zatím dobrý - hnus

Založil jmaky, 03 Prosinec, 2018, 18:57:16

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jmaky

Trochu se mi zvednul tlak při novince od Arga: F:/

Zatím dobrý
Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků
s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené
dvacetitisícové armádě východoněmecké
Volkspolizei a prostřílela se do svobodného
Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich
rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu
Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za
který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší
knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník
Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně
působivý komiks ve svém osobitém, noirovém
stylu.

Tohle musel napsat člověk co jede na lajně, slova jako western, po zuby ozbrojená armáda, největší příběh...

a to vše spojuje aféra Mašíni mašírují na západ, cestou eliminují již svázaného pošťáka. Hrdinové.

Z podobných věcí (původně jsem napsal komiksů, ale ten za to nemlůže...) je mi na blití! Ještě vydavatel mi poradí, abych si nastudoval historická fakta...
Jsem rád za podobné keci, ale za 40 let jsem se naučil rozeznávat podobné bludy...

Je to stejně ubohé jako když po revoluci dvacet let to vypadalo jako by nás osvobodila hrstka letců z Anglie...
(nic proti nim) a Svobodova armáda jako by nebyla (děda to vzal s nim zkratkou přes Duklu). Je to nehorázné ždímání a překrucování dějin.
Stejně jako je mi na blití ze Santy Klause, a podobných US atrakcí)
Boha je tolik lidí u nás tupců? Jejich otec byl hrdina, oni jen sprostí vrahové bez špetky invence...
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

leknin_repanek

No, nevim. Já tuhle záležitost osobně řadim do kategorie "morálně nejednoznačné". Já chápu asi pohnutky Mašínů, myslim si, že i rozumim tomu, proč je někdo pokládá za hrdiny. Muj pohled na věc je takovej, že nemůžu schvalovat zabíjení, který nebylo nezbytný. Ale v tý době jsem nežil, takže se mi to kecá. Komouše nemam rád, ale rozhodně bych je nestřílel. Asi tak.

Jergon

Můj bratránek za komárů taky emigroval, do Ameriky. Že bych udělal komiksový western o něm? 😁
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

jmaky

pokud nikoho nepovraždil... nevim nevim.

Obdivuji lidi kteří dokázali bez výstřelu utéct, ale i lidi co tady dokázali žít!!!
Je suis Paris!
My jsme Transcomx!

xVEGANx

Tak to jsem rad, ze nejsem sam, koho tohle vytocilo. Tata by se s nich poblil, kdyby se toho jejich "hrdinstvi" dozil...

Yamato

Zcela nesouhlasím, nicméně jde o téma, kde všichni moc dobře víme, že dojde jen na hádky atd., čili tímto i končím ;)

kemen

Ja zase celkom jednoznačne súhlasím s jmakym, ak niekto cestou k slobode zbytočne zabíja, tak to pre mňa nie je nič iné, ako terorizmus...  --neg 

jmaky

Na hádky ne, jen znechucení dobou... Moc rychle zapomínáme a za 15 let bude historie překroucená jako za komunistů, na které každý nadáváme. Komiks bych pochopil kdyby to bylo prezentováno jako divoký příběh ... ne jak to popisuje vydavatel, hrdinství!
Je suis Paris!
My jsme Transcomx!

vn

Prostě a na rovinu, propaganda jede na plné obrátky a za výkony některých "hledačů pravdy" by se nemuselo stydět ani propagační oddělená ÚV KSČ. Tehdy se dějiny přepisovaly jedním směrem a dneska zase jiným. Bohužel, střední cesta u nás neexistuje. Vždycky se vyplatí někomu lézt do prd..e.

nob321ody

.....debata "Zatím dobrý" - zatím dobrý/bez nějakých hádek/.....tuším, ale že "Hnus" nastane až se tady zjeví známý  "obhájce zkrachovanců"
/to už se objevilo třeba na Doucha..../
 F:/  F:/  F:/  F:/  F:/
,,Ale nad zamerikanizovanými obrázky ze života supermanského loupežníka Lipse Tulliana můžeme jen povzdechnout: Škoda papíru (...)" pravila redaktorka Českého rozhlasu J. Jeriová, když brojila proti
Saudkově práci.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář