Počet panelů na stránku

Založil karelcedr, 29 Prosinec, 2016, 18:47:32

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

karelcedr

Tato otázka mně už delší dobu leží v hlavě. Zajímá mě co považují za optimální jak tvůrci, tak i čtenáři.

Jergon

Podle mě většinou 6-9, ve specifických případech míň (třeba v úvodním představování nějaké scény...), víc asi radši ne.
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Velkej šéf

Vím, že to je asi odpověď k ničemu, ale je mi to fuk. Hlavní je, aby to korespondovalo s obsahem, rozuměj aby nebyl na celou stránku jeden obrovský, když jde o scénu, která takový nevyžaduje. Jasně, bývá nějaký průměrný počet v případě normální stránky, na druhou stranu jde taky o kresbu - u běžné mě tak napadá nějakých 8, ale třeba u rozmáchlé, expresivní, abstraktní... Třeba takový McKean, tam každá stránka žije vlastním životem.

Ale běžně mě napadá takových 8, nicméně nikdy jsem se na to nezaměřoval.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Bothrops atrox

Svého času jich v Ábíčku narvali na jednu stránku okolo patnácti. A to bez digitální editace! Ve stejné době (80. léta) se ve španělských magazínech požívalo něco okolo devíti.

Ale ono taky dost záleží na tom, zda se ptáš na výslednou editaci, nebo na samotnou tvorbu. Protože ty můžeš tvořit třeba na A2 a potom to zmenšit na A4. Potom na tu A2 jich klidně nakreslíš patnáct a nijak ti to nepřijde. (U digitální tvorby je to pochopitelně úplně jedno - tam si ten panel roztáhneš na celou plochu grafického tabletu nakreslíš a zmenšíš zpět do již vybraného prostoru)

Ale já mám zkušenost, že když kreslím ručně na A4, tak mi nejvíc vyhovuje, když jich je tam maximálně pět, ideálně tři.

robinoza

Teda nad tím jsem nikdy nedumal.  aby se ti to dobře kreslilo, bylo to dobře rozpoznatelné, podle tvaru panelu a jeho scény. V abíčku jich bylo víc kvůli místu atd. Když kreslím na A4 tak těch 6 je ideální, aby se to dobře kreslilo.Pak můžeš přidat nebo ubrat podle příběhu a celkovému vzhledu stránky.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář