Doporučované komiksy

Založil tlalicet, 03 Září, 2018, 18:43:08

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Spacecore

Ono, celkem všechno, co u nás vychází už prošlo tím sítem, že z kvant a tun EU, anglosaských a japonských komiksů u nás vychází jenom to, co ti vydavatelé považují za dobré, což je většinou obecně kvalitní v očích většiny. To znamená, že to ve světě bylo úspěšné a vydavatelé na základě svých zkušeností tak nějak vědí, že když to vydaj u nás, že se to bude líbit, takže já to beru tak, že u nás vychází v podstatě jen ty dobré věci a dál už záleží na tom, co se ti fakt líbí a internet je plný možností jak hledat. Comicsdb, youtube, facebook..

sackettboy

Citace od: Spacecore  05 Září, 2018, 07:33:08
vychází jenom to, co ti vydavatelé považují za dobré, což je většinou obecně kvalitní v očích většiny. To znamená, že to ve světě bylo úspěšné a vydavatelé na základě svých zkušeností tak nějak vědí, že když to vydaj u nás, že se to bude líbit, takže já to beru tak, že u nás vychází v podstatě jen ty dobré věci

rofl rofl rofl radšej to nebudem moc komentovať  rofl F:/ F:/ prirovnal by som to k akýmkoľvek voľbám v čr  :D

Spacecore

nevím, co jsem napsal tak pitomýho ::) ale to samý je tady na Kocogelu.. z toho všeho, co ve světě vychází si zdejší překladatelé / editoři vybírají to, co jim přijde dobrý a já osobně třeba vašemu vkusu důvěřuju, takže si myslím, že VŠE, co je zde přeloženo stojí za přečtení, byť se jednotlivé vkusy a názory na dané komiksy můžou měnit.. A takle to beru i u toho, co vychází u nás.. to, že to někdo veme, koupí licenci, přeloží to, zedituje a vytiskne mě osobně naznačuje, že to není úplnej odpad.. to je vše, co jsem chtěl říc

sackettboy

ja som nenapisal, ze si napisal nieco pitome  8-) skor by som tvoj text nazval naivnym. to, ze nieco vychadza v čr neznamená, že všetko je dobre, kopec knižiek je taký odpad, že by som nimi nepodložil ani vianočný stromček, ale celkovo ma zaráža, že to všetko tak ľahko zovšeobecnuješ. ale je taka doba asi by som sa tomu nemal diviť - tak ako su všetci utečenci terorist a všetko je dnes buď dobré alebo zlé nič medzi neexistuje  F:/

Spacecore

mým cílem bylo to napsat obecně.. říkám, že vychází vše, co se většinově považuje za dobré.. u knih je taky ten trh trošku širší.. taky jde o tu škálu vkusu, která je prostě neměřitelná a třeba já mám u komiksů práh snesitelnosti nízko.. kultovní, kvalitní komiks náležitě ocením, ale dovedu si pochutnat i na slabším, či hloupějším béčku, aniž bych to zatracoval a něco si na tom najdu.. vyloženě kraviny u nás moc nevychází podle mě.. a pokud jo, je to třeba zaměřené na určitou cílovku...

chtěl jsem říc, že třeba ve státech, nebo v západní Evropě, kde ty komiksy vycházej jak na běžícím páse je třeba vybírat a rozlišovat zrno od plev, ale tady u nás jenom to překládání funguje jako takový hlavní síto, kterým většinou procházej věci, co stojí za tisk..

Gmork

Vychází toho tady už poměrně dost, ale kdybych to měl vzít na procenta,
tak si kupuji tak 20% toho, co tady vychází. Prostě mám odlišný vkus,
neznamená to, že jsou ty věci špatné. Nebudu si přece kupovat Naruta,
když si můžu koupit Vinland, Pluto nebo Příběh nevěsty. Nebudu si z US
komiksu kupovat stánkové DC/Marvel, Deadpool nebo Lobo, kteří mě
vůbec nezajímají, když mám možnost si přečíst Chew, Revival, Paper Girls
nebo Zabij nebo zemřeš... apod.
Z českých věcí si pravidelně kupuji Mezi řádky, Skalpy, Mýty, Sága, 100 nábojů,
Fatale, Harrow County, Baltimore, věci od Arga... to je zhruba tak všechno.
Rozhodně se mi víc do vkusu trefují polští vydavatelé. Ti se nebojí víc riskovat
a vydávají zajímavější věci. No, hlavní je, že už je možnost velkého výběru.
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

karelcedr

Ona je to ošidná záležitost. Vychvalování a doporučení je v pohodě, ale co když se mi ten komiks, který jsem si koupil nebude líbit a vyjádřím se s patřičným despektem k onomu dílu a to se zase nebude líbit vydavateli. Známe tu naši demokracii a svobodu slova... :(

Rhaegar

Svoboda slova nikdy nebyla jen se mění to co se může a nesmí říkat...

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí