Lovci nebes

Založil Jergon, 16 Červen, 2018, 00:35:25

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jergon

KDYBY BIGGLES BYL MIMOZEMŠŤAN...

******************************************************************************************

PŘELOŽENÝ NÁZEV: Lovci nebes: Zemřít jako hrdina

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Les chasseurs du ciel: Mourir en héros

SCÉNÁŘ: Pierre Chambord

KRESBA: Moutard de Dijon

PŘEKLAD / EDITACE: Jergon

POPIS: Na planetě Šak-šyš ještě nikdy nikdo doopravdy nepadl ve válce - i když se tu válčí ostošest. To se však nyní může navždy změnit. Agent Bílý Waka musí odhalit a zneškodnit tajemství natolik děsivé, že i jeho nadřízení se mu o něm báli říct, když ho vysílali na misi - a pokud neuspěje, pro celý jeho svět to bude mít katastrofální důsledky. Třeba ten, že už nikdo nebude chtít vést války...

TYP: Barevný
POČET STRAN: 55
JAZYK: CZ
DATUM VLOŽENÍ NA FÓRUM: 15.06.2018

https://uloz.to/!Y6vd0NF3i6tI/lovci-nebes-zemrit-jako-hrdina-cbr
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Jergon

Tak, tohle byl zatím můj nejtěžší překlad - tak dlouho jsem nic jiného nepřekládal, rok a půl... :D

Gmork

Kresbou jakoby to vylezlo z české Komety, ale ten příběh bude určitě svérázný,
rád to zkusím. Moc díky. :-)) :-)) :-))
"Když už je člověk jednou vlkodlak,
tak má koukat aby byl.
A když kouká, aby byl a je,
tak má být to, co je a nedělat
ze sebe elfa nebo trpaslíka,
jak tomu v mnoha případech je."

Rell

16 Červen, 2018, 12:12:34 #3 Naposled upraveno: 16 Červen, 2018, 12:14:47 od Rell
...no vypadá to zajímavě...

...jen takový malý dotaz či postřeh....
Nebylo by lepší logo Kocogelu umístit někam jinam než doprostřed vrchu obálky...trochu tam ruší...
...(spíše bych ho umístil někam dolu či na další stránku)... ;D

Apropo proč je celkově comics tak tmavý?
...občas se pak ty obrázky spatně luští.... :(

Jergon

Tmave? Ještě jsem to zesvetloval... :.o
Některé scény jsou ale v noci, v podzemí, v místnosti bez oken, tak ty pochopitelně tmave jsou... ;) No, každopádně další album by stejně mel delat jiny kolorista a barvy budou o něco světlejší, tlumenější a vyváženější. Tak to už by tmave být nemělo... ;)

Bothrops atrox

Ještěže jsi mi to připomněl! Musím jít koupit hořčici...  :)

(Už sosám a určitě přečtu a potom napíšu!  --poz --poz  )

Bothrops atrox

Dočteno!  --poz

Tak snad pár dojmů:

Začal jsem to číst a už jsem to neodložil. To hodnotím jako veliké plus. Příběh je dobře vymyšlený, originální, připomínal mi ty staré poctivé povídkové scifárny, které tady vycházely v devadesátých letech.  Navíc je to protkané humorem, který mi seděl.

Kresba: Koresponduje s příběhem a dotváří atmosféru.  Že je kresba svérázná a nese tvůj nezaměnitelný rukopis - to už je otázka, jak to komu sedna. V tištěné podobě tady vyšla celá řada mnohem "svérázněji" nakreslených komiksů. (Jak to ostatně sám komentuješ v jednom ze životopisů...)

Kresba strojů, techniky a hlavně létajících strojů - to jsem si užíval.  Kresba přírody, resp. okolního prostředí - bylo jasné, že to nehraje až takovou roli a je to jen k dokreslení děje, tak to bych neřešil.

Ale velkou výtku mám k postavám. Jasně jsou to emzáci a vypadají divně, proto jsou to emzáci. To byl dobrej nápad, jak se vypořádat s postavami. Ale ti emzáci jsou "individua" mají jména a já měl mnohokrát problém poznat, kdo je kdo.  (Já chápu, že ono to tak snad i být mělo, vzhledem k jejich fyziologii a častým znovuzrozením, ale přeci jen si myslím, že by to chtělo ty postavičky víc "individualizovat". )

Jergon

Díky za uznání...  :) S rozlišením těch postaviček jsem to fakt neřešil, bral jsem to tak, že podobně jako třeba Asiati stejně budou pro našince všichni stejní  :D, asi jsem to neměl tak podcenit...
     S tou přírodou máš taky pravdu. Když jsem na to koukal a hledal chyby, kterých bych se chtěl propříště vyvarovat, tak jsem si uvědomil, že asi příliš šrafuju, čárkuju a tak, takže pak mnohé kresby vypadají díky domu moc "načmáraně". A že se to dost projevuje právě u kreseb stromů, keřů, trávy etc. V komiksech, které čtu a překládám, jsou tyhle "přírodniny" daleko víc schematizované a mám dojem, že v tomhle případě je to asi pro dobro věci. Takže i to se chystám trochu změnit...

kemen

Prečo je to nahodené tu a nie v prekladoch?

sackettboy

Citace od: kemen v 19 Červen, 2018, 08:48:40
Prečo je to nahodené tu a nie v prekladoch?

rofl rofl rofl lebo je to jergonova vlastná práca, ktorá je nasimulovaná ako skutočné BDečko  :D

Rychlá odpověď

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář