Captain Marvel - film

Založil Wrai, 05 Září, 2018, 21:22:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

xVEGANx

Jsem lemra lina, takze jsem jeste nevidel ani Endgame, ale kdyz se objevil dobrej rip CM, tak jsem hodil oko.
Za me dobry, neurazilo me to a hlavni postava nebyla nijak otravna. Hodne se resi, ze je mega silna a sfoukla by vsechny jako svicku. No, trochu naddimenzovany to je, ale kdyz Thor s kladivem pred sebou proleti vesmirnou lodi a bude pritom poustet blesky, udela uplne stejnou paseku, takze bych to nevidel nejak prehnany.
Ale jedna vec mi tam nesedi a to druha potitulkova scena.
Kocour mel celou dobu v sobe Teserakt a vyblil ho po "smrti" Furyho v Infinity War? Takze jak ho mohl zaroven mit Thanos na rukavici? Unika mi neco nebo se to resilo v Endgame?

Rhaegar

Já taky skouknul když vyšlo to blůčko a mám jediný dotaz.
To má Brie Larson Aspergera? To jediné by vysvětlovalo proč celý film čumí jako by jí uletěli včely a pak jde na nějakou feministickou přednášku a diví se že její dokonalosti všichni nezačnou líbat nohy :D

Spacecore

Tu kočku s teseraktem jsem taky nepochopil a v Endgame se to neřešilo vůbec.

Wrai

Prečo po Infinity War? Však to mohlo byť hneď po udalostiach filmu Captain Marvel... bolo to vo Furyho kancli, tudiž pred udalosťami z Winter Soldier, aj starý CRT monitor tam bol.

xVEGANx

Potom to nedava smysl v kontextu ty prvni potitulkovy sceny, ta teda doufam byla v casovy ose po IW? Kdyz tam resi "kde je Fury?" a druha scena je kocour, kterej vyhodi na jeho - prazdnej - stul tesarakt, tak jsem predpokladal, ze ty sceny jdou po sobe.

myth

Shlédnuto. Musím říci, že mám smíšené pocity. Vůbec mě to nedokázalo nějak vtáhnout do děje a to mám podobná sci-fi témata (střed civilizací) rád. Nakonec se to zlepšilo ve druhé půlce, ale celkově u mě takoví průměr. V první půlce mě trochu navnadily jen surfařky. ;)

CO se týká druhé potitulkové scény, podle mě se odehrává před Avengers I. NA tomhle spíše nemá logiku, že po Cap America kosmickou kostku našel Stark senior, takže o ní vláda USA ví. A teď jim na 6 let zmizí a nikdo to neřeší. Jak jsme psal, tohle je slabina "propojeného vesmíru", pokud to nemáš promyšlené dopředu jako celek, tak nefunguje.

Jinak jak psal Spacecore ohledně 20-ti leté pausy, tohle možná budou řešit v dalších Marvelovkách.

myth

Ještě jsme si uvědomil, co mi na tom filmu taky dost nesedělo. Způsob, jakým přišla k svým ultimátním schopnostem. V komiksech sice mají běžně, se stávají nehody a pokaždé jim něco někde vybuchne a místo, aby zasažený zemřel tak se z něj stane superman. Ale v MCU toto pokud mě paměť neklame použili poprvé. Sice mají Hulka, ale u něj mluví o experimentu při práci na séru supervojáka a Spidermana, u kterého ale to jak získal schopnosti nijak neřešili.

S odstupem mi film přijde ještě slabší, než po prvním shlédnutí. Ukazuje to, že sledovanost a kvalita nejdou ruku v ruce. Tady asi zafungovalo to, že na to šli lidi jako předskokana Endgame. Nebo někomu přijde ten film super?

Spacecore

Ten film je průměrný až na dřeň a šli jsme na to jenom kvůli Endgame. Jeden týpek v kině dokonce po skončení potitulkový scény zařval "kvůli tomu jsem tady dřepěl dvě hodiny" :D Jako nechápu když lidi hejtují starýho Daredevila, nebo Green Lanterna a pak vychvalují do nebes Marvelku.  F:/

sackettboy

Citace od: Spacecore v 24 Červen, 2019, 18:09:17Jako nechápu když lidi hejtují starýho Daredevila, nebo Green Lanterna a pak vychvalují do nebes Marvelku. 

nepoznam nikoho kto by ju vychvaloval. kazdy to berie len ako malu mozaiku z celku nic impozantne. to neznamena, ze daredevil a green lantern nie su taktiez len dalsie podpriemerne filmy :D

myth

24 Červen, 2019, 23:48:13 #39 Naposled upraveno: 24 Červen, 2019, 23:51:55 od myth
Mě Marvelka přijde jako archetypální film čistě dělaný na kalkul. Byla tu WW a měla úspěch, přestože na to nevypadala a to odhalilo segment trhu, který MCU ještě nemělo dost pokrytý. Tak proto vytvořili nový produkt. A myslím si, že je to na filmu strašně moc vidět, na rozdíl do WW, kde to až tak do očí nebije.

Nic proti silným ženským postavám, ale je potřeba je umět napsat, tak aby to nebylo nijak zvýrazňováno. Tedy aby divák to vzal naprosto jako samozřejmost podvědomě. Když to srovnám třeba s Ripleyovou nebo Conorovou, rozdíl je jasně vidět. V jejich případě jde všechno naprosto samovolně, zatímco Marvelka to tlačí silou za každou cenu.

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář