Pokec o grafické tvorbě

Založil karelcedr, 21 Červenec, 2018, 14:49:04

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rell

05 Září, 2018, 22:15:13 #20 Naposled upraveno: 05 Září, 2018, 22:33:08 od Rell
....no ono záleží jako technikou chceš malovat....jestli máš raději temperu, akryl, akvarel, olej atd.
Z vlastní zkušenosti ti doporučují, pokud nevíš, pořiď si něco levného "alá barvy z Lídlu" a prostě si to vyzkoušej....pro začátek nemá cenu kupovat drahé profesionální barvy.
Když tě neosloví, budou se ti i několik let válet doma než je využiješ.....znám z vlastní zkušenosti.... :D

To samé platí i o štětcích....pro akvarel, olej či akryl jsou trochu jiné a ze začátku nemá cenu kupovat profi štětce pro všechny techniky....
Kup nějaké obyčejné, ale ne školní (i ty z Lídlu jsou o tak 50 procent lepší než ty školní) a nebo kup syntetické ...nejsou drahé jako profi a hodí se skoro pro všechny techniky...

Později až najdeš svou oblíbenou techniku, ať už v oleji, akrylu, kvaši atd. si samozřejmě profi barvy a štětce pořiď...opravdu se to vyplatí...
Levné štětce ztrácí chlupy, sají méně barvy a rychleji se ničí.S profi barvami se zase lépe pracuje, jsou světlo-odolné atd.

Samotná kapitola jsou papíry a plátna....zde bych také ze začátku koupil ty levnější a až později bych investoval do těch drahých...
Já ze z počátku využíval např. místo pláten, buď kartóny potažené plátnem či papíry určené přímo pro olej i akryl v jednom...(např.Canson OIL & ACRYLIC)...nebo si na tvrdý kartón kup základ na olej či akryl (šeps) a jen experimentuj... ;)p.s. a je pravda, že do dnes ty obyčejné barvy a štětce využívám např. na skici...zde nemá cenu použít profi barvy..
....to bych ty náčrty musel hned prodávat, přeci jenom ty štětce z přírodních chlupů jsou pekelné drahé...
Stojí od 40 korun/kus a není vyjímka se vyšplhat i k 200 kč a o barvách a přípravcích k nim ani nemluvě.... :--

Bothrops atrox

Přesně jak píše Rell. --poz
Pokud si to chceš zkusit, tak bych ti radil pro první pokusy tempery. Kup si tu malou sadu šesti tubiček z Kohinoru.
Potom si zajdi třeba do Kiku a kup si tam plátno napjaté na rámu za 55 kaček 30x40.
Štětce bych si pro začátek koupil tyto: plochý, syntetický č. 12, kulatý syntetický č. 6, plochý "Pura setola" (z prasečí srsti) na tečkování listí. Třeba taky 6, nebo 12 a z toho samého materiálu plochý č. 1. A můžeš si přikoupit vějířek ze syntetiky.
A dále si kup plastové talířky - to je ideální paleta a lakýrnickou vaničku na odkládání šťětců během tvorby.
A vyplatí se i sada kalíšků za deset kaček. (Pamatuješ si je určitě ze školy.) A sklenici od okurek, na praní štětců v průběhu malby.  Měl by ses vlézt do tří stovek.
A najdi si na netu nějakou kompozičně bohatou, lehce kýčovitou krajinku a pokus se si ji na to plátno namalovat. To se mi osvědčilo v začátcích víc než fotka, nebo rovnou plenér.  Tedy pokud tě zajímá krajinka.  :)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal