Odysseus - Václav Šorel, Jiří Petráček

Založil horst, 18 Květen, 2018, 14:54:01

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Bothrops atrox

29 Srpen, 2018, 18:12:07 #20 Naposled upraveno: 30 Srpen, 2018, 18:26:49 od Bothrops atrox
to JarKH: Mně osobně ani nevadí jeho styl (je to prostě jeho styl), ale spíš to, že si s tím trochu víc nevyhrál. Když si vezmeš tu ukázku, tak tam přistanou na nějaké neznámé planetě a tak bych očekával nějaké velkolepé panely, které ji uvedou. Místo toho je tam pár prskanců barvy na pozadí.
Podobně interiér té kosmické lodi.
S tímhle si naopak třeba Leo ve svých komiksech vyhraje.

to Jergon: To je připravováno jako crossover pro speciál! :D

Rell

29 Srpen, 2018, 18:37:05 #21 Naposled upraveno: 29 Srpen, 2018, 20:08:14 od Rell
JarkH:

..díky za odkaz...tak tyhle kresby už jsou naprosto perfekt... :oD

...škoda, že to tuhle techniku nepoužil také na onom comicsu....tam se mi zdá, že se nemohl rozhodnout, jestli má použít kresbu či malbu...a výsledek je jako by jednodušší kresba....taková neúplná...

...,ale jak jsem říkal stejně si toto dílko pořídím...naší domácí sci-fi comics tvorby moc nevychází
a Toman...to je záruka kvality. :--

JarKH

Stejně jako já nejsem pro nikoho Jarka :D, tak Václav Šorel fakt není Vlastislav Toman... F:/ Dva rozdílní legendární Ábíčkáři...

Navrhuju počkat, až budem toho Oddysea držet v packách, román mě celkem zklamal (predevším zakomponováním děje komiksu Zkáza planety Země aneb Hlídač na Ikaru), tak uvidíme... Ono to vypadá že pan Petráček příliš neřešil interiéry kosmických lodí, tak to působí poněkud odbytě...

JarKH

Rell

...omluva...nevím jak jsem sakra přišel na toho Tomana  :.o, ale jak říkáš...asi záměna legend... :D

...s tím zkomolením JarkaH jsem to opsal z postu Bothrops atrox...kluk jeden nezbedná... ;D

..ale zato si můžete občas sami....je pravda, že i já si občas lámu hlavu...jak skloňovat ty vaše přezdívky... :oD

...ale jak už jsem psal...já se také těším....jsem zvědav jak se s tím ilustrátor vypořádal jako s celkem...a i kdyby ne nevadí...v mém srdci už místo má od setkání s comicsem Třináctka ze staré čtvrti, Mimozemšťané atd... --poz

Bothrops atrox

to JarKH: Nemůžeš se psát normálně, jako třeba já? :D :D  (Omluva, oprava a pokání - za trest si to koupím dvakrát :) )

Jergon

31 Srpen, 2018, 20:21:52 #25 Naposled upraveno: 31 Srpen, 2018, 20:29:13 od Jergon
Citace od: JarKH v 29 Srpen, 2018, 19:18:50

Navrhuju počkat, až budem toho Oddysea držet v packách, román mě celkem zklamal (predevším zakomponováním děje komiksu Zkáza planety Země aneb Hlídač na Ikaru), tak uvidíme... Ono to vypadá že pan Petráček příliš neřešil interiéry kosmických lodí, tak to působí poněkud odbytě...

JarKH

No, já si hlavně myslím, že když kreslil pokračování komiksu po někom (Kobíkovi), tak se mohl víc snažit držet jeho stylu. Ten je nějakým způsobem zažitý v srdcích čtenářů (nebo v hlavách, ať nejsem tak patetický... :) ) a pro něj by to neměl být problém.  Navíc v Odysseovi vypadají Petr a Jan tak o třicet let mladší než v Galaxii, což mi taky vadí vzhledem k tomu, že se to odehrává až po ní... A scénář? To spatlávání seriálů, které nebyly zamýšleny jako společný příběh, mi přijde jako trochu křečovitá snaha vytřískat senzaci z uvadající slávy (fakt už jen čekám, kdy se v tom objeví Tvrz, Druhá výprava, Kruan a nejlíp i John Carter a Strážci... :D ), ale to nechci soudit, dokud jsem nečetl, třeba se jim to opravdu povedlo dát dohromady nějak smysluplně a zajímavě. Každopádně se těším, určitě přečtu, možná i koupím...  :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Bothrops atrox

to Jergon: Co se týče nečekaných navázání na zdánlivě uzavřené série a romány, tak asi nejvíc mě v tomhle směru naštval Fabian, který nečekaně navázal na svůj vynikající román Planeta mezi dvěma slunci v románu Dies irae. To jsem se jenom držel za čelo.

myth

Vzpouru Mozků i Galaxii jsem četl, ale do teď jsme netušil, že na sebe nějakým způsobem navazují. Galaxie má být nějaká z těch výprav, o kterých se ve Vzpouře letmo zmiňují? Ta co je po Prométheovi, tuším jedenáctá?

JarKH

Abych to všem, kdo jsou poněkud zmateni z toho, co je Odysseus zač, nějak shrnul:

Pan Václav Šorel pro nakladatelství Albatros - oddělení X.Y.Z.  nejprve přepsal některé své slavné komiksy do románové podoby. Vznikl i román podle komiksu Tvrz...

Vzpoura Mozků vyšlo roku 2013 - ilustrace zvětšené panely komiksu od Františka Kobíka - existuje i jako rozhlasová hra (neslyšel jsem)
Galaxia vyšlo roku 2014 - ilustrace zvětšené panely komiksu od Františka Kobíka
Odysseus vyšlo roku 2015 - nové ilustrace Miroslav Kocián

Všechny tři romány spolu na rozdíl od původních legendárních komiksů ABC (viz. Zlatá kniha komiksů Václava Šorela, vyšlo roku 2011) tvoří spolu souvislou románovou trilogii, což si vyžádalo nějaké změny. Asi nejzásadnější - první pilot Prométhea Marek se jmenuje nyní Petr a jako jediný z posádky se vrací zpět do vesmíru coby velitel Galaxie... Lidstvo sice nad roboty zvítězilo, ale Země je velmi zdevastovaná a lidí je málo... Na planetě obřích pavouků a vos je ještě jeden významný druh zmutovaného hmyzu - mravenci...

Nejvíc natěšen jsem byl pochopitelně na třetí díl Odysseus.... Čekal jsem zcela nový původní příběh, bohužel mě nepříjemně překvapilo zařazení motivů z komiksu ABC Zkáza planety Země (kresba Jiří Petráček), jehož první část je přepracovaný Hlídač na Ikaru z Komety (kresba Luboš Hlavsa), kde jím kreslené avizované pokračování Zkáza planety Země už nevyšlo, protože Kometa zanikla...

Celkem bych čekal, že komiksová verze Odyssea vyjde v ABC, ale jak je dnes obvyklé vyjde rovnou album. Dle ilustrací v knize by se kresebně panu Kobíkovi blížil více pan Kocián, nicméně jelikož byl zřejmě zaneprázdněn jinými komiksy pro pana Šorela, mrkněte
http://www.argo.cz/knihy/241413/vzduch-je-nase-more/,
byl osloven pan Jiří Petráček. Jak se adaptace Odyssea povedla či nepovedla, uvidíme a zhodnotíme, až si to komplet přečteme...

Takže asi takto, z uvedeného vyplývá, že komiksy Vzpoura mozků, Galaxia a Oddysseus asi pohromadě jen tak nevyjdou, sjednotit komiksy by si vyžádalo hodně zásahů do původního textu a vznik spojovacích stran...

JarKH 

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář