Odysseus - Václav Šorel, Jiří Petráček

Založil horst, 18 Květen, 2018, 15:54:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bothrops atrox

to oswald: Vono je to asi těžký, navázat na toho Kobíka, nicméně ta ukázka ve mně vyvolala podobný pocit. Ale stejně si to koupím, protože to je Šorel, Ábíčko a nostalgie...

Rell

...no trochu jsem to tušil....i Jiří Petráček má to nejlepší období bohužel už za sebou...kdyby to kreslil nikdy v 90 letech, ale dneska...  ???
...ale na druhou stranu vzpomeňte si na mistra Kobíka a jeho Kruan a bohyně...také už to byl slabý odvar toho co kreslil dříve...(hlavně poslední díly,ale za to možná už mohla jeho nastupující nemoc)...

No uvidíme, jak co celé bude vypadat...každopádně jsem zvědav jak to Toman zakončil.... ;)

JarKH

Pan Petráček stále maluje, až se z něho kouří s žádný pokles kvality u něj nezaznamenávám...
Bohužel vesmírné eskapády nejsou tak úplně jeho šálek čaje, jemu vyhovuje nejvíc spíš klasické dobrodružství.....

Příběh známe - pan Václav Šorel ho nejdřív zpracoval ve své románové trilogii Vzpoura mozků-Galaxia- Oddyseus a jsem zvědavý jestli se bude už ve třetím komiksovém zpracování zachraňovat panna od hranice... A taky jak se to povede našroubovat na závěr Galaxie...

JarKH

Rell

..nechci o tom polemizovat, ty jeho kresby jsou sice hezké, ale je opravdu poznat, že vrchol v comicsové tvorbě měl Petráček v druhé polovině let 80 až 90 let...dnes už to prostě není ono, možná vlivem posunu kresby...dříve se mi zdála jeho kresba detailnější....dnes trošku zjednodušená... ;)

JarKH

Já zase tvrdím, že třeba Vrabce ukončil zcela perfektně a že ten přechod ani nepoznáš...

A věřím tomu, že Mistr Looping bude dokončen taky parádně...

Mimo jiné už jsi prohlížel jeho ilustrace v té dvojdílné Ottově encyklopedii Války světa?

https://www.databazeknih.cz/knihy/valky-sveta-valky-sveta-starovek-stredovek-358820
https://www.databazeknih.cz/knihy/valky-sveta-valky-sveta-novovek-383702

JarKH

vn

Tak pro mě bohužel po prohlédnutí ukázky je to zklamání.
Komiks si koupím, ale že by se mi kresba líbila, o se mi nelíbí.

Rell

JarKH:

...dík za odkaz...ale asi jsem trochu slepej, kde se dá na těch stránkách kliknout na prohlížení či nadhled encyklopedie aniž bych jí přímo kupoval?

Jergon

Haha, jak koukám na tu ukázku, tak čtvrtým dílem bude asi Tvrz...  :D
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

jmaky

Citace od: vn v 28 Srpen, 2018, 22:49:14
Tak pro mě bohužel po prohlédnutí ukázky je to zklamání.
Komiks si koupím, ale že by se mi kresba líbila, o se mi nelíbí.

bohužel souhlasím, taky koupim... do čtení se ale nepohrnu...
Je suis Paris!
To my je učíme mluvit...   Po našem...
My jsme Transcomx!

JarKH

Citace od: Rell v 28 Srpen, 2018, 23:00:24
Rell:

...dík za odkaz...ale asi jsem trochu slepej, kde se dá na těch stránkách kliknout na prohlížení či nadhled encyklopedie aniž bych jí přímo kupoval?

Tak já na jedničku narazil náhodou v knihkupectví a tam jsem v ní taky zalistoval. Určitě je u mě v plánu si ji pořídit, pan Petráček navázal skvěle na vojenskou ilustraci, kterou byli proslulí třeba Gustav Krum nebo Karel Maria Toman...

Nějaké drobné náhledy jsem našel tady, nějaké ukázky z knih dělá ve velkém hlavně Albatros, jinak jsem se s tím moc nesetkal...

https://www.knihcentrum.cz/valky-sveta-starovek-stredovek

JarKH

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář