Pokec o grafické tvorbě

Založil karelcedr, 21 Červenec, 2018, 13:49:04

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

karelcedr

Zajímalo by mě obecně, kdo vůbec se tady ještě nějaké vlastní tvorbě věnuje. Kromě Jergona a Robinoz a Vědmi to tady už několik let prakticky nežije.

A na tuhle moji úvodní otázku: "Hele lidi, má smysl v dnešní době klasická tvorba, nebo už se jede jenom digitálně?" jsem čekal, přiznám se, mnohem více odpovědí.

Jergon

No, já se přiznám, že jsem před těmi pár lety dorazil na tuhle stránku právě proto, abych měl kam cpát ty svoje matlaniny - prostě jsem hledal web, kde jsou fandové do komiksu a nebude tam posledním příspěvkem tři roky stará spam reklama na dámské vložky... :D Že tady najdu i spoustu dalších hodnot - komiksy na stahování zadarmo, možnost si zapřekládat a taky partu fajn lidí, to přišlo až potom... :)
     A k té tvorbě obecně - ona je otázka, jestli v téhle zemi má vůbec někdo chuť tvořit, a komiks zvlášť. Většina lidí asi potřebuje nepřiměřenou motivaci, aby se do toho dokopali (a to mluvím o těch, kteří vůbec začnou) - a když pochopí, že v místních podmínkách jim nekyne ni zisk, ni sláva, jdou od toho. Pro ně ta tvorba není taknějak přirozená potřeba, ale spíš dřina, práce, za kterou chtějí odměnu, jinak nefungují. A takoví jako já,  kterým není shůry dáno, ale baví je to a jsou rádi, že pár lidem udělají radost, ti se radši věnují třeba malování obrazů, bo nakreslit komiks, ať už jakkoli dobrý nebo špatný, je přece jen závazek na delší dobu. Rozhodně mnohem delší než třeba malba...

Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

karelcedr

to Jergon:  Tak on taky každej nemá náladu snášet ty internetový hejty, kdy na jednoho tvůrce se sesype deset kritiků a předhánějí se, kdo ho nejvíc zdupe. Na to se potom každej vykašle a buď si tvoří do šuplíku, nebo se stane kritikem.  :D

Bothrops atrox

07 Srpen, 2018, 18:11:29 #13 Naposled upraveno: 07 Srpen, 2018, 18:29:14 od Bothrops atrox
to Jergon: Ale někdo dokáže i pomocí malby vytvořit velice působivý komiks. Byť pravda ani zdaleka ne pro každého. Nedávno tady vyšlo album ŘEKA (Alessandro Sanna). To mě opravdu zaujalo.

A s tím komiksem - to jsou zlatá slova! Já ten svůj tvořím už rok. Loni v říjnu jsem začal a už mám všech 52 stran hotovo. Ale já kreslím vždy jeden panel na stránku, tu potom oskenuju, vyretušuju :) a finální stránku komiksu poskládám až v PC, takže dohromady z toho bude asi sedm stran :).  (To jsem odkoukal z nějakýho italskýho tutoriálu v jednom jejich magazínu.)

Tady je první stránka:

karelcedr

Kdybych se chtěl někdy věnovat malování, jakou techniku byste mi doporučili?

Bothrops atrox

Technika je jenom prostředek, jak zprostředkovat svoje umělecké vize. :) :)

Každý má svoje plus a mínus, ale asi bych ti doporučil akryl, nebo temperu. A formáty tak 30x40 maximálně. A nebo klidně i olej, ale ten je náročnější jak na postup, tak na udržování a úklid pomůcek a někomu dost vadí zápach terpentýnu.

Rell

01 Září, 2018, 22:33:29 #16 Naposled upraveno: 01 Září, 2018, 22:36:59 od Rell
karelcedr:

Jak psal Bothrops atrox na technice až tak nezáleží....

Já například některá díla maluji akvarelem,kvašem (taková lepší tempera) , některá akrylem a někdy používám kombinovanou techniku....pastel-akryl-olej a nikdy ještě airbrush...takže opravdu na technice malby až tak moc nezáleží....hlavní je provedení a samozřejmě i nosný nápad či vize...jak chceš.... :D

Bothrops atrox:

...s tím olejem to není až tak špatné, pokud využíváš místo terpentýnu, bezzápachové ředidlo (např. Bezzápachové ředidlo Daler Rowney 75 ml), nemáš odér po celém bytě a hlavně urychlovače schnutí....(vše jde koupit ve většině dobrých výtvarných potřebách).... :--

p.s. u akrylu zase používám zpomalovač schnutí, lepe se pak s barvou pracuje....

Bothrops atrox

to Rell: Já kupuju od Umtonu Mistrovskou temperu. Vždycky jsem si myslel, že je to jenom komerční utajenej název pro kvalitní kvaš.

Rell

03 Září, 2018, 19:06:08 #18 Naposled upraveno: 03 Září, 2018, 19:07:56 od Rell
...no nikde na zahraničním serveru jsem kdysi na ně četl recenze a opravdu Umtonky se zahraničním kvaším, ať už v barevném podání, sytosti i stálosti na světle směle vyrovnávají....

A i podle svých zkušeností to také mohu potvrdit....navíc když použiji arabskou gumu, tak pomaleji schnou, mají i sametovější lesk a prostě se s nima lépe dělá...  :--

karelcedr

A tak co jako začátečník v malbě, bych si měl pořídit? Jaká je vaše oblíbená startovní kombinace? :D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář