou, tj. všechny tři série, ze kterých se vybírá, jsou ty, které jsou ochotni vydat a myslí si, že se jich dost prodá. Ale pak to samotné hlasování ze tří předvybraných podle mě iluze není, Pavlovský a Litoš na mě v tomhle působí jako féroví lidi.

Gmork

Pak ale musejí mít velmi dobré vztahy s franc. vydavateli. Trochu do toho
vyjednávání o právech vidím a poslat třeba Dargaudu email typu - Rádi bychom
v roce 2020 vydali váš komiks Shi, ale nejdřív tu proběhne jakési hlasování,
až potom vám řekneme, jestli to chceme, nebo ne.
Kdyby podobný email u Dargaudu dostali, tak se nejdřív budou drbat na hlavě
a pak si počítat do deseti. Takhle to vůbec nefunguje.
tak má koukat aby byl.

Fefty

Věřím tomu, že do toho vidíš, nicméně myslím kdesi (v nějakém Komiksáři?) vysvětlovali, že to tak opravdu je a že jim dalo na začátku velkou práci majitele práv na takovou spolupráci přesvědčit, že samozřejmě nepřesvědčili všechny, co chtěli, že je to z toho důvodu pro ně pokaždé dost náročné, ale že už ty vztahy mají za ty roky natolik dobré, že to někteří nakladatelé takhle akceptovali.

Ale samozřejmě to může být všelijak, jen si nemyslím, že by zrovna Crew takhle tahala své fanoušky za nos a využívala toho hlasování de facto jen jako nefér reklamy - nejsem žádný jejich horlivý zastánce, ale tohle mi k nim nesedí. Vím, že se v současném světě nedá věřit ničemu, ale aspoň nějaké zbytky důvěry vůči některým lidem pořád mám  ;)

Gmork

Možná máš pravdu, třeba právě u Shi mi z Dargaudu napsali, že to má
zamluvené jiný český vydavatel. Moc se mi nechce věřit, že jim to
bude Dargaud rok držet, když má o to zájem jiný vydavatel, aby jim potom
z Crwe napsali, že o to nestojí. To tedy musejí mít hodně dobré vztahy.
tak má koukat aby byl.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář