Azzarello začal střílet ostrými

Založil BeeSee, 29 Říjen, 2016, 09:16:03

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

   Komiksová série 100 nábojů se pomalu začíná chýlit ke svému konci. Více než cokoliv jiného to dokazuje název jedenácté knihy - Začátek konce. Jestli se bude jednat o jednu pořádnou jízdu, která začala právě teď a skončí s poslední stránkou třinácté knihy nebo tím Brian Azzarelo svým čtenářům našeptává, že některým jeho hrdinům zvoní hrana, si budeme muset ještě chvíli počat... Vždyť tohle dobrodružství už u nás začalo v roce 2007 a nakladatelem je po celou dobu porcováno velmi střídmě. Přitom zrovna Azzarella mnozí fanoušci mainstreamového komiksu řadí mezi své nejoblíbenější scénáristy. Že si tento status zaslouží dokazuje třeba právě ve 100 nábojích. To, co začalo jako nějaká bizarní krimi pohádka pro dospělé se časem přeměnilo v mafiánskou gangsterku, kde zradit rodinný klan znamená automaticky ztratit život. Navíc se v posledních knihách dozvídáme, že všechno souvisí se vším a rozjetý komplot mocných je mnohem rozsáhlejší, než nás kdy napadlo. Jakoby ten chlap s kufříkem plným nevystopovatelných nábojů byl jen doutnákem, jenž odstartoval jednu z největších her historii zločinu. Spiknutí, po kterém se vyčistí vzduch do podoby, v jaké byl, než jeden chlupatý opičák o sebe třískal dvěma šutry a objevil jak vyrobit oheň.

Minutemani, kteří plnili funkci spících agentů byli probráni k životu a musí se zapojit do akce. Spolu s Růženkou najednou procitlo celé království a muži vyrážejí do akce splnit úkoly, které jim někdo během spánku našeptal do ouška. Taková rozsáhlá operace si samozřejmě vyžádá oběti a tak nám některé postavy, které si už splnily dílčí úlohy, začnou ze stránek knihy postupně vypadávat. Azzarello si je dobře vědom toho, že kdyby to šlo jen takto ráz na ráz, tak by to byla sice jízda, ale zároveň poněkud jednostranná nuda. Ví, kdy zpomalit a v duchu filmových scénáristů začíná do příběhu prolínat minulost se současností, aby své čtenáře pořádně nažhavil na to, co přijde v budoucnosti. Podíváme se do doby, kdy jakýsi Shepherd ještě honil basketovou mičudu po plácku, ale už v té době byl chytřejší, než jakýsi agent v kvádru, co mu říkali Gravesi. Setkáme se i s Dizz, která minule mnohým chyběla nebo se podíváme, co dělají ty rajcovní zbohatlické roštěnky, které umí Eduardo Risso tak hezky zachytit v oblečení i bez.

Brian Azzarello v začal v Začátku konce střílet ostrými. A je vlastně úplně jedno, jestli tyhle náboje jsou nevystopovatelné nebo ne, protože proti těm, kteří zbudou na konci, už nebude mít kdo svědčit. Jedenáctá kniha 100 nábojů plní funkci stroje, který před chvílí někdo dobře promazal, a on se pomalu začíná dávat do pohybu. Až se rozjede na plné obrátky, asi se nebudeme stačit divit. Zbývají poslední dvě knihy, než na stole přistane poslední karta a my ji se zatajeným dechem otočíme, abychom viděli kdo na ní je. A ti, co ještě váhají, by si pěkně rychle měli vybrat strany, protože když po vás někdo střílí zezadu, nevidíte ho...

100 nábojů #11: Začátek konce
Scénář: Brian Azzarello  Kresba: Eduardo Risso
BBart komiks / 2016Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal