Black Panther (2018)

Založil Wrai, 09 Červen, 2017, 22:01:15

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

fricky

Citace od: Wrai v 15 Únor, 2018, 22:28:51
Ale určite si bol predtým/potom aj na treťom diely 50 odtieňov sivej.

Prekrývalo sa to bohužiaľ ...  ::) ::)  :D

Našťastie ona všetky tieto odtiene nenávidí, patríme medzi tie šťastné páry, ktoré nevideli ani jeden diel, či už spolu alebo osamote  :)

Spacecore

já jdu s přítelkyní v pondělí.. a taky se nám to bohužel kreje s odstíny :D lol

sackettboy

Citace od: fricky v 16 Únor, 2018, 09:21:11
Prekrývalo sa to bohužiaľ ...  ::) ::)  :D

Našťastie ona všetky tieto odtiene nenávidí, patríme medzi tie šťastné páry, ktoré nevideli ani jeden diel, či už spolu alebo osamote  :)

lucky man  :D a ešte keĎ s tebou ženska pojde aj na black panthera a iný marvel, big win for you  :--

Spacecore

Byli jsme včera s přítelkyní. Líbilo se nám to moc. Já jsem hodně fanda afroamerické kultury, takže mě oslovil hodně soundtrack (celej ho zaštítili mí oblíbení Top Dawg Entertainment), tématika, herectví, různé odkazy apod. Nebral jsem tvrzení o tom, že jde o první blockbuster s černošským hrdinou moc vážně, protože tu byli Blade, Hancock, Meteor Man apod. jenže tenhle film byl prostě kompletně černošský, nebylo to jen o hlavní roli. Dlouho (možná nikdy) -s výjimkou blaxploitation flicks- jsem neviděl takle silně afrocentrický mainstream film. Takže bravo Marvelu, že se toho nebáli.  :-//

Jinak nenapadlo vás taky, že pokud Stan Lee hraje camea ve všech MCU filmech, což je jeden propojenej vesmír, že ta jeho postava musí bejt jeden a ten samej chlápek objevující se pořád na těch místech po světě, kde se něco děje? :D Vlastně tedy hraje sám sebe, tudíž se stává metafyzickou postavou přesahující vlastní filmový vesmír.

fricky

Citace od: Spacecore v 20 Únor, 2018, 12:46:56
Jinak nenapadlo vás taky, že pokud Stan Lee hraje camea ve všech MCU filmech, což je jeden propojenej vesmír, že ta jeho postava musí bejt jeden a ten samej chlápek objevující se pořád na těch místech po světě, kde se něco děje? :D Vlastně tedy hraje sám sebe, tudíž se stává metafyzickou postavou přesahující vlastní filmový vesmír.

Táto teória je viacmenej potvrdená, v Strážcoch Galaxie 2 rozprával o svojich cameach Watcherom. ;) :D

Spacecore

Citace od: fricky v 20 Únor, 2018, 13:11:38
Táto teória je viacmenej potvrdená, v Strážcoch Galaxie 2 rozprával o svojich cameach Watcherom. ;) :D

no joo.. vidíš to, tohle jsem si neuvědomil, respektive jsem u tý scény čučel s vykulenýma očima a moc nevnímal, co říká.. to je jeho nejlepší cameo dle mě..

sackettboy

19 Březen, 2018, 10:46:20 #17 Naposled upraveno: 20 Březen, 2018, 01:26:09 od magik
včera som to nečakane zhliadol a musím povedať, že som bol po minulotýždňovom Justice League milo prekvapený. je strašne zaražajúce, že jedno štúdio dokáže vytvoriť aj z priemerného filmu dobru podívanú, kde sa nemusí človek pozerať každú chvíľu na hodinky a druhé zase  z filmu vytvorí parádnu nudu.
klobúk dole, aj keď Black Panther nie je najlepšia marvelovka, aká tu kedy bola, a samostatne by možno neobstal určite však obstojí ako jedna zo skladačiek mozaiky, pretože takto film funguje skvelo. myslím, že je to prvá marvelovka, ktorá nám predstavuje aj kultúru danej krajiny a bolo to vykreslené skvelo.
black panthera z komiksov nepoznám a videl som ho len v predchádzajúcich marvelovkach, ale pri filme som sa vôbec nenudil a rád si pozriem aj pokračovanie. jedine, čo ma sklamalo, je rýchla smrť andyho serkisa (na to, že bol vykreslený ako poriadny padouch), miestami tmavá kamera, a na záver som si myslel, že M. Jordana tam nechajú prežiť a z badside prejde na goodside, keďže herec mi miestami prišiel sympatickejší ako ten čo hrá Tchallu

myroslav

Tiež som to teraz v piatok konečne videl, keďže sa nám blíži Infinity War, tak som to chcel vidieť, nech mám za sebou komplet MCU.
Film sa mi páčil možno ešte viac ako Thor Ragnarok, aj keď tento film sa bral trošku vážnejšie. Wakanda bola spracovaná parádne, či už prírodou, kultúrou alebo technologicky. Dúfam, že Shuri sa objaví aj v ďalších MCU filmoch, bola to podľa mňa jedna z najlepších postáv.

Na prvý samostatný film hrdinu nič ohromujúce, Marvel stále používa jednu šablónu na tieto filmy a už ma to popravde začína otravovať.

Citaceje strašne zaražajúce, že jedno štúdio dokáže vytvoriť aj z priemerného filmu dobru podívanú, kde sa nemusí človek pozerať každú chvíľu na hodinky a druhé zase  z filmu vytvorí parádnu nudu

Ono to bude do veľkej miery spojené aj s tým, že MarvelStudios dávajú voľnú roku režisérom pri natáčaní, kdežto WB do toho neustále kecá a výsledok stojí za prd (určili si dĺžku filmu, najali ďalšieho režiséra aby dokončil film, ktorý bol prakticky hotový atď).
Veľká škoda, že asi už neuvidíme pôvodnu Snyderovu verziu, vraj to bol úplne iný film, ako sme nakoniec dostali. 

sackettboy

Citace od: myroslav v 19 Březen, 2018, 13:09:56
Veľká škoda, že asi už neuvidíme pôvodnu Snyderovu verziu, vraj to bol úplne iný film, ako sme nakoniec dostali.

neverím, že Whedon ten film až tak zmenil, že to vo výsledku až tak ovplyvnilo... navyše Snyder nie je taktiež žiaden zázrak

ešte ma napadlo, že mi strašne vadili tie vyholené hlavy Wakandaniek  :(

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář