Odysseus - Václav Šorel, Jiří Petráček

Založil horst, 18 Květen, 2018, 14:54:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bothrops atrox

to JarKH: Tak teď v tom mám konečně jasno! Díky za výborný vysvětlující článek!  :-)) --poz

nu400

Za mě je zásadní problém, že komiks navazuje na knížky Vzpoura mozků a Galaxia, ne na komiksy. Jako čtenář komiksů jsem návaznost Galaxie na Vzpouru mozků nenašel, v knížkách se je autor snažil na sebe naroubovat a rozšířit. Při čtení mě zarazilo, že v novém komiksu najednou Galaxia umí jakési skoky prostorem, v původním komiksu se pohybovala pouze rychlostí těsně pod rychlostí světla. V jejím případě se v původním komiksu nejednalo o 12. výpravu, ale jen o zkušební let k Proximě a zpět. Dál mě zarazilo, že zatímco Prometheus 10. výpravy byl pro cca 10 astronautů, rozměrově srovnatelný Odysseus 11. výpravy měl v sobě sál pro 100 lidí podobný sálu Galaxie, která je podstatně větší.

renok

Za mě osobně bych všechno zkousl. Kromě jedné věci, která celou trilogii podle mě degradovala. A to prolety červí dírou s následnými skoky do minulosti či budoucnosti. Je pravda, nevím jestli to bylo v původní adaptaci, ale i kdyby bylo. Za mě to ztratilo na nějaké myšlence či příběhu.

nu400

Už v původní Galaxii černou (červí) děrou proletěli, ikdyž méně dramaticky. Mě to spojení Vzpoury mozků a Galaxie do jednoho vesmíru nepřijde štěstně řešené. Přitom stačilo, kdyby hlavní zápletkou bylo setkání s 11. výpravou, o které byla zmínka už ve Vzpouře mozků a autor si mohl časoprostorové hrátky s červí dírou odpustit bez narušení původních komiksů, nějakých zázračných čínských injekcí atd. Jako velkého fandu mě Odysseus zklamal, podobně jako modernizovaný Malý bůh.

Asi jsem moc starý, ale nechápu, komu je Odysseus určený. Nevěřím, že naláká nové čtenáře a pro nás pamětníky, kteří čekali každá 2 týdny na Abíčko, bude spíš zklamáním.

Bothrops atrox

to nu400: To jsi napsal velice trefně. --poz Působilo to na mě strašně křečovitě. Podobně jako porevoluční Steklačovy pokusy přilákat nové čtenáře na nové příhody Boříka a spol. (Brrrr!)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář