Logan (2017)

Založil Niaz, 05 Říjen, 2016, 23:16:48

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

magik

Citace od: MikeZ v 05 Březen, 2017, 15:20:20
V tématu Deadpoola už je ten teaser postnutý v HD. ;)

Mne sa zadlo ze som to videla volakde na fore, ale tu to nebolo napisate, tak len pre poriadok.  :D

fricky

Tak bol som aj ja včera v kine a musím povedať, že to bola neskutočná pecka :.o zimomriavky počas každej scény, kde Laura vysunula pazúre.

myth

SaNiGU
Myslím si, že to tak bylo natočeno záměrně. Wolverine je zde podaný jako naprosto vyhaslý hrdina a ten přerod resp. znovuobrození je ve filmu podán decentně a myslím že přesně v souladu z rozvojem charakteru. Tedy jak píšeš, pořád to odkládá a teprve za minutu dvanáct to přijme a projeví se. Ale opět, spíše jakoby omluvně s tím, že po tom všem, co prožil by si zasloužil trochu klidu.

BadoXXII

Pecka!!! Stále to vo mne ešte doznieva. V kine som si na tom poriadne pochutnal  --poz a u mňa to ide do TOP5 komiksových filmov. V sobotu idem na nového King Konga, tak snáď budem znovu maximálne spokojný  :--

Wrai

Bol som včera na tom v kine, ale očividne mi niečo uniklo...alebo potom človek potrebuje znalosť komiksu, ktoré nemám...

Čo mal znamenať ten komiks s tými súradnicami toho Edenu? Boli nakoniec pravé alebo nie? Bol ten komiks vytvorený na základe skutočného miesta(toho Edenu) a tí nejakí jeho správcovia ho schválne zakreslili do komiksu alebo sa naháňali za nejakým preludom?

Inak mi prišlo vtipné, že ich bad guys prenasledujú cez 5 štátov, ale už tú konkrétnu hranicu na konci nesmú prekročiť, akože prečo?

A ako vlastne tie ostatné deti utiekli z toho zariadenia?

Tiež som nechápal načo boli tým badguyom robotické ruky? Kvôli supersile? Ak áno, tak nevyužitý potenciál.

A čo ostatní X-meni? V správach v tom rádiu vraveli, že pri tom psychyckom útoku zabil 600 ľudí a "len" 7 mutantov(asi tých najbližších Storm, Hanka, Cyclopsa...)čo tých ďalších cca 100 v jeho škole?...taká Jean Grey asi len pocítila chvíľkovú bolesť hlavy.

magik

08 Březen, 2017, 19:44:56 #35 Naposled upraveno: 08 Březen, 2017, 20:24:00 od magik
Citace od: Wrai v 08 Březen, 2017, 18:23:13
Bol som včera na tom v kine, ale očividne mi niečo uniklo...alebo potom človek potrebuje znalosť komiksu, ktoré nemám...

Podla mna tu znalost komiksu velmi nepomoze, ale pokusim sa par otazok zodpovedat.

Čo mal znamenať ten komiks s tými súradnicami toho Edenu? Boli nakoniec pravé alebo nie? Bol ten komiks vytvorený na základe skutočného miesta(toho Edenu) a tí nejakí jeho správcovia ho schválne zakreslili do komiksu alebo sa naháňali za nejakým preludom?
Podla mna si autori komiksu cely eden aj so suradnicami vymysleli (autor tam bol mozno na vylete s rodinou a videl ze su tam skaly a na vrchu chatka). Ale ked tie decka aj so sestrickami utekali z mexika, tak sa dohodli ze sa stretnu na tom mieste z komiksu.

Inak mi prišlo vtipné, že ich bad guys prenasledujú cez 5 štátov, ale už tú konkrétnu hranicu na konci nesmú prekročiť, akože prečo?
Lebo presli cez 5 americkych statov a ta posledna hranica bola hranica s kanadou, kde maju mutanti azyl a ti zli tam nemaju dosah a pravomoc.

A ako vlastne tie ostatné deti utiekli z toho zariadenia?
To poriadne nevysvetlili ale nejako im pomohli tie sestricky. Cudne je ze zloduchovia prenasledovali hlavne Lauru a tych ostatnych ani nie. Aj ked mozno ich prenasledovali dalsie timy, ktore sme vo filme nevideli.

Tiež som nechápal načo boli tým badguyom robotické ruky? Kvôli supersile? Ak áno, tak nevyužitý potenciál.
V komikse sa volaju Reavers a su to cyborgovia. Tu to mohli byt vojaci, ktori prisli o koncatiny v boji a preto ich mali nahradene mechanickymi.

A čo ostatní X-meni? V správach v tom rádiu vraveli, že pri tom psychyckom útoku zabil 600 ľudí a "len" 7 mutantov(asi tých najbližších Storm, Hanka, Cyclopsa...)čo tých ďalších cca 100 v jeho škole?...taká Jean Grey asi len pocítila chvíľkovú bolesť hlavy.
Ti ostatni boli bud vyvrazdeni este predtym alebo sa rozliezli po svete (kedze amerika uz nie je to, co byvala) alebo oboje  ::)

Wrai

Dík.

Ja som si myslel, že tie súradnice určujú ten Eden, kvázi nejaké útočisko pre mutantov od nejakých mutantských mecenášov, lebo ani to odkiaľ mali tie deti toľko peňazí nebolo vysvetlené, že?

myth

Wrai

Myslím, že znalost komiksu nepotřebuješ. Většinou jsme to pochopil z děje filmu stejně jako magik.

Co se týká posledního, tedy smrti X-Menů, tenhle film není kontinuální s tím, co bylo v ostatních X-Men filmech, takže to můžeme chápat jak chceme. Já osobně jsme to bral, že hlavní jádro X-Menů zemřelo po "útoku" Charlese, čímž mutanti přišli o své největší ochránce a postupně byli likvidováni či jinak odešli ze scény (skrývali se atd.). Podle filmu to vypadá, že v USA jsou pronásledováni a naopak v Kanadě je přístup k nim liberální.

Ohledně peněz, nebylo nic řečeno explicitně, člověk si musel domýšlet. Nějak je s největší pravděpodobností získali sestřičky, které zorganizovaly útěk. To že není vše jasné má v rámci filmu svojí logiku, protože je to hlavně z pohledu Wolverina a tak se dovíme hlavně to, co se doví on plus pár důležitých informací bokem pro nezbytné pochopení děje. Což mimochodem je vidět i z pronásledování ostatních děcek, moc se o tom nedovíme, ani kolik jich celkem uteklo, zda nějaké chytli atd. Jen, že ty co má Rice v moci jsou mrtví a ostatní čeká stejný osud, pokud je dostane.

xVEGANx

Tak jsem to zkouknul a je to dustojny ukonceni jedny sagy.
Par vyhrad by bylo, ale nic co by kazilo celkovej dojem. Hlavne jsem rad, ze to nakonec nebylo cely az trapne pateticky, jak by se mohlo ocekavat.
Uz mi chybi jenom film, na kterej asi nedojde, spolecna mega tymovka A's a X's :'(

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář