Captain Marvel - film

Založil Wrai, 05 Září, 2018, 20:22:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Spacecore

Citace od: sackettboy v 24 Červen, 2019, 17:14:05nepoznam nikoho kto by ju vychvaloval. kazdy to berie len ako malu mozaiku z celku nic impozantne. to neznamena, ze daredevil a green lantern nie su taktiez len dalsie podpriemerne filmy :D

mrkni na čsfd ;)  :D

co se týče toho tlačení na feministickou stránku, to mě jako bylo nějak jedno. ale zpětně mě zamrzelo, že Samuel L. Jackson tady měl hlavní vedlejší roli a ve spoustě jiných MCU filmech poslední doby mohl mít stejnej prostor a neměl. Vyplýtvali ho sem.

sackettboy

Citace od: Spacecore v 25 Červen, 2019, 08:41:23mrkni na čsfd

čsfd sa zasadne neriadim. chodím tam skor po zhliadnuti dokonca si ani necitam obsahy ani recenzie pred zhliadnutim. na co si kazit prekvapenie?

navyse je strasne vela filmov v cervenych cislach na csfd, ktore su hlboky podpriemer a naopak v modrych cislach je kopec filmov, ktore ma zaujalia alebo zabavili.

myth

Mě to docela vadilo. Tedy nevadí mi, když se tlačí na feministickou stránku, ale to jak se to dělá. A tady se to dělalo hloupě. Třeba ta scéna, kdy Carol "procitne" a díky lidským emocím se jí otevře její plný potenciál. Mělo to být vyvrcholení filmu, ale absolutně žádné emoce jsem z toho necítil. Žádné "jo, Carol se zvedla a nakope jim zadek" z toho nesálalo. Bylo to strašně ploché a vyumělkované. Byl to strašný rozdíl třeba proti Thor: Ragnarok když Thor získá svoje "hromovládné" schopnosti, tak mě to hrozně natěšilo. :-) Byť to asi není fér, protože Ragnarok má naprosto skvělé akční pasáže s Thorem, jedny z nejlepších v MCU.

Dokonce jsme si i říkal, že poslední X-Meni s téměř identickou scénou ji zvládli daleko lépe. Marvelka asi měl být film, kvůli kterému se přetáčel X-Mení konec, protože měl být nějakému filmu velmi podobný. Takže v X-Menech jsme asi měli vidět, jak Jean "procitne" a zničí mimozemšťany v kosmické bitce. Je to škoda, možná bychom v X-Menech dostali lepší "girl power".

S Jacksonem se mi líbilo, jak pomlácením z bouračky vysvětlili, proč se pohybuje jako 70ti letý chlap. :-)

Spacecore

To ČSFD jsem zmiňoval v tom smyslu, že tam strašně moc lidí vychvaluje Marvelku a haní Daredevila, nebo Green Lanterna (které mám osobně oba moc rád :D )

No a ta femine power mě byla fuk, protože jsem to necejtil. Jasně, Carol byla emočně plochá a i ten feministickej kontext jsem prostě nevnímal :) Kdyby tam byl chlap, tak mě to přijde úplně silný, nerozumím tomu, proč má být jako silná ženská postava tím, že dělá úplně to samý co ostatní postavy předtím v x stejnejch filmech. U tý Wonder Woman jsem to cítil, tam jako to bylo postavený dobře, i to pozadí té postavy, co vyrůstá na ostrově žen apod.

myth

Souhlasím, jak jsem psal, mě přijde, že u Marvelky to bylo vyloženě křečovitou snahou zdůrazňovat, že hlavní postavou je žena, místo toho, aby se snažili udělat film, kde hlavní postavou je žena. Vím, je to takové slovíčkaření, ale myslím, že v tomhle kontextu to problém vystihuje.

Takže jsme dostali sice film s hlavní hrdinkou, ale naprosto nezajímavou. A přitom potenciál zde byl ohromný, válka Skrullů s Kree a i samotná postava Carol ho v sobě mají. Vůbec třeba nechápu, proč se víc nesoustředili na Carol a její vnitřní pochody, protože to by samo o sobě vydalo na 2 filmy. Třeba kdyby měli víc zdůrazněnou její odlišnost od Kree, že by všichni byli modří a ne, že pár z nich bylo jako lidé (bylo to tam vůbec vysvětleno?), její snahu se začlenit a potom konfrontaci se zjištěním, že Kree jsou záporáci.

Třeba u WW toto bylo daleko lepší, byla zde urputná snaha Diany zabít Árese a postupně její přerod v hrdinku v konfrontaci s dalším děním. A to si nemyslím, že by to byl bůhvíjak dobrý film, ale po stránce vývoje postavy byl daleko lépe zvládnutý.

sackettboy

Citace od: myth v 25 Červen, 2019, 12:32:48Takže jsme dostali sice film s hlavní hrdinkou, ale naprosto nezajímavou

stačilo aby se svlekla a hned byste byli spokojeni :-D

Spacecore

Citace od: sackettboy v 25 Červen, 2019, 12:39:12stačilo aby se svlekla a hned byste byli spokojeni 
Kdyby měla Brie sex appeal a víc než jeden herecký výraz, tak by to bohatě stačilo :D
viz Gadotka, tu maj rády ženský a chlapi samozřejmě taky ze zjevných důvodů :)

sackettboy

Citace od: Spacecore v 25 Červen, 2019, 13:42:01viz Gadotka, tu maj rády ženský

omyl 3 zo 4 ženských s ktorými som rozoberal rýchlo a zbesilo tak gadotku nepovažujú za peknú. dokonca sa k ním pridá sem tam i nejaký chlap :-D tak znova je to o tom že koľko ľudí toľko chutí

ani keanu reeves nema viac ako jeden herecky vyraz a aka je to z casu na cas hviezda :-D

Spacecore

ona hrála v rychle a zběsile? to jsem neviděl ani díl :D

Aha no, té mojí, její mámě a mé mámě přijde Gal jako sympatická, fajn a roztomilá..

Keanu nemá taky no..

Rell

25 Červen, 2019, 21:35:53 #49 Naposled upraveno: 25 Červen, 2019, 21:39:50 od Rell
No možná půjdu proti proudu, ale mě se náhodou Captain Marvel líbil....
Obecně od tohoto stylu žánru "super-hrdinských comics filmů" nečekám nějaký hluboký psychologický zážitek či nedej bože poselství.... ;D
Jde mi primárně o zábavu a to mi tento film poskytl...je v tom humor, akce i napětí... :--
Plus jsem se dozvěděl i něco z minulosti Nicka Furyho a S.H.I.E.L.D.... :D

Samosebou v porovnání s Avengers, Iron Manem či Thorem je to slabší, ale furt pro mě lepší, než nová reinkarnace Spidermana v podání Toma Hollanda, na toho mám přímo averzi... >:(

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář